nepřihlášený

přihlásit

registrovat

Pivní Hra

Počet hráčů: 2 - 10
Doporučený věk: od 18 let
Herní doba: 45 min
Herní svět: neuvedeno
Herní kategorie: párty hra
Čeština:
Vydavatelé: Albi
Autoři: neuvedeno
Rok vydání: 2013
Sdílej: Facebook, Google+

Popis hry

Upravit

„Pivo je důkazem toho, že Bůh nás miluje a chce, abychom byli šťastní.“

- Benjamin Franklin

„Lépe v krčmě myslet na kostel, nežli myslet na krčmu v kostele.“

- Martin Luther

Pivní hra je společnicí (nejen) do restauračních zařízení, kterou ocení i (a možná zejména) ti, kteří jinak stolním hrám příliš neholdují. V principu jde o soubor pěti jednoduchých miniher, které se točí okolo piva a hospodské kultury, jež má v našich zemích dobrou tradici.


Průběh hry:

Hráč na začátku svého tahu hodí kostkou - číslo na kostce určí, jaká minihra se bude realizovat. Za úspěchy při plnění miniher následně hráči získávají karty s částmi půllitru. Kdo slouží celý půllitr jako první, vyhrává hru.

První minihru představuje pivní číča - karetní hra, která se hraje s mariáškami (jsou součástí balení). Hráči dostanou určitý počet karet, a aniž by se na ně podívali, vytvoří z nich své dobírací balíčky. Pak vždy jeden z hráčů vezme kartu z dobíracího balíčku a vyloží ji doprostřed stolu. V závislosti na tom, o jakou kartu se jedná, je nebo není nutné splnit zadaný úkol. Například je-li kartou eso, je potřeba na něj co nejrychleji položit rukou, je-li kartou král, je třeba co nejrychleji zasalutovat a tak dále. Nejpomalejší hráč, nebo ten který aktivitu poplete, si vyloženou kartu musí vzít. Pivní číču vyhraje ten, kdo se jako první zbaví všech karet.

Druhou minihru představují akce - hráč musí splnit úkol zadaný kartou, například trefit protihráče pivním táckem, předvést své umění v míchání karet a podobně.

Třetí minihra je vědomostní - hra obsahuje karty s otázkami, které se ne vždy vážou k pivu, ale často ano, v rámci této minihry budou hráči též poznávat pivní etikety. Otázky jsou odstupňované podle počtu vypitých piv - s tím, jak bude večer ubíhat, tak budou hráči dostávat stále jednodušší zadání.

Čtvrtou minihru představuje pivní prší, zrychlenou verzi klasického prší (rozdávají se pouze tři karty). Hráč se svých karet musí vyložit vždy kartu, která má s předchozí vyloženou kartou společnou barvu nebo číselnou hodnotu, nebo si musí dobrat další kartu. Eso způsobí, že další hráč musí vynechat tah, sedma, že musí táhnout dvě karty (nezahraje-li také sedmu) a s pomocí svrška lze libovolně měnit právě hranou barvu.

Poslední minihrou je pak pravidlo - aktivní hráč vymyslí pravidlo, které všichni u stolu musí dodržovat, a to do té doby, dokud nevstoupí do hry pravidlo nové. Například se nesmí mluvit, nebo se naopak smí pouze veršovat a podobně.


Konec hry:

Jak už bylo řečeno, vyhrává ten, kterému se z karet, získané za úspěšně plněné minihry, podaří jako prvnímu složit celý půllitr.

Autor: Dejf