Pilíře Země - obrázek

Hru mám Hru chci
Hodnocení:
Počet hráčů: 2 - 4
Doporučený věk: od 12 let
Herní doba: 120 min
Herní svět: Středověk
Herní kategorie: desková hra, budovatelská
Čeština: v balení hry
Vydavatelé: 999 Games
Albi
Devir
Filosofia Editions
Galakta
Kosmos
Mayfair Games
Autoři: Michael Rieneck
Stefan Stadler
Rok vydání: 2006
Sdílej: Facebook

Diskuse ke hře

Pilíře země ve dvou

Chci se zeptat na tuhle hru, která se mi už líbí delší dobu. Má nádherně zpracovaný hrací plán a také se mi líbí téma, kdy se na chvíli hráč stane stavitelem a podílí se na stavbě katedrály v Anglii. Otázkou je jestli je hra dobře hratelná i ve dvou hráčích a v jaké míře je ve hře podíl náhody.
9.3.2009 13:45:40

Ve dvou
Tak dá se hrát docela dobře i ve dvou, ale samozřejmě je lepší a zajímavější ve více hráčích. Podíl náhody je hlavně v tom, že stavitele lovíš náhodně z pytlíku a neovlivníš, jakou barvu vytáhneš. Ale pokud nejsi zarytý nepřítel jakékoli náhody ve hře, tak tuto hru můžu jen doporučit, moc pěkná.

9.3.2009 20:32:39

?
Takže by se dalo říct, že tahání náhodně figurek z pytlíku se podobá Vikingům, kdy náhoda příjemně zpestří hru? Ještě by mě zajímalo jestli je podstatné mít přečtenou knihu Kena Folletta-Pilíře země?

9.3.2009 20:44:33

To Mialee
nahoda tu zily netrha, takze phoda. A my ked sme tuto hru hrali prvy krat sme ani netusili, ze je podla nejakej knihy :-P

9.3.2009 21:18:05

Rozšíření
Rozšíření zvětšuje herní plán a výrazně snižuje náhodu tahání z pytlíku.

9.3.2009 22:27:43

Ve dvou
Tak jsme po velmi dlouuuuhé době oprášili Pilíře a zahráli jen ve 2. A musím říct, že ta hra je úplně bez problémů hratelná ve dvou. Krásné jsme si ji užili nad šálkem dobrého čaje. Pohodová hra, která i po 11 letech umí velmi dobře zabavit.

29.4.2017 22:09:16

Vybíráme z Bazaru

Vivajava: The Coffee Game: The Dice Game - Německy
Vivajava: The Coffee Game: The Dice Game - Německy
Akt. cena: 131 Kč
Končí za: 23 hodin

Offcanvas