Podmořská města

xxxxxxxxxo hodnoceno 143x (Seznam vlastníků)

Podmořská města - obrázek

Hru mám Hru chci
Hodnocení:
Počet hráčů: 1 - 4
Doporučený věk: od 12 let
Herní doba: 150 min
Herní svět: Sci-fi
Herní kategorie: strategická
Čeština: v balení hry
Vydavatelé: Delicious Games
MindOK
Portal Games
Autoři: Vladimír Suchý
Rok vydání: 2018
Sdílej: Facebook

Diskuse ke hře

Sólo varianta

Jaké jsou Vaše dojmy ze solo varianty?
11.4.2019 17:46:03

Sási

Vyzkoušel jsem jednou, abych rychleji pochopil a vysvětlil ostatním hráčům pravidla. Nejsem vůbec příznivec solo her - na to jsou počítačové hry, ale musím říct, že poté co jsem ve zkušební hře nahrál 49 bodů mi vrtá hlavou jak se dostat na tu hranici 100 bodů a možná bych si to dal ještě jednou ... ikdyž ne - já raději společnost. Pořiď si raději Mage knight nebo Gloomhaven a budeš maximálně spokojený.
To je pouze můj pocit.

Jinak herní desky mně připadají v pohodě - krájet salám na tom nebudu.

12.4.2019 08:36:56

Pescado

Tak MK mám. Jen občas mám chuť tam loupnout nějaký solo euro. Dneska mi hra přijde ještě s Hrdinou v kostce, tak uvidíme :) díky za info

12.4.2019 11:23:08

Sási
Ahoj ak by si chcel dobru solovku tak ti mozem iba odporucat Palm Island

12.4.2019 12:37:00

.
@pescado... ono asi prvni hra na hrana za ucelem nauceni se pravidel a mechanismu neni uplne reprezentativni.

@Sasi... solo nejak nevyhledavam, hral jsem zatim solo 3x, ani nejsem expert na tuhle hru, hral jsem ji parkrat. Solo jsem vyhral dvakrat (prvni a treti solo hra), jednou jsem prohral kolem 90 bodu (druha hra). Za me je to v pohode hratelne.

14.4.2019 14:07:12 | Upraveno autorem (porovnej)

yucata.de
Na tomhle serveru se před nedávnem objevila implementace téhle hry a je možné ji hrát i v sólu! Vřele doporučuji. Při té příležitosti si pojďme poměřit "pindíky" ;-)

Já mám zatím na sólo rekord 110 VB.

14.1.2021 12:38:36 | Upraveno autorem (porovnej)

nový rekord
126 VB!

14.1.2021 19:54:16

abych pravdu řekl
moc nerozumím té podmínce 7 měst v sólo hře. Přijde mi to zbytečně určující. Hra se dá hrát mnoha způsoby a určitě není vždy potřeba stavět tolik měst a přijde mi škoda, že v sólo hře je hráč násilně vmanipulován do stavby měst, přestože se mu to třeba vůbec nehodí do strategie.

Nebo mi něco uniká bez stavby tolika měst by se sólo hra chovala jinak?

4.2.2021 12:09:28

Pelly
Já to beru prostě jako podmínku, bez které by bylo lehčí vyhrát. Samozřejmě, že by šlo v mnoha případech snadněji dosáhnout požadovanýho výsledku a o to právě jde.

4.2.2021 16:29:52 | Upraveno autorem (porovnej)

7 měst
7 měst jsem přidal protože mi to přišlo příliš jednoduché. Ve více hráčích ti do strategie vstupují ostatní hráči a v sólo hře jen jednoduché zabrání místa. Tak je tam tato podmínka, aby to něco ztěžovalo. Navíc mi to přišlo vhodné k tématu - vybudovat hodně kupolí. Na druhé straně mi přijde že se tento typ podmínek příliš přeceňuje, je to takové vodítko pro sólu hru. Podmínku můžeš prostě ignorovat a hrát si na body, když tě to baví více.
Nebo si můžeš dát jinou podmínku např. odstranit hnědou metropoli na tunely a dát si podmínku 9 ( 10, 11 ?) tunelů, nebo stejně tak tři kompletní upgrade struktury apod.
autor her

4.2.2021 16:47:57

zajímavé...
Pak by tedy bylo zajímavé na začátku hry vylosovat jeden žeton hnědé metropole a ten si vzít jako podmínku pro danou hru.

4.2.2021 19:58:40

podmínky
To samozřejmě můžeš, ale myslím, si že výsledky budou špatně srovnatelné musel by jsi to porovnávat jen u té konkrétní varianty. Protože 7 měst a řekněme 10 tunelů je omezujících, zisk 3 metropolí nebo třeba 4 S karet v zásadě omezení není. Takže myslím, že u těchto by mělo být více bodů.
autor her

4.2.2021 21:19:03

jo,
máš pravdu, neuvědomil jsem si, že jen některé hnědé metropole jsou shora omezené. U těch otevřených by to nefungovalo.

5.2.2021 08:23:05

umíte to někdo na řasy?
Když se podíváte na speciální karty, zjistíte, že farmy jsou oproti jiným stavbám znevýhodněny (3 VB za 2 farmy namísto 2 VB za jednu budovu). Zkoušel jsem zahrát heavy farmy (na konci hry 8 upgradovaných farem + 10 přebývajícího jídla přeměněno speckou na body) a připadá mi to naprosto konkurenceneschopné. Jaké máte zkušenosti vy?

19.3.2021 16:34:17

První hra vůbec 70 bodů, druhá 80. S tím že jsem postavil těch 7 měst a pokaždé spojil jednu modrou a jednu hnědou metropoli (bohužel jsem blbě pochopil pravidla a hrál obě partie s tou, co boduje počet měst, lol). Jako sólo je max průměrný, určitě se to dalo vymyslet lépe, různé úkoly třeba, aby se to trochu měnilo. Ale na naučení hry to stačí a PM se mi fakt líbí, jen zatím nebyla šance to hrát s někým dalším. Ona herní doba moc nepomáhá, druhá partie bych řekl mi docela odsýpala, a stejně 90 minut. Těch 40 minut na hráče fakt nechápu, ale ony ty herní doby jsou snad vždy schválně podhodnocený, aby to lidi neodradilo.

- - -
Deskovky, nebo videohry? Toť otázka.

4.10.2021 15:01:07 | Upraveno autorem (porovnej)

Nový rekord (základ, původní setup):

136 VB

V téhle hře mi to vyšlo parádně…

20.4.2022 16:42:05

Vybíráme z Bazaru

Pán prstenů: Karetní hra - Mrtvé močály
Pán prstenů: Karetní hra - Mrtvé močály
Akt. cena: 400 Kč
Končí za: 7 dnů

Nejnovější otázky

další >>

Velké herní akce

Kalendář všech akcí >>

Offcanvas