nepřihlášený

přihlásit

registrovat

Pentago

Počet hráčů: 2 - 2
Doporučený věk: od 8 let
Herní doba: 10 min
Herní svět: Abstraktní
Herní kategorie: logická
Čeština: v balení hry
Vydavatelé: Kosmos
Piatnik
Autoři: Tomas Flodén
Rok vydání: 2005
Sdílej: Facebook

Popis hry

Upravit

Pentago je složitější variantou hry piškvorky. Stejně jako piškvorky je hra určena pro dva hráče a ani cíl se významněji neliší - pouze namísto shodných symbolů musíte vytvořit řadu pěti kuliček vlastní barvy.

Třebaže si teď myslíte, že si se starou verzí pro dvě tužky a papír bohatě vystačíte, Pentago přeci jen přináší něco nového. Hrací plocha (6x6) je totiž rozdělena do čtyř částí (3x3), kterými je možno, ba přímo nutno, otáčet. Zdánlivě beznadějnou situaci tak snadno zvrátíte ve vlastní výhru pouze tím, že v rámci svého tahu otočíte vhodnou částí hrací plochy o 90 stupňů. Protihráčovo vítězství se rázem ocitne v troskách.

Pravidla hry

Hráč položí kuličku své barvy do kteréhokoliv prázdného důlku na herní ploše. Následně otočí jednou ze čtyř částí plochy o 90 stupňů libovolným směrem. Poté pokračuje stejným způsobem spoluhráč. Hra končí ve chvíli, kdy se jednomu z hráčů podaří vytvořit nepřerušenou řadu pěti kuliček vlastní barvy, ať již ve směru svislém, vodorovném či diagonálním. Výjimkou je situace, kdy tohoto stavu hráč dosáhne až pootočením částí herní plochy (tedy druhým krokem svého tahu). V takovém případě smí jeho spoluhráč ještě položit vlastní kuličku a díky tomu případně dosáhnout remízy. Nerozhodně hra skončí také ve chvíli, kdy jsou všechny důlky plné, aniž by jeden z hráčů dosáhl cíle.

Autor: ChipRunner

Vybíráme z aukcí

Descent 2 - Manor of Ravens (nová ve folii)
Descent 2 - Manor of Ravens (nová ve folii)
Akt. cena: 1600 Kč
Končí za: 14 dnů