Phantom Leader Deluxe

xxxxxxxooo hodnoceno 7x (Seznam vlastníků)

Phantom Leader Deluxe - obrázek

Hru mám Hru chci
Hodnocení:
Počet hráčů: 1 - 1
Doporučený věk: od 12 let
Herní doba: 30 min
Herní svět: neuvedeno
Herní kategorie: válečná
Čeština: ke stažení
Vydavatelé: DVG
Autoři: neuvedeno
Rok vydání: 2013
Sdílej: Facebook

Diskuse ke hře

Dojmy/porovnání

Vyplatí se tato Deluxe edice? Zajímá mě i to, zda je hra obtížná ve smyslu výhry, protože bych uvítal, kdybych vyhrál tak 1/20 případů :) Jaké to je z hlediska znovuhratelnosti?
A pak prosím fanoušky, zda mohou porovnat jednotlivé "díly", který je tak nejlepší z různých hledisek.
Předem děkuji!
// nějak mě posedla už delší dobu touha po solitér deskovkách, viz moje nákupy COIN her // :)
27.7.2016 21:29:25

Dojmy
Musím říct, že s každou další odehranou kampaní se moje pozitivní dojmy ze hry kumulují. Sám nevím, co mám radši, jestli tu akční fázi přeletu nebo plánování na začátku či debriefing.
Nejvíc se mi líbí, že ta hra fakt nic nedaruje a je opravdu hodně těžké dosáhnout těch nejlepších výsledků (nebo možná jsem já máslo...).
Teď naposledy jsem měl za cíl 6x SA-2...navíc 4 Migy v okolí a 8 dalších pozemních systémů a infantérií kolem. Hned první tah zničené letadlo mého nejlepšího pilota. Poté další poškozené letadlo a tudíž bez munice :) Sundal jsem 3 Sa-2ky a hloupě mi nedošlo, že za to nejsou žádné body (až od 4 zničených). Takže jsem se měl soustředit na bezpečný návrat.. ale to je ta nezkušenost :)

28.12.2020 18:14:18

Dojmy

Za mě je to nejlepší letecký Leader (nehrál jsem B-17). Obtížnost je vysoká a velký podíl náhody tu hru moc neusnadňuje (ale není to tak frustrující jako Cruel Necessity třeba). Vetšina mých kampaní končí naprostým fiaskem a stěží dosáhnu na hodnocení Poor, ale děsně mě to baví.

30.12.2020 20:13:02

Rozhodnutí
Je to skoro pořád o neustálém rozhodování, jaké riziko člověk přijme. Já třeba mám skoro od počátku "vztah" k pilotům, takže moc nedokážu je obětovat a nechat je klidně sestřelit, takže asi zbytečně kumuluju stres a pak jsou v kampani na několik misí nepoužitelní. Hra mi tedy ale zatím přijde opravdu správně nastavená tak, aby úspěch byl dílem opravdu správné strategie a také porce štěstí. Při krátké kampani hraje náhoda velkou roli, ale myslím, že u středních a velkých kampaní se s nepřijemnou náhodou dá nějak pracovat.

V pravidlech trochu tápu, zda je možné, aby pilot ve stavu unfit nebo letadlo, které je damaged mohou jednak provádět evasion a pak zda mohou používat inherent gun. Na BGG jsem na to našel dost rozdílné názory.

30.12.2020 21:30:36

Unfit/damaged
V pravidlech je napsané, že unfit pilot přijde o všechen náklad vyjma gun pod nebo ECM. Nemůže provádět attack a suppress, ale může provádět evade. Gun pod a inherent gun použít nemůže, protože tyto se používají právě pro attack a suppress. O zákazu ECM se nic nepíše a co není zakázáno...
Damaged přijde o vše včetně pods. Dále pravidla mlčí. Já to hraju tak, že se s damaged letadlem snažím doletět na konec vytyčené flight path a evade používám i za cenu velkého stresu. A samozřejmě ještě je možné provést suppress jiným pilotem.

30.12.2020 22:52:01 | Upraveno autorem (porovnej)

re: Unfit/damaged
Dík za objasnění. Tvoje vysvětlení dává smysl. Sakra dohrál jsem kampaň Rolling Thunder, chci si dát Kubánskou krizi a tam mám 2x list pro USAF, chybí mi tedy USN :( ale tu někde seženu a dotisknu, s tou se naštěstí téměř nemanipuluje.

ale píšeš, že Phantom je nejlepší z těch leteckých leaderů. Platí to i o Corsairovi? Ten mě láka jako druhá hra asi nejvíc.

31.12.2020 09:20:02

Corsair

Pravda, na Corsaira jsem zapomněl. Ten mě taky láká, ale děsí mě množství errat. Počkám si na druhou edici, nebo zkusím Zero a budu doufat, že dopadne lépe.

2.1.2021 15:06:00

Phantom x B-17
Má někdo ze zdejšíš Phantomistů zkušenost i s B-17 pro případný porovnání?
Nějak se mezi nima nemůžu rozhodnout.

15.1.2021 11:53:05

re: Phantom x B-17
Jako vlastník phantoma čekám až mi B-17 dorazí z Kickstarteru :-).

Z mého pohledu je to něco úplně jiného než letecký leadeři. Ty jsou v podstatě zaměnitelný a nejvíc rozhoduje, jak se ti líbí období, které zachycují. B-17 mi přijde herně hodně odlišná (na poměry DVG her).

Tak nevím, jestli jsem ti pomohl.

15.1.2021 14:37:08

Godvood
Jo, díky.
Mám nějakou jakž takž představu po přečtení pravidel, o Phantomovi o něco větší, díky Ričmondovým článkům. Vím, že by mě to bavilo(obojí). Potřeboval bych ujasnit takových věcí, jako náročnost na přípravu, jak to odsejpá, reálnou herní dobu - tedy to, co udělal Ričmond pro Phantoma - pro B-17.
Nakonec stejně pořídím obě, ale kterou první?

15.1.2021 17:47:31

Timofejič
Herní doba u Phantoma je značně proměnlivá, záleží na délce kampaně. Ale i u dlouhé kampaně není problém odehrát jednu misi (cca 30 minut), hru uklidit a druhý den během chvilky pokračovat. Nejdelší je příprava právě na začátku každé kampaně, samotný výběr pilotů může zabrat klidně celý večer. Důkladné plánování je nedílnou součástí hry. Časem si najdeš své oblíbence takže se to značně urychlí, nebo můžeš sáhnout k náhodnému výběru.

15.1.2021 20:37:10 | Upraveno autorem (porovnej)

Corsair
Nakonec sem po delším rozmýšlení vzal Corsaira. Nicméně Phantom bude následovat a koukám, že je i rozšíření:
https://www.mcssl.com/store/danverssengames/catalog/product/96dd3bf873184b6c98a952d798857d3e


8.2.2021 18:24:56

re: Timofejič
Já myslím, že jsi udělal dobře, není to už nějaké druhé nebo pozdějí vydání?
-----------------------------------
Autor blogu Války v jednom
www.valkyvjednom.blogspot.cz

8.2.2021 20:07:02

Já myslím, že jsi udělal dobře
Já taky:-) Ohledně verze - nevím, ale je to možné. Zatím sem ve stavu loupání žetonů a obalování karet(a že toho je), v sobotu se chystám zahrát. Dám pak vědět, jestli sem přišel na nějaký chyby z původní verze. Na Phantoma se chystám příští měsíc, aby se doma neprskalo, že utrácím moc najednou. Počítám s ním jako s rychlou hrou na dovolenou a tak podobně.

Edit - tak už sem nějaký chyby našel, resp. našel sem jich tuze moc. Nemá smysl škarohlídit, návštěva místní tiskárny to naštěstí vyřeší.

9.2.2021 14:54:42 | Upraveno autorem (porovnej)

Vybíráme z Bazaru

Aeon's End + The Depths + The Nameless od 1 Kč
Aeon's End + The Depths + The Nameless od 1 Kč
Akt. cena: 712 Kč
Končí za: 22 hodin

Nejnovější otázky

další >>

Offcanvas