Podmořská města

xxxxxxxxxo hodnoceno 142x (Seznam vlastníků)

Podmořská města - obrázek

Hru mám Hru chci
Hodnocení:
Počet hráčů: 1 - 4
Doporučený věk: od 12 let
Herní doba: 150 min
Herní svět: Sci-fi
Herní kategorie: strategická
Čeština: v balení hry
Vydavatelé: Delicious Games
MindOK
Portal Games
Autoři: Vladimír Suchý
Rok vydání: 2018
Sdílej: Facebook

Diskuse ke hře

Video


co je škoda tak že není nikde žásný česky video návod nebo letsplay.. Tahle hra vypadá moc fajn ale škoda že se nedá dopředu na to mrknout..
13.4.2020 20:12:31

Pravidla

Pravidla jsou v celku napsaná dobře. Po jedné hře člověk už pochytí vše..

14.4.2020 21:53:40

Příspěvek odporoval pravidlům diskuse a byl proto smazán.

15.5.2020 22:04:19

p_lichnovsky
Skoro bych to otočil - na čem frčíš ty, že máš s pravidly téhle hry problém...? Po jednom přečtením je prakticky vše jasné (jistě, v rámci hraní občas nastanou situace, které člověk v pravidlech dohledává, ale to se stává u každé komplexnější hry).

Pokud jde o komplexnost pravidel - zkoušel jsi někdy číst pravidla her typu Pád nebes nebo Pax Romana...? Tam bych se žádosti o výuková videa vůbec nedivil. Ale tady...?

16.5.2020 05:30:35

:-)
Čítal som si celé pravidlá asi pred mesiacom a hovoril som si, že tie pravidlá sú napísané veľmi dobre. Problém môže byť v aj v tom, že každému vyhovuje niečo iné.

16.5.2020 07:32:38

Příspěvek odporoval pravidlům diskuse a byl proto smazán.

16.5.2020 12:47:35

p_lichnovsky
Vrat ju a mas po probleme...ked mas problem, pises ze ENG video ti nerobi problem, tak si ho kukni a vybavene, ci sa zastavas inych hracov, ktori nevedia ENG a nik sa z nich tu nestazuje?

16.5.2020 12:56:53 | Upraveno autorem (porovnej)

Příspěvek odporoval pravidlům diskuse a byl proto smazán.

16.5.2020 13:05:05

JAHMANsvk
kdyz odstupujes od smlouvy a vracis veci pres e-shop, tak musis vratit cely nakup a to je problem. Nic jako castecne odstoupeni neexistuje.

16.5.2020 13:08:51

p_lichnovsky
Predtym nes si kupujem hru precitam si pravidla, mas ich tu od 2019. Potom by si mohol hladat videa, ktore tak potrebujes v cz, aj ked ti nerobi problem ENG, kedze ti pravidla "nestacia", zistil by si, ze ziadne videa nie su a mohol si usetrit 1700 a nerozculovat sa tu.

16.5.2020 14:06:06 | Upraveno autorem (porovnej)

Fao

Složitost pravidel
No nevím, mně pravidla přišla napsána v pohodě. Neměl jsem problém zahrát si sólo hru po jednom přečtení, a pak je i vysvětlit dalším hráčům. Zrovna tahle hra podle mě moc video návod nepotřebuje.

16.5.2020 14:20:42

hm
nikdy se nepobavim tak dobre jako nad diskusemi s p_lichnovsky. :-)

16.5.2020 17:07:43

pravidla
pravidla Podmořských měst nijak nevybočují standardu obdobných komplexnějších her, na první přečtení je dobré si hru rovnou rozložit a první kolo odehrát... ostatně ne nadarmo už hra doskákala až do nejlepší šedesátky na BGG

p_lichnov*** mi přijde, že tu často spíš trolí než dává konstruktivní připomínky, podobně i v této diskuzi, kde nerespektuje názor ostatních a hned se útočně vyhradí...

16.5.2020 17:29:26 | Upraveno autorem (porovnej)

p_lichnovsky
Jiný uživatel ti slušně napsal, že v pravidlech PM problém nevidí, na což jsi reagoval tím, že "...asi na něčem frčí, když to nevidí....". Já tady žádnou komplexnost také nevidím, takže mi přijde zcela v pořádku otočit tvoji ne zcela košer reakci proti tobě samotnému.

Osobně si nemyslím, že se p. Suchý na podporu vykašlal - to, že neudělal video, mě u téhle hry nijak nevadí, protože (nejenom) mě přijde dost jasná z pravidel.

Plně s tebou samozřejmě souhlasím v tom, že každému vyhovuje něco jiného. Tobě vyhovuje spíš forma videa - to je zcela v pořádku. To ale není problém p. Suchého, tzn. osočovat jiné hráče z toho, že "na něčem frčí, když nevidí to, co vidíš ty" a p. Suchého z toho, že se "na české hráče vyprdnul", když neudělal video, mi rozhodně nepřijde jako adekvátní reakce.

Hra Pax Romana (která mj. nemá naprosto nic společného s Philem Eklundem, jde o hru vydanou GMT od nedávno bohužel zesnulého Richarda Berga), resp. její pravidla, jsem tady uvedl proto, že tady bych se vůbec nedivil požadavku na video - tahle pravidla jsou neuvěřitelně komplexní a názorná ukázka dokáže líp nastínit vzájemné souvislosti a provázanost. Oproti tomu jsou pravidla PM naprostá pohoda, kde osobně popravdě nechápu, na čem ses zasekl nebo co ti není jasné. Současně ale viz výše - plně uznávám, že každému sedí jiný způsob tlumočení pravidel. Jen mi nepřijde košer následně hráče s jiným názorem osočovat z toho, že na "něčem frčí" a autora z toho, že se "na české hráče vyprdnul". Ale to už bych se opakoval...

16.5.2020 19:03:13

pravidla
At jsem trochu konstruktivni, tak je tu sekce otazky, kam lze podat dotaz. Je mozne si tam ujasnit nesrozumitelne/nepochopitelne casti. Pripadne verim, ze by na dotaz i nekdo strucne shrnul prubeh tahu atp. ;-)

17.5.2020 09:53:34

Spáchal jsem video s komentovaným záznamem hry. Akorát si to zesilte…

--------------------------
IN HOC SIGNO VINCES

29.5.2023 11:05:24

Vybíráme z Bazaru

Příšerky ze skříně od Granna s obaly karet
Příšerky ze skříně od Granna s obaly karet
Akt. cena: 150 Kč
Končí za: 11 dnů

Nejnovější otázky

další >>

Offcanvas