nepřihlášený

přihlásit

registrovat

Peloton

Počet hráčů: 2 - 4
Doporučený věk: od 7 let
Herní doba: 45 min
Herní svět: Současnost
Herní kategorie: závodní
Čeština: v balení hry
Vydavatelé: Jumbo
TOFA Semily
Autoři: Rob Bontenbal
Rok vydání: 1979
Sdílej: Facebook

Popis hry

Upravit

Jsme zpět na přímém přenosu z Tour de France! Připomínám, že máme za sebou přibližně polovinu 10. etapy a peloton se stále drží pohromadě. Ale co to vidím! Pád! A ošklivý! Ou, vůbec nezávidím tomu, kdo je vespod. Na hromadě se válí pět, deset, třináct nešťastníků! A brzdí celý peloton. Tedy skoro celý! Skupinka pěti závodníků se karambolu vyhnula a uniká! A zejména Pierre Bleu je už pěkných pár metrů před ostatními. Ten si jede pro žlutý trikot do další etapy!

Hra Peloton je věrné ztvárnění cyklistických závodů. Hráč se stává šéfem čtyřčlenného cyklistického týmu a vede pomocí kostek, kondičních karet, taktické jízdy v pelotonu nebo naopak rychlých úniků svůj tým k vítězství v závodě. Podle pořadí na konci závodu získají jednotliví jezdci body. Hráč, jehož tým nasbíral nejvíce bodů je vítězem.

Hra má tři verze pravidel - základní, rozšířenou a profi. V rozšířené verzi se hráči setkají se stoupáním, klesáním a "kočičími hlavami". Při hře s profi-pravidly budou získavat body už v průběhu závodu za nejrychlejší průjezd prémiovým bodem a pro vyvolené jezdce je přichystán i legendární žlutý trikot. Navíc hráči získají možnost "podvádět" jízdou za doprovodným vozidlem, ale riskují tak diskvalifikaci.

Příprava hry

Hráči si vyberou barvu svého týmu a obdrží všechny figurky a kondiční karty v této barvě. Rozloží herní plán a dohodnou se na trase závodu. Zamíchají balíček šancí, připraví si tužku a záznamovou tabulku a nakonec střídavě nasazují figurky jezdců na start tak, aby v řadě za sebou nikdy nestáli jezdci ze stejné stáje. START!

Průběh hry

Hráči hází dvěma kostkami za jednotlivé jezdce v pořadí od vedoucího. Při stoupání nebo na "kočičích hlavách" si navíc od hodu odečtou číslo napsané na poli, kde stojí, při klesání si ho naopak přičtou. Místo jedné kostky lze použít kondiční kartu - na těch jsou hodnoty 5 nebo 6. Pokud padne 7, hráč si táhne kartu šance, která může jeho jezdci tah zpříjemnit, nebo naopak znepříjemnit - třeba pádem.

Jezdci se také mohou vyvézt "v závěsu" za jiným závodníky, nebo dokonce za doprovodným vozidlem. Ale při té druhé možnosti riskují lapení a diskvalifikaci. Pokud se závodník chce zbavit soupeřů může nasadit k úniku, ale pak musí použít alespoň jednu kondiční kartu.

V případě průjezdu prémií se jezdcovo číslo zapíše do záznamové tabulky a figurka jezdce s nejvíce prémiovými body se vymění za figurku se žlutým trikotem.

Konec hry

Pořadí jezdců v cíli se průběžně zapisuje do záznamové tabulky. Hra končí, když je na trati poslední jezdec. Sečtou se body jezdců stejného týmu a tým s nejvíce body vítězí.

Autor: Wolfsen

Další názvy této společenské hry

  • Campionato Italiano
  • Um Reifenbreite