nepřihlášený

přihlásit

registrovat

Poison

Počet hráčů: 3 - 6
Doporučený věk: od 8 let
Herní doba: 45 min
Herní svět: Fantasy
Herní kategorie: karetní hra
Čeština: undefined
Vydavatelé: Amigo Spiele
Corfix
G3
Autoři: Reiner Knizia
Rok vydání: 2005
Sdílej: Facebook

Popis hry

Upravit

"Ano, ovšem, Harry Potter. Naše nová celebrita"
"Pottere!" vyvolal ho náhle Snape. "Co získám, když přidám rozdrcený kořen asfodelu k výluhu z pelyňku?"
"To nevím, pane" řekl Harry
"Ale, ale - sláva zřejmě není všechno."

......
Vaším úkolem zde je zvládnout náročnou vědu a přesné umění přípravy lektvarů. Jelikož se to obvykle obejde bez pošetilého mávání hůlkou, leckdo z vás stěží uvěří, že i to jsou kouzla a čáry. Pochybuji, že byste opravdu pochopili, jaký půvab v sobě má tiše bublající kotlík a výpary, které se nad ním tetelí, omamují mysl a podrobují si smysly. Dokážu vás naučit, jak připravit věhlas, stáčet slávu a dokonce uložit do zabroušených flakonů smrt - pokud ovšem nejste takové stádo tupohlavců, jaké musím obvykle učit".

Mnozí si jistě rádi vzpomenou na slova profesora Snapa z 1. dílu Harry Potter a kámen mudrců. Ve hře Poison - Jed si můžete vyzkoušet, jaké to je, hlídat 3 kotlíky najednou, přidávat do nich ty správné lektvary a hlídat, aby žádný nepřetekl a nebylo v něm moc jedu.

Příprava hry

Hra obsahuje 14 karet lektvarů ve 3 barvách s hodnotami 1,2,4,5,7 a 8 karet jedu pouze s hodnotou 4. Všech 50 karet se zamíchá a všechny se postupně rozdají mezi všechny hráče. Pouze při hře 3 hráčů se karty rozdají jako pro hráče 4 a jeden nadbytečný balíček se ze hry odstraní.

Jak se hraje:

Začínající hráč vynese jednu svou kartu do imaginárního kotle na stole. K dispozici jsou pouze 3 kotle (= 3 hromádky). Barva karty lektvaru, který se dostane do kotle jako první, určuje barvu všech dalších karet, které do tohoto kotle mohou být vhozeny. Další karty této barvy se musejí házet do stejného kotle. V žádném momentě nesmí být jedna barva zastoupena v několika kotlích.

Pozor, toto neplatí pro zelené karty jedu, které je možné házet do kteréhokoliv kotle. Pokud jeden z kotlů obsahuje pouze karty jedu, není jeho barva dosud určena. Barvu určí první karta lektvaru.

Pokud hráč do kotle přihodí kartu, se kterou překročí součet hodnot všech karet v jednom kotli hodnotu 13, musí si tento hráč vzít všechny karty z tohoto kotle a odložit je zakryté před sebe(nesmí na ně do konce hry koukat). Karta, která se postarala o překročení limitu, zůstává v kotli.

Bodování

Kolo končí po vynesení všech karet hráčů. Karty v kotli se nehodnotí. Každý hráč si vyhodnotí svůj balíček - každá karta lektvaru má hodnotu 1 mínusového bodu a karta jedu 2 mínusových bodů. Pokud ovšem má hráč většinu karet jedné barvy, např. má nejvíce modrých, tak tyto karty mají hodnotu 0. Karty jedu se bodují vždy. Při remíze se musí obodovat. Mínusové body se zapíší do bločku.

Konec hry a vítězství

Poté co byl každý hráč rozdávajícím, je partie u konce. Vítězem je hráč s nejmenším počtem mínusových bodů.

Autor: Elis

Další názvy této společenské hry

  • Trucizna