nepřihlášený

přihlásit

registrovat

Plný kurník

Počet hráčů: 2 - 4
Doporučený věk: od 5 let
Herní doba: 20 min
Herní svět: Zvířátka
Herní kategorie: desková hra, dětská hra
Čeština: v balení hry
Vydavatelé: Kukuryku
Autoři: neuvedeno
Rok vydání: 2016
Sdílej: Facebook

Popis hry

Upravit

Ve hře Plný kurník hráči sbírají vejce, krmí kuřata a slepice a snaží se je chránit proti ptačí chřipce a prohnané lišce. Ten z chovatelů, který jako první usadí na bidýlkách svého kurníku devět dospělých slepic, vyhrává! Hra je určena pro 2-4 hráče a zvládnou jí klidně šikovnější děti od 5ti let. 

Příprava hry:

Hra obsahuje dvě kostky, čtyři destičky představující kurník, destičky s vejci, kuřaty, slepicemi a čtyři destičky s kouhouty. Destičky vajec, kuřat, slepic a kohoutů rozdělte na čtyři hromádky, které umístěte tak, aby na ně každý hráč dosáhl. Začíná ten hráč, který jako poslední jedl míchaná vajíčka :-) 

Průběh hry:

Hráči házejí oběma kostkami a sledují čísla, která na nich padnou. Pokud na kostce padne číslo 1-3, hráč si bere vejce. Pokud padne 4-5, bere si kuře. A pokud padne 6, může si vzít slepici. Všechny získané kartičky si hráči ukládají u sebe. Karty se slepicemi můžou rovnou umisťovat do kurníku, zbytek si ukládají vedle hrací karty. 

Dále jsou zde ale i případy, kdy na kostkách hráči hodí dvě stejná čísla. Nastávají pak následující situace:

  • 1 a 1: Hráč odevzdává jedno vejce vybranému hráči. 
  • 2 a 2: Hráč odevzdává jedno kuře vybranému hráči. 
  • 3 a 3: Hráč odevzdává jednu slepici vybranému hráči. 
  • 4 a 4: Na farmáře přišla bída, musí prodat všechna vejce na společnou hromádku. 
  • 5 a 5: Nastala epidemie ptačí chřipky. Hráč poté hází jednou kostkou. Pokud hodí 1,2 nebo 3, farma se dostává do karantény a hráč musí vynechat jedno kolo. Pokud hodí 4 nebo 5, hráč ztrácí veškerá kuřata a musí je odevzdat na společnou hromádku. Pokud hodí 6, hráč ztrácí veškeré slepice a musí je odevzdat na společnou hromádku. 
  • 6 a 6: Na farmu se vplížila liška. Pokud má hráč kohouta, kohout kokrhá a varuje farmáře před liškou a slepice jsou zachráněny. Pokud hráč kohouta nemá, hází jednou kostkou. Liška si bere tolik slepic, kolik hráč hodil kostkou. Pokud hráč tolik slepic nemá, liška si bere kuřata. Pokud chybí kuřata, bere si vejce. 

Dále zde funguje jednoduchý systém výměny. Za každé 3 vejce (které umístí na společnou hromádku) si hráč může vzít jedno kuře, za 3 kuřata si může vzít jednu slepici a za 3 slepice si může vzít jednoho kohouta, který kurník chrání až do konce hry. Hráči stačí jen jeden kohout. 

Hráči však mají své tahy omezeny následovně: Mohou buď házet kostkami a brát destičky, případně se řídit situacemi dle čísel na kostkách, nebo vyměňovat 3 destičky na jednu vyšší (3 vejce za kuře, 3 kuřata za slepici nebo 3 slepice za kohouta). Hráč nesmí házet kostkami a pak ještě vyměňovat. A v jednom kole může vždy udělat jen jednu výměnu. 

Konec hry:

Hra končí tím, že se jednomu hráči podaří získat 9 dospělých slepic a naplní tak svůj kurník. Stane se z něj tedy nejšikovnější farmář, kterému slepičky dělají radost a snášejí mu čerstvá zdravá vajíčka na jeho stůl. 

Autor: FerryTaz

Vybíráme z aukcí

Warhammer Quest: dobrodružná karetní hra
Warhammer Quest: dobrodružná karetní hra
Akt. cena: 450 Kč
Končí za: 5 dnů

Velké herní akce

Kalendář všech akcí >>