nepřihlášený

přihlásit

registrovat

Planet Surprise

Počet hráčů: 2 - 6
Doporučený věk: od 8 let
Herní doba: 30 min
Herní svět: Sci-fi
Herní kategorie: párty hra
Čeština:
Vydavatelé: Notre Game
Autoři: Jiří Mikoláš
Rok vydání: 2016
Sdílej: Facebook, Google+

Popis hry

Upravit

Lidi pořád vysílají do vesmíru všemožné sondy a pořád dokola objevují jen ty nejbližší planety a měsíce. Už je to trochu únavné. Stejně víme, že tam nic zajímavého neroste ani nežije. Přitom kdyby si zahráli Planet Surprise, objeví toho dvakrát tolik co Apollo, Viking  a Voyager dohromady a ještě přitom můžou cestovat třeba vlakem...

Hodně lidí si představuje, jak to vypadá ve vesmíru a na cizích planetách. Planet Surprise je hra, ve které si můžete splnit sny o objevování vesmíru. Třeba zjistíte, co se skrývá na planetě ve tvaru tenisáku, nebo co je uvnitř záhadné létající krabice. Hra je přitom úplně minimalistická, každý hráč má jen jednu stírací kartu (podobnou stíracímu losu).

Když jste  na tahu, máte na výběr několik akcí. Můžete přistát na planetě, což znamená, že setřete stírací vrstvu jedné planety (nehtem či mincí) a podíváte se, co se pod ní skrývá. Vždy tam naleznete nějakou bodovou hodnotu, kladnou nebo zápornou a také určité překvapení v podobě vtipné grafiky. Cílem hry je odkrýt planety s nejvyšší bodovou hodnotou (během 10 akcí odkryjete cca 10 planet ze 16). Každá sada obsahuje jiné rozmístění bodů a jiné vtípky.

Můžete také navigovat soupeře, ať přistane na planetě, kterou mu určíte (ta bude „jistě“ tou nejkrásnější z těch, které jste objevili). Některé akce Vám umožní nahlédnout k soupeři, a pak budete možná chytřejší a budete vědět, na které planety se vyplatí jezdit a které raději vynechat.

Výhodou hry je, že ji můžete hrát kdekoliv. Cestou autobusem, vlakem, během seskoku padákem i v ponorce. Potřebujete jen stírací kartu - jednu pro každého hráče. Jediné, na co je potřeba dát pozor, aby měli všichni hráči karty ze stejné sady (musí objevovat stejný vesmír, jinak by to prostě tak dobře nefungovalo).

Autor: Jiraman