Port Royal - obrázek

Hru mám Hru chci
Hodnocení:
Počet hráčů: 2 - 5
Doporučený věk: od 8 let
Herní doba: 20 min
Herní svět: Piráti
Herní kategorie: karetní hra
Čeština: v balení hry
Vydavatelé: MindOK
Österreichische Spiele Museum
Pegasus Spiele
Autoři: Alexander Pfister
Rok vydání: 2014
Sdílej: Facebook

Diskuse ke hře

bránění lodí k přistání v přístavu

Ahoj, mám jednu otázku. Hrajete hru tak, že hráč může zabránit v přistání jakékoli lodi, která má míň šavliček než má hráč nasbíraných námořníky? My jsme to tak hráli do té chvíle, až nejmladší hráč začal bránit v přistávání slabých lodí a pouštěl jen ty, na které už neměl šavle. Hra se stala nudná, neboť každý prochází skoro celý paklík jen pro to, aby si vzal tři karty místo jedné... Díky za názor.
11.10.2018 19:03:18

chej
Ano, hral to naprosto spravne. Je to jedna z taktik s jistou vyhodou ale nemusi to znamenat vyhru :-)

11.10.2018 20:37:04

Lodě
Možná špatně rozumím, jak nyní hrajete, ale zdá se mi, neuvěřitelné, že se vám daří pokaždé otočit (zakotvit) lodě všech pěti barev. Nezapomínáte, že v okamžiku, kdy nelze odehnat loď, protože je silnější a objeví se jedna barva 2x, tah končí?

PS Mě se to s loděmi všech pěti barev snad ještě nestalo. Vždycky se objeví loď stejné barvy.

11.10.2018 22:45:52

nudná taktika
to Zdenda,
pokud si člověk nasbírá např. 5 šavlí, je schopen bránit slabým lodím v přistání, čímž zvyšuje pravděpodobnost, že mu přistane více barev (již jen těch nejsilnějších lodí).

Jediné riziko je, že narazí na smrtelné lodi dvou barev. Pak ztratí vše.

S velkou pravděpodobností se to podaří (tři karty) a pak člověk bere hodně peněz za silné lodi nebo jiné karty.

Nicméně je to velmi nudné pro ostatní spoluhráče

to Corvus - nemusí znamenat výhru, ale spoluhráče hra nebaví (alespoň ty mé) :):)

12.10.2018 08:00:51

Ano, ale

Nez nasbiras 5 savli, tak já už budu hru končit. Samozřejmě je to nadsázka, ale ne zas tak velka. Me osobne se osvedcilo 1 až 2 šavle na odrazeni těch nejslabsich. Taky na to muzes reagovat nakupem admiralu, protoze protihrac se bude soustredit na savle a zaroven objevi spoustu karet, takze odměna je tva (tedy pokud to hrajete spravne, ze 2dukaty dostavas i ve svém neaktivnim kole)

12.10.2018 12:33:58

Vybíráme z Bazaru

Vikings Gone Wild s rozšířeními
Vikings Gone Wild s rozšířeními
Akt. cena: 900 Kč
Končí za: 4 dny

Nejnovější otázky

další >>

Velké herní akce

Kalendář všech akcí >>

Offcanvas