nepřihlášený

přihlásit

registrovat

Peloponnesian War

Počet hráčů: 1 - 2
Doporučený věk: od 14 let
Herní doba: 120 min
Herní svět: Starověk
Herní kategorie: válečná
Čeština: není
Vydavatelé: GMT Games
Autoři: Mark Herman
Rok vydání: 2019
Sdílej: Facebook

Diskuse ke hře

Dojmy

Zdravim,ma to niekto a podeli sa o dojmy? Prip. nechysta sa to niekto prelozit?

3.4.2020 19:45:44

Richmond

Môžem iba odporučiť, ten systém Ťa nenechá "šetriť sa" a "nechať hrať druhého". Takým spôsobom jednoducho prehráš. Je to dobre vymyslené, víťazné podmienky sú pre základný scenár buď dobyť Atény (resp. Spartu), alebo potom na konci posledného kola hry (v základnom scenári až 10.) mať určitý počet bodov. Každý Tvoj vyhratý boj Ti pridáva 10 VB, ale prehratý odoberá až -15 VB. Prehodiť strany môžeš len vtedy, keď sa Ti v danom kole s Tvojou stranou dosť darilo (+ určitý podiel náhody v podobe hodu kockou na zmenu). Fakt clever toto a vymyslené už v roku 1991!

4.4.2020 12:38:06

Systém

Ahoj,

o tom systému jsem také někde četl.
Myslím, že neoficiálně se jmenuje Alcibiades system.
Dobrý je, že se dá naroubovat na řadu her, které nejsou primárně solitérní.
Sice to chce nějaké úpravy, ale v zásadě je to to nejjednodušší a velmi funkční řešení.
Já ho teď zkouším na takový hybrid mezi Pax Romana a AI Imperium Romanum. Takový hardcore historical mišmaš.

3.4.2020 22:54:43

Re: EA:A

Fakt? Jako taky kvůli solitéru? Já o tom přečetl spousty názorů, skouknu videa a ono to asi bude pro mě úplnej skvost, Ty pravidla jsou psaný úplně skvěle (študuju rovnou solitér za Němce), žetonky jsou sice tenčí, ale tak mám tu "pinzetu" :)
Omlouvám se za OT...
Jinak Peloponés mám pořád na radaru, jen čekám na takový to potvrzení, že to bude hratelný i pro mě :)

3.4.2020 21:05:14

Re

Taky mi to tak podvedome prijde :-)
Mimochodem, nechal jsem se od tebe nalakat na Enemy Action: Ardennes :-)
----------------------
Majitel liščí krabice

3.4.2020 20:44:18

Princip střídání

No mě právě tenhle princip tak trochu odradil. :) Přitom normálně hraju solitérně válečný hry pro dva tím, že střídám "lavičky". Ale to se snažím optimalizovat za tu jednu stranu co nejlépe. Tady si nejsem jistej, jeslli bych podvědomě se jako naešetřil aby nehrál ten "druhej" :)

3.4.2020 20:41:49

Re

Ano, mam... je to zajimave. Poprve jsem se setkal s mechanikou, ze hrajes za toho, kdo je na tom zrovna hur :-))). Coz je pomerne vycurane... dari se ti? Jasne, tak pristi tah pomuzes souperi...:-)
----------------------
Majitel liščí krabice

3.4.2020 20:01:20

Vybíráme z aukcí

Emira
Emira
Akt. cena: 250 Kč
Končí za: 12 hodin

Velké herní akce

Kalendář všech akcí >>