nepřihlášený

přihlásit

registrovat

Peníze

Počet hráčů: 2 - 6
Doporučený věk: neuvedeno
Herní doba: 120 min
Herní svět: Současnost
Herní kategorie: ekonomická
Čeština: ke stažení
Vydavatelé: neuvedeno
Autoři: M. Burda
Rok vydání: 1995
Sdílej: Facebook, Google+

Popis hry

Upravit

Peníze jsou manažerská hra, ve které jsou obsaženy skutečné české firmy a banky. Pravidla hry respektují zákonitosti reálného podnikání a obchodování s cennými papíry. Hra ukazuje, jaké ekonomické podmínky ovlivňují hodnoty cenných papírů, u kterých podniků je lépe vsadit na dividendy a u kterých se vyplatí spekulovat s koupí a prodejem akcií.

Příprava hry:

Každý hráč dostane určitý obnos peněz a na hracím plánu se pohybuje svou figurkou pomocí hodu kostkou. Na kurzovní tabuli se na začátku nastaví kurz jednotlivých firem pomocí černých žetonů a bílým žetonem se zvolí také fáze hry (oživení, konjunktura, stagnace nebo krize).


Průběh hry:

Hráč nakupuje a prodává akcie různých firem, dostává z nich dividendy, nebo o ně může přijít při krachu těchto firem. Kurzy akcií se během hry mění, ať už za přispění fáze hry, karet událostí nebo nákupem a prodejem akcií samotnými hráči. V průběhu hry si mohou hráči jak vzít půjčku od dvou přítomných bank, tak těmto bankám poskytnout termínované vklady, vše s úrokem, který se během hry může měnit.

Konec hry:

Hra končí v předem dohodnutém časovém limitu, nebo pokud některý hráč nabyl předem určený obnos peněz. 

Autor: Paco