nepřihlášený

přihlásit

registrovat

Perníková chaloupka

Počet hráčů: 2 - 4
Doporučený věk: od 5 let
Herní doba: 30 min
Herní svět: neuvedeno
Herní kategorie: dětská hra
Čeština: v balení hry
Vydavatelé: Dino Toys
Autoři: Vlaada Chvátil
Rok vydání: 2009
Sdílej: Facebook

Popis hry

Upravit

"Kdo mi to tu loupe perníček?!" ozvalo se z chaloupky. Na střeše sedí Jeníček a loupe jeden perníček za druhým. Mařenka běhá kolem chalupy a sbírá perníčky. Babě došla trpělivost a jde se honem podívat, kdo že to hoduje na perníku…

Cílem hry je nasbírat perníčky s největším počtem mandliček. Každý hráč má jednu figurku Jeníčka a jednu figurku Mařenky. Jeníček leze po střeše a shazuje Mařence perníčky, na kterých jsou namalovány 1 či 3 mandličky nebo ježibaba. Pokud chytí Mařenka špatný perníček, vyleze ježibaba a perníčky bez milosti Mařence sebere.

Příprava je jednoduchá a rychlá. Složí se 3D chaloupka, na kterou se poskládají perníčky obrázkem dolů, dle předkreslení na střeše. Rozmístění si dobře zapamatujte. Zbylé perníčky slouží jako snímací hromádka. Jeníčci se umístí na střechu a Mařenky na protější stranu na louku. K pohybu slouží kostka se symboly.

V průběhu hry se hráči pravidelně střídají po směru hodinových ručiček a hází kostkou. Na kostce jsou zdvojené symboly – hráč si může vybrat který z nich zahraje – a nebo jednotlivé symboly bez možnosti výběru.

  • Jeníček – pohybuje se po střeše.
  • Mařenka – pohybuje se na políčka na louce a čeká na perníčky.
  • Perníček – hráč, který hraje tuto akci, sejme z dobíracího balíčku perník, ukáže všem, co je na něm za obrázek, pak jej otočí obrázkem dolů a vloží do řady perníčků, ve které stojí jeho Jeníček, a tím současně posune řadu, takže perníček na druhém konci spadne.

Hra končí, když se vyberou všechny perníčky z dobíracího balíčku. Vítězí hráč s nejvyšším počtem mandliček.

Autor: Mira330

Vybíráme z aukcí

Freshwater fly
Freshwater fly
Akt. cena: 800 Kč
Končí za: 11 dnů

Velké herní akce

Není zadaná žádná velká herní akce. Přidat novou.

Kalendář všech akcí >>