Pilíře Země - obrázek

Hru mám Hru chci
Hodnocení:
Počet hráčů: 2 - 4
Doporučený věk: od 12 let
Herní doba: 120 min
Herní svět: Středověk
Herní kategorie: desková hra, budovatelská
Čeština: v balení hry
Vydavatelé: 999 Games
Albi
Devir
Filosofia Editions
Galakta
Kosmos
Mayfair Games
Autoři: Michael Rieneck
Stefan Stadler
Rok vydání: 2006
Sdílej: Facebook

Diskuse ke hře

Na veky věku

Tak ako kniha Pilíře země tak aj hra sa dočkala "voľného" pokračovania s názvom World without end. Je to samostatná hra a ja som mal možnosť túto sobotu na Hratislave prezrieť si jej nemecký originál.

Vzhľadom na to, že nehovorím nemecky môžem okomentovať iba estetickú stránku herných komponentov (pásaného textu na kartách je neúrekom) - je to nádherne vyzerajúca hra! Názvy postáv zodpovedajú tým románovým, a už len to spôsobuje, že ju jednoducho musím mať... :-)

Problém nastáva s jazykovou verziou. Albi sa vyjadrila, že pre rok 2010 ju neplánuje v češtine - slovenčine vydať. Vzhľadom na nízku podporu "kampane", ktorú som svojho času inicioval pre vydanie rozšírenia k základným Pilířom, ani neočakávam, že by ju Albi (príp. iný vydavateľ) vôbec niekedy česky vydalo.

Anglickú verziu zatiaľ naše internetové obchody nemajú (toto sa, dúfam, zmení čo najskôr :-)).

K tomu si dovolím jednu poznámku - napriek vyjadreniam o komerčnom neúspechu hry Pilíře Země, táto hra sa hrala vždy minimálne na dvoch stoloch počas môjho pobytu (aj keď krátkeho) na Hratislave... Z tohto faktu samozrejme nič konkrétne nemožno vyvodiť, pre mňa to ale znamenalo, že o nej ľudia vedia, príp. ju chcú spoznať, pretož ich oslovila.

10.12.2009 13:56:02

Piliere Zeme
Vlastnim ceske vydanie od Albi Pilierov Zeme, a objednal som si aj jej anglicke rozsirenie. Je pravda, ze po nej nesiahnem tak casto ako po Osadnikoch z Katanu, alebo Last Night on Earth, alebo inych, ale nikdy ju neplanujem predat. Obcas ked sa na nu dostane rad, si ju vychutnam. Je to nadherne co sa tyka grafickej stranky spracovana hra, s velmi peknymi komponentami a aj ked som knihu necital, pacia sa mi jej dejove prvky podla nametu tejto knihy. Obzriem si tu hru World without End na BGG, a ak to je skutocne pokracovanie tejto hry, a po grafickej stranke obdoba, tiez som za jej kupu a keby ju niekto objednavate v anglickej verzii, isto by som sa pridal. Len tolko na podporu Pilierov. Myslim si, ze nie je tato hra taka predavana, bo Osadnikov z Katanu napriklad predchadza ich povest, tato hra je menej znamejsia, co sa iste odrazi aj na jej predaji.

10.12.2009 14:20:17

WwE
Pozrel som obrazky, som nadseny. Aj keby to bol podobny herny system ako mali Piliere Zeme, co dufam, ze nebude, ale i tak, ju urcite chcem mat. Keby ju niekto objednavate zo zahranicia, dajte vediet.

10.12.2009 14:26:06

Onimko
Jednoznačne Ti odporúčam prečítať si obe knihy.

10.12.2009 16:21:00

Zorvna jsem ji hrál
v úterý v Brně :) Pilíře jsem měl svéo času hodně rád, ale pak se mi ohrály a teď se na ně kapku práší. Die Tore der Welt (německý název) jsou po grafické stránce identické s Pilíři, takže zpracování je krásné, detailní a realistické. Po herní stránce už se Pilířům trochu vzdalují, ale pořád jsem měl z průběhu hry podobný pocit... s tím rozdílem, že v této hře se body shánějí obtížně a člověk má spíš co dělat, aby je neztrácel :D Zpočátku jsem vůbec nechápal téma hry (nečetl jsem ani knihu, ani "flavor" text z pravidel) a nic mě nemotivovalo stavět (což je opět jedno z hlavních témat). Takže bych jednoznačně doporučil si předtím přečíst knihy od Folletta, jinak je zážitek z hry takový nicneříkající ;)

10.12.2009 16:35:49

WwE
Hej verim, a mozna si aj precitam, ale co z toho, ked dalsi ludia co to somnou hraju nemaju o pribehu ani paru, a uplne im staci ten podmaz co je napisany na prednej strane pravidiel;) A kde si to hral, v skautskom dome v Brne u Rumuna? Anglicku verziu ci nemecku?

10.12.2009 16:58:36

PJ

Svět bez konce
...ta hra už je tady na ZH:
http://www.zatrolene-hry.cz/spolecenska-hra/world-without-end-1021/

10.12.2009 21:39:02

PJ
Ďakujem za link, zakladám diskusiu pri správnej hre.

11.12.2009 15:56:41

Vybíráme z Bazaru

Architekti západního království - 2 rozšíření
Architekti západního království - 2 rozšíření
Akt. cena: 750 Kč
Končí za: 22 hodin

Offcanvas