Port Royal - obrázek

Hru mám Hru chci
Hodnocení:
Počet hráčů: 2 - 5
Doporučený věk: od 8 let
Herní doba: 20 min
Herní svět: Piráti
Herní kategorie: karetní hra
Čeština: v balení hry
Vydavatelé: MindOK
Österreichische Spiele Museum
Pegasus Spiele
Autoři: Alexander Pfister
Rok vydání: 2014
Sdílej: Facebook

Diskuse ke hře

Jaké to je?

...na bgg hodnocení nic moc. Není to moc náhodný? /Podle pravidel, co jsem v rychlosti projela, se mi zdá, že ano/ A pokud ano, je to zábavný?
2.11.2014 15:39:59 | Upraveno autorem (porovnej)

mám za sebou
pár her a stojí to zato. Asi jsem nehrál ve dvou a ta náhodnost nebyla tak dramatická.

2.11.2014 17:08:22

myslíš,
že ve dvou je to náhodnější?

2.11.2014 17:09:34

Má zkušenost
Mám odehránu jednu hru ve 4 a pak několik ve třech a ve dvou. Je to fajn hra. Strašně jednoduchá, takže hraje i sedmiletý syn a baví ho to. Stejně tak to baví manželku, která ke hře přistupovala s nedůvěrou. Náhody tam je dle mě dost, ale na tom, že si člověk otáčí karty a tvoří přístav je to postavené. Ale co si pak koupí a na co to zkusí zahrát je jeho věc. Každopádně přes svou jednoduchost a náhodnost je to zábavné a kolikrát když třeba máte kartu na to, že berete dvě mince, když je v přístavu 5 a víc karet a jede soupeř, tak ho povzbuzujete ať točí, i když už má třeba 3 lodě a je to pro něj velké riziko. Je to zkrátka docela zábava. Tah hráče trvá vždy cca. 30 sekund, takže nejsou žádné prostoje a všichni pořád hrají. Hra pěkně odsýpá. Jsem vyznávačem eura a mám hodně rád Agricolu nebo třeba Chvátilovu Civku, ale tohle mě taky baví. Ne vždy je čas dvě a víc hodiny na velkou hru a tohle se vytáhne, nachystání rovná se zamichání, takže za minutku se hraje a za max. 30 je to dohrané. Co se týče počtu hráčů, dle mě čím víc tím líp, ale ve dvou je to taky naprosto v pohodě. Jen se zvolí možná trochu jiná strategie. Některé karty jsou dle mě silnější ve více hráčích, ale to je zatím jen pocit, přece jen to chce pořádně nahrát. Každopádně hry dvou bych se nebál. Naučil jsem to v práci šéfa a ač nehráč, chytlo ho to tak, že jsme dali hned tři hry za sebou a už se mě ptal, kde se to dá koupit :)

3.11.2014 06:47:58 | Upraveno autorem (porovnej)

souhlas
se skyfire

3.11.2014 12:37:32

tak
jsem to včera testla a je to celkem milé překvapení. Bála jsem se, že to bude jen "otáčení kartiček", ale není tomu tak, je to celkem dobrodružný :-) Líbí se mi to a těším se na další zahrání.

edit: Po cca 15ti partiích paráda. Hrajeme ve dvou, tak hrajeme na 15 bodů, zdá se mi to tak lepší. Je to opravdu zábavný.

14.11.2014 18:01:36 | Upraveno autorem (porovnej)

super
hral jsem to ve 2, ve 3, ve 4.
v kazdem poctu zabavne a rychle

5.12.2014 10:09:25

Dojmy

Totalni ulet. 90 procent o nahode. Kdybychom si radsi hodili rovnou kostkou, usetrili bychom cas. Absolutne nechapu jak muze mit na zdejsim hodnoceni 4 hvezdy. Takovy maly velky galaxie jsou za stejnou cenu a o 10 parniku lepsi.

29.3.2020 22:44:00

Kanic
Kdydž jsem to hrál poprvé, měl jsem stejný dojem :D Pak jsem se k tomu dostal na Yucatě a po odehrání cca 20 partií (snažil jsem se tam nahnat hodnocení na různých typech her a ty krátké jsou na to nejlepší :) ), jsem zjistil, že to ve výsledku není vůbec blbé. Samozřejmě, že když máš smůlu, otočíš dvě stejnobarevné lodě na třech kartách (stalo se mi xkrát :) ), ale líbí se mi, že ti postavy i přes omezený rozsah hry umožňují hrát různé strategie - víc šavlí = sbíráš víc mincí a kupuješ víc karet; sleva na postavy = kupuješ víc levných, třeba "symbolové" postavy, které se hodí na výpravy; karty, které tě nutí otočit X karet - snažíš se riskovat. S rozšířením je to zas o trochu strategičtější, ale i bez něj je to jako 20-30minutový filler ok :)

--
admin popisů a recenzí her ZH, překladatel FitB

29.3.2020 23:03:45

je to rychlá rodinná hra
navíc základní mechanismus je push your luck - k tomu prostě náhoda patří, hodně hráčů si tuto rychlou hru dokáže užít a hodnotí ji kladně kvůli - svižnosti, interakci, napětí, tématu... přesto všechno si myslím, že ve většině případů vyhraje lepší hráč, protože celou hru vlastně posiluješ strategii a ubíráš na vlivu náhody... (mám nahráno víc jak 100 her), pokud si přeješ ubrat vliv náhody, je možné hru hrát na ukončení až např. při 15 bodech místo 12 (pak si myslím, že v 90 % vyhraje strategie a lépe rozjetý engine postav nad náhodným a riskantním otáčením karet)

30.3.2020 09:29:24 | Upraveno autorem (porovnej)

Vybíráme z Bazaru

Glory: game of knights
Glory: game of knights
Akt. cena: 900 Kč
Končí za: 7 dnů

Nejnovější otázky

další >>

Offcanvas