nepřihlášený

přihlásit

registrovat

Permoníci

Počet hráčů: 2 - 6
Doporučený věk: od 6 let
Herní doba: 30 min
Herní svět: Fantasy
Herní kategorie: dětská hra
Čeština: v balení hry
Vydavatelé: Efko
Autoři: neuvedeno
Rok vydání: 1998
Sdílej: Facebook

Popis hry

Upravit

Když k této skále přišli, byla v ní jen malá jeskyně s nízkým stropem a úzkými výběžky, které nikam nevedly. Po několika letech usilovného snažení se to přeci jen podařilo! Permoníci narubali spoustu stříbra a drahého kamení a teď už zbývá, co nejdříve ho dostat na povrch. Proto velmi rychle začíná závod s ostatními permoníky o to, kdo bude nahoře nejdříve. Každý zkušený permoník, ale ví, že podzemní chodby jsou dlouhé a zrádné, proto se musí pro začátek vybavit jídlem, lopatami, klíči a mapami. Tak co, jste už připraveni? Závod o čas začíná!

Ve hře Permoníci každý hráč hraje za permoníka a snaží  se co nejrychleji dostat na políčko s hodnotou 100.

Hra je velmi jednoduchá na přípravu, protože si každý hráč vybere kartičku permoníka, dá ji do podstavce a postaví na start - políčko s číslem 1. Potom se vedle desky položí žetony výbavy (jídlo, klíč, mapa, lopata).

Samotná hra začíná tahem prvního hráče, který postupuje po herním plánu od čísla 1 až do 100, přičemž na políčkách 1 - 20 se může libovolně pohybovat oběma směry. Mezi políčky 1 - 20 si hráč může nasbírat potřebné vybavení, aby se vyhnul nástrahám vyšších pater. Postup se určuje hodem kostkou.

Permoníci (hráči) se pohybují po políčkách, přičemž se můžou dostat na speciální políčka, která jim buď pomohou, k tomu aby byli rychlejší, nebo je naopak zpomalí. Na plánu najdeme několik různých typů políček. Zával chodby, bloudění a jídlo jsou políčka, která vás zpomalí, pokud nemáte potřebné vybavení. Skluzavka, spánek a zhasla lucerna vás zpomalí vždy. Vozík, elixír s kouzlem a dveře do tajné chodby vám mohou pomoci v rychlejším postupu. Poslední speciální políčko je hořící louč, kam se hráč musí vypravit, pokud stoupne na políčko zhasla lucerna.

Hra končí, když se jeden z hráčů dostane na políčko s číslem 100.

Hra obsahuje: 20 žetonů (5x lopata, 5x klíč, 5x mapa, 5x jídlo), 6 kartiček permoníků (4 hrací a 2 náhradní), 4 stojánky na kartičky permoníků ve 4 barvách, hrací kostku, herní plán a návod.

 

Autor: Evillabilla