Pendragon: The Fall of Roman Britain

xxxxxxxxxo hodnoceno 7x (Seznam vlastníků)

Pendragon: The Fall of Roman Britain - obrázek

Hru mám Hru chci
Hodnocení:
Počet hráčů: 1 - 4
Doporučený věk: od 12 let
Herní doba: 360 min
Herní svět: Středověk
Herní kategorie: válečná
Čeština: undefined
Vydavatelé: GMT Games
Autoři: Marc Gouyon-Rety
Volko Ruhnke
Rok vydání: 2017
Sdílej: Facebook

Diskuse ke hře

Přeloženo a nahráno v CZ - přehledové karty a vlastní hrací karty

Zdravím, se souhlasem GMT Games LLC jsem do souborů nahrál svůj překlad přehledových karet frakcí, bitev a epochy, dále pak všechny karty v grafice.
Jedná se o můj první překlad a původně měl sloužit pouze pro domácí účely, čemuž je i uzpůsoben po grafické stránce.
Nesnažil jsem se nikde hledat originální obrázky apod., udělal jsem vlastní karty s použitím symbolů frakcí vč. těch pro Boty a místo původních obrázků jsem použil různé z webu, které mi přišly, že danou kartu vystihují, nebo se jí nějak dotýkají. Jsem si vědom toho, že na některých jsou legionáři z prvního století před Kristem a místo Pelagia je tam papež Augustýn, ale přišly mi buď pěkné, nebo jsem jiné nenašel (a stále se toho nějak týkaly) a jak říkám, karty slouží hlavně pro domácí účely a přátele, co neovládají angličtinu tak obratně a chtějí si hlavně zahrát. Říkal jsem si proto, že se o překlad podělím a snad se bude někomu hodit.
Snažil jsem se pojmy jednotně navzdory češtině psát pro přehlednost s velkým písmenem jako je originál, pro potřebu odvolání do pravidel. Je možné, že něco uniklo.

Stran Britonů místo Britů dle mých znalostí Briton není to samé co Brit, proto je použit tento konkrétnější název.
„Dux“ nakonec zůstal v prvním pádě pro krkolomnost po skloňování podle pravidel češtiny, ikdyž se přiznám, že to taky není příliš elegantní.
Pár věcí je přeloženo volně, ale všechny jsou podle pravidel a doslova podle originální předlohy (snad i s posledními erraty).

Co se týče karet – jsou vystředěné na A4, velikost MTG kvůli standardu pro ev. obaly, rub přiložen.
My jsme vytiskli na 350g matný papír, přejel jsem 2x lesklým akrylovým lakem, vyřezal, zaoblil a hrajeme ;-) Přehledovky zalaminované.

Přeji příjemné hraní a snad se bude líbit :)
12.1.2021 16:30:08

Aktualizace
Dnes aktualizovány pomůcky - oprava chyb a překlepů odhalených při hraní, přehlednější Bitvy a jednotnější grafika :)

EDIT 3.2.2021: Dnes nahrána oprava 9.strany A4 - opravena klíčová událost Sasů, snížena opacita pozadí karty pro lepší čitelnost. Prošlé všechny epochy, karty by měl býti bez dalších pravidlových chyb, snad již nic nepřehlédnuto, případně opravím :)

22.1.2021 13:40:05 | Upraveno autorem (porovnej)

Překlady
Díky, moc pěkná práce.

P.

25.1.2021 17:05:15

Vybíráme z Bazaru

Watch
Watch
Akt. cena: 10 Kč
Končí za: 5 dnů

Nejnovější otázky

další >>

Velké herní akce

Kalendář všech akcí >>

Offcanvas