Plyšová hlídka

xxxxxxxxxo hodnoceno 216x (Seznam vlastníků)

Plyšová hlídka - obrázek

Hru mám Hru chci
Hodnocení:
Počet hráčů: 2 - 4
Doporučený věk: od 7 let
Herní doba: 60 min
Herní svět: Fantasy, Zvířátka
Herní kategorie: desková hra
Čeština: v balení hry
Vydavatelé:
MindOK - logo
Autoři: Jerry Hawthorne
Rok vydání: 2017
Sdílej: Facebook

Diskuse ke hře

CZ verze ?

Zdravim, ciste nahodou, nezamysli se vydani lokalizovana verze?
13.2.2018 22:36:43

Cena

V dnesni dobe uz cenu 2000 za hru jako darek vidim jako ok a pro vetsinu populace snadno dosazitelnou.

17.12.2018 14:50:07

Cena
Jestli můžu svůj pohled na věc...

Taky jsem předobjednával, shodou okolností na PH (*mrk*). Ačkoliv ceny i platy rostou, docela jsem ale přemýšlel, jestli do toho jít. Nakonec převážilo, jako určitě u spousty lidí, to, že jde o vánoční dárek.

Jinak bych se upřímně rozmýšlel docela dlouho a nakonec nejspíš úplně jinak, neb mi přeci jen ještě přijde 2 tisíce za 4 a půl figurky, pár karet a knížku v kroužkové vazbě jako sakra dost.

17.12.2018 15:57:06

aneken
A uvědomuješ si kdo si u vás předobjednal ?
Já myslel rodiče a prarodiče nepolíbené deskovkami.
No nevím jestli vysolí 1800kč za hru ,když můžou koupit člověče za 200kč.

17.12.2018 18:25:45

Cena
No a když koupí Člověče nezlob se za 200kč, tak o čem se bavíme? Hlídka dvě stovky stát nikdy nebude a i kdyby stála polovinu toho co stojí, tak bude člověče za dvě stovky pořád pětkrát levnější. Takže ten argument moc smyslu nedává.

17.12.2018 18:53:09

rosta - 4 a 1/2 figurky?
Podle fotek zde na ZH to vypadá na 22, nebo 23 kusů. 22 kousku ve vitríně, 23 namalovaných. To je focené s nějakou expanzí, nebo jsou ty "4 a půl figurky" myšlený jako nadsázka?

17.12.2018 20:02:56

Peca007
Je to nadsázka, figurek je přesně 23. A za mě je cena o.k.

17.12.2018 20:15:11

Cena
Já tedy za sebe mám také pocit, že tu cenovku bych si přál nižší. Hra se mi moc líbí a je jasné, že cenu určuje většinou cena překladu...výrobní cena zde nebude vysoká.

Na druhou stranu je to opravdu velmi zajímavý koncept, který by mohl více zpestřit hraní s dětmi...imho tu cenu zážitku ze hry by to mít mohlo :-)

Počkám si na první recenze, děti jsou stejně ještě v plenkách :D

17.12.2018 20:52:14

Miner
Ty jsi nic nepochopil.
Tady nejde o člověče. Tady jde o to ,že hra je 7+,tzn. cílená na děti.A dětem tu hru musí někdo koupit.
A prostě je to drahé.

17.12.2018 21:21:19

Cena

Nemyslim si, ze je to nejak drahe. Vzdyt to stoji obdobne jako lego. Odpovida to cene dnesnich lepsich hracek.

17.12.2018 21:31:53

Cena

Nemyslim si, ze je to nejak drahe. Vzdyt to stoji obdobne jako lego. Odpovida to cene dnesnich lepsich hracek.

17.12.2018 21:31:53

Archaon
Ano máš naprostou pravdu. To chápu já ,to chápeš ty,ale hlavně to musí chápat potencionální kupci.
A mám strach ,že ti raději koupi to Lego za tu cenu než deskovku.
Já osobně jsem rád ,že to vyšlo díky Mindoku v Cz.
Určitě si to koupím,ale velice by mě zajímaly,za půl roku,čísla z prodeje.

P.S. T.I.M.E. Stories,je super příběhová hra pro dospělé a jak to dopadlo s prodeji .

17.12.2018 21:43:16

som

cena
myslím si, že cokoliv nad 1000,- (myslím hru) už nekupují lidi nepolíbení hrama, ale ti, kteří už trošku vědí, co chtějí
(neberte mě za slovo, je to nástřel od pasu).

Jinak za mě: 1000,- není tak málo, abych bez rozmyslu kupoval - je to "jen" hra. Nad 1500,- už přemýšlím hodně.A o manželkách ani nemluvme, že ;)

PS: Plyšáky jsem obhájil jen díky Ježíškovi...

17.12.2018 22:14:01

cena
Cena je vysoká o tom žádná. Navíc jsem hru koupil "do šuplíku" a musím počkat až malý povyroste. Každopádně beru to tak, že sem podpořil Mindok a palec nahoru, že do českého vydání šel.

17.12.2018 22:40:59 | Upraveno autorem (porovnej)

Bastacka
Jasné, že uvědomuju;) Ta hra není mainstreamový produkt, dá se očekávat, že ji koupí hráči svým dětem. A s tím si myslím, že do toho Mindok i šel. Kategorie 30-40, což je jasná cílovka, je pakticky jedna z nejsilnějších kohort, co se týče nákupů.
Každopádně už podle prvních čísel považuji vydání za úspěšné... ;)

CEO REXhry a PlanetaHer.cz

18.12.2018 10:59:25

aneken
Kategorie 30-40 ,tak tam už nejsem :+(.
Pokud to tak bude tak je to super.

18.12.2018 11:40:27

ceny
všetko ide hore, chleba, maslo, a aj hry. Je zaujímavé, že ešte pred pár rokmi, všetko nad 40 € už bol luxus, teraz väčšie hry obsahom je skoro nemožné kúpiť pod 80-90€. Keď si predstavím, že Descent, Runewars, Starcraft, Twilight Imperium stáli 70€ a to sú tie decké truhly, cenovkový vrchol na trhu.
PS: Ľudia si zvykli, že hry šli hore, tak nenápadne, ale môžeme si za to sami, že ich kupujeme, hlavne tie masívne 200€ kickstarter kampane. Žeby sa náklady tak rapídne zvýšili, alebo margin už nestačí 30% ale ide niekde oveľa vyššie lebo vedia že sa tie hry predajú?

18.12.2018 11:59:08 | Upraveno autorem (porovnej)

ceny
Jj, jenom pivo je furt levnější limonády. A aniž bych se chtěl někoho dotknout, tak pro spoustu lidí je herním vrcholem dostihy a sázky či monopoly.
Cenu bych asi neviděl až takový problém. Ano, pro spoustu lidí může být hračka (libovolná) za 2 tisíce drahá, byť spousta lidí prokouří dvě - tři Plyšové hlídky za měsíc. Ale když vidím, co jiného v podobných cenových relacích lidi nakupují, tak to asi nebude ten pravý důvod.
A i her se v hračkárnách vyskytuje relativně dost z takových těch ne úplně pitomých... Asi to Albi, MindOk, RexHry, BlackFire... do hračkáren valí pod tlakem...

Já osobně nákup chystám někdy na jaro. Doufám, že na mě nějaký kousek zbude. Chtěl jsem být letos hodný a nedávat si deskovky pod stromeček sám sobě a dávat to jako juniorovi, který ví že máme hry stejně dohromady, to by nebylo úplně ono.
Ale už jsme se na to zběžně koukali a figurky se líbí, má slíbené, že si je může namalovat sám podle svého (na rozdíl o Blood Rage).

18.12.2018 16:11:42

cena
Nebude nepatřičné, když do této diskuse také přispěji, přestože nejsem nezávislý diskutující?
Debata a anketa je super, akorát to opravdové hlasování (a jediné, které je relevantní) je peněženkami. Jestli se to prodá, je cena ok. Jestli ne, je něco v nepořádku a vůbec to nemusí být jenom cena.
Napjatě čekáme a necháme se překvapit.
Doufám, že vás nepohorší, když vám hru vřele doporučím, podle mě to je výjimečná záležitost překračující rámec stolních her. Je to zároveň společné čtení příběhu, který dává smysl (na rozdíl od mnoha jiných spíše uměle naroubovaných na herní mechaniku) a opravdu umožňuje se s dětmi bavit i o vážných a důležitých tématech, na která by se jinak mohla řeč zavádět obtížněji.

Překladatel pravidel nejen pro fu Mindok

23.12.2018 07:04:08 | Upraveno autorem (porovnej)

Dostupnost

Výhledově by se mi ta hra líbila docela pro dcerku. To téma i zpracování vypadá hrozně pěkně. Malá má ale sotva rok, takže nějaké společné hraní je ještě hudba daleké budoucnosti a kupovat hru na několik let dopřdu k zavření do škříne mi příjde hloupý. Zase se ale bojím, aby to třeba za 5 let nebylo v češtině už pasé. Kdyby šlo o hru od Rexíků, tak to asi raději koupím, ale říkám si, že zrovna MINDOK by tu podporu českého vydání klidně mohl udržet celé roky. Co myslíte?

13.6.2019 11:06:43

Dostupnost
Nemyslim si, ze tento typ hry je takovy, ktery by se porad dostiskaval, spis bych si tipla, ze az se to vyproda, tak dostisk mozna nebude ani jeden. Ale zase bych se toho nebala, ze by se k tomu clovek po letech nedostal, myslim si, ze z druhe ruky to pujde koupit vzdy, obzvlast proto, ze to je pribehovka, samozrejme zalezi na tom, za kolik.

13.6.2019 11:15:55

ad Dostupnost
Vzhledem k tomu, že Asmodee koupilo Blackfire a již vlastní Plaid Hat, tak bych si tipl, že to nebude ani trochu růžové.
괜찮아

13.6.2019 11:43:34

Dostupnost
Nedalo mi to a udělal jsem si malý průzkup, kolik her z finálových kol Trolího palce je nyní už nesehnatelných.
2013 5/14 (5 her ze 14 se nedá běžně sehnat)
2014 4/11
2015 2/10
Většinou jde o hry, které nevyšly v češtině, ale jsou tam i nějaké kusy od Mindoku (Ludvík, Minutová říše, Caverna).

13.6.2019 12:31:58

Dostupnost
Přesně, jak píše veverka pode mnou, dotisk od MINDOKu asi moc nehrozí (viz třeba Pandemic, který příští rok vyjde v novém překladu pod Blackfirem). A od Blackfire nejspíše taky ne, když dnes Blackfire oznámil lokalizaci hry Aftermath (což je další deskovka s knihou příběhů, ale už ne úplně pro děti – je 14+).

Z druhé ruky asi půjde sehnat i později, ale zase mám pocit, že tady jde o hru, kterou si hráči rádi nechají, protože jde pořád hrát opakovaně (a knihy v knihovničce přece taky hned po prvním přečtení neposíláte dál).

***
Deskoherní inkvizitor

13.6.2019 12:32:27

Hlídka
MindOKu na Hlídku běží kontrak, který má ve své moci a klidně jí dotisknout může, kdyby bylo potřeba. To je ale na nich. Já sem Plaid Haťákům avizoval, že si myslím, že až MindOKu kontrakt vyprší, tak my se o něj asi ucházet nebudeme, protože v tu chvíli už bude český trh nasycený (počítám, že by v té periodě zvládli minimálně 1 dotisk). U Pandemicu byla jiná situace, tam už byl kontrakt na konci.
Michal Ekrt | Board Games Brand Manager
ADC Blackfire Entertainment s.r.o.

13.6.2019 14:06:36 | Upraveno autorem (porovnej)

Lost Story # 1
:-) Je stále v plánu přeložit doplňkový příběh?

24.9.2019 16:24:16

Vybíráme z Bazaru

Glory: A Game of Knights (CZ) - (JEN ROZBALENÁ)
Glory: A Game of Knights (CZ) - (JEN ROZBALENÁ)
Akt. cena: 460 Kč
Končí za: 1 den

Nejnovější otázky

další >>

Velké herní akce

Kalendář všech akcí >>

Offcanvas