nepřihlášený

přihlásit

registrovat

Perdition's Mouth: Abyssal Rift

Počet hráčů: 1 - 6
Doporučený věk: od 10 let
Herní doba: 180 min
Herní svět: Fantasy, Horror
Herní kategorie: kooperativní
Čeština: undefined
Vydavatelé: Dragon Dawn Productions
Autoři: Kevin Wilson
Timo Multamäki
Rok vydání: 2016
Sdílej: Facebook

Popis hry

Upravit

Máte dost klišé, kdy hrdina loser je na konci hry mocným bojovníkem mlátícím nepřátele hlava nehlava? Tak to v Perdition's Mouth nenajdete. Zdraví hrdinové vejdou do jeskyně zabít zlého a ošklivého démona a v kampani o osmi scénářích se postupně prosekávají až nakonec, aby stanuli před démonem dosekaní a sotva stojící na nohou.

Perdition's Mouth: Abyssal Rift je netradiční kooperativní hra, ve které nejsou kostky, ale zato je tam hodně nádherně provedených figurek. Hrdinové procházejí jeskyni, rabují poklady (ač si toho moc neodnesou, protože cestují na lehko) a zachraňují oběti ďábelského kultu.

Každý hrdina má svůj unikátní balíček karet - dovedností, které mu hra postupně „vylepšuje“ o kartičky zranění, a tak aktivně snižuje schopnosti postavy. Ve hře rozhoduje prvek náhody, která je generována balíčkem kartiček s čísly. Díky tomu lze v omezené míře odhadnout, do jakého extrému by při příští tažené náhodě mohlo dojít. Variabilitu náhodných hodů lze zvýšit nebo snížit složením tohoto balíčku.

Během kampaně se prochází osmi úrovněmi jeskyně (osm scénářů), nicméně hra obsahuje podle své verze 23 a více scénářů. Ty na sebe někdy navazují například podle toho, kterým východem hrdinové vyšli, jindy si mohou hrdinové vybrat z různých variant. Některé scénáře jsou hratelné samostatně.  Díky tomu je zajištěna výrazná znovuhratelnost.

Obtížnost hry je variabilní jednak v závislosti na zvolených scénářích  a dále lze „zapínat“ různé obtížnostní režimy - mohou se aktivovat nevýhody hrdinů, nepřátelé mají normální a obtížné statistiky, scénáře obsahují dodatečné úkoly pro obtížnější hru.

Ke hře v současné době existují dvě rozšíření - Hideout a Witch’s Grotto. Nekupují se samostatně ale jsou součástí Gamer’s Bundle (= základní hra a obě rozšíření). Každé z nich obsahuje pět scénářů, dodatečného hrdinu a další komponenty. Hideout umožňuje družince obsadit hospodu (byla okupována kultisty) a obchodovat mezi jednotlivými kampaněmi s přítomnými obyvateli. Witch’s Grotto pojednává o záchraně čarodějek z rukou kultu.

Autor: Mrakomor

Vybíráme z aukcí

Dead Man´s Doubloons - Kickstarter edice
Dead Man´s Doubloons - Kickstarter edice
Akt. cena: 699 Kč
Končí za: 3 dny

Velké herní akce

Kalendář všech akcí >>