Pictomania - obrázek

Hru mám Hru chci
Hodnocení:
Počet hráčů: 3 - 6
Doporučený věk: od 9 let
Herní doba: 30 min
Herní svět: Abstraktní
Herní kategorie: párty hra
Čeština: v balení hry
Vydavatelé:
MindOK - logo
Autoři: Vlaada Chvátil
Rok vydání: 2011
Sdílej: Facebook

Diskuse ke hře

nespravne slovo

Podla pravidiel v pripade, ak hrac (omylom) kreslil ine slovo ako mal, tipy na jeho obrazok sa nehodnotia. Pravidla vsak vyslovne nehovoria, ci

A) ci sa hracovi jeho vlastne zetony pocitaju ako minusove body

B) ci mu zostava cierny zeton alebo sa jeho zeton vracia do stredu alebo sa presuva na jeho lavu stranu

Predpokladam, ze osobitne pravidla pre kreslenie nespravneho obrazku sa tykaju iba tipov inych hracov a preto...

Odpoved na otazku A je, ze zetony mu ostavaju a zapocitavaju sa ako minusove body.

Odpoved na otazku B je, ze cierny zeton sa vracia do stredu (kedze 'nikto neuhadol' obrazom hraca) okrem pripadu, ze hrac sa stal aj ciernou ovcou, a potom sa cierny zeton presuva na jeho lavu stranu (do minusu).

Rozumiem spravne ?

Vdaka
31.1.2015 11:45:49

.
a) musia sa tie žetony počítať ako mínusove, inak by sa to dalo zneužiť ak by nevedel ako niečo nakresliť a radšej by teda kreslil inú vec

b) musel som vytiahnuť kvoli tomu pravidlá, aby som si vážne potvrdil že sa v tej hre nejaká čierna ovca naozaj nechádza :D
nikdy sme stým pravidlom nehrali, pravdepodobne sme to prehliadli keď sme sa tu hru učili a nikomu to nechýbalo, aj tak dobre, o komplikaciu menej pri nevhodnom zložení hráčov :)

31.1.2015 12:11:14

Vybíráme z Bazaru

Modrá Laguna
Modrá Laguna
Akt. cena: 1200 Kč
Končí za: 3 dny

Velké herní akce

Kalendář všech akcí >>

Offcanvas