Pax Romana - obrázek

Hru mám Hru chci
Hodnocení:
Počet hráčů: 1 - 4
Doporučený věk: od 12 let
Herní doba: 600 min
Herní svět: Starověk
Herní kategorie: desková hra, strategická, válečná, diplomacie
Čeština: ke stažení
Vydavatelé: GMT Games
Autoři: neuvedeno
Rok vydání: 2006
Sdílej: Facebook

Diskuse ke hře

Scénáře

Chtěl jsem se zeptat zdejších odborníků (asi Syda):

1) Jak vypadají ty kratší scénáře a scénáře pro 2 lidi a jiné scénáře celkově.
2) Jakým způsobem se hraje solo hra (to si nedovedu dost dobře představit).
3) Které scénáře, ze kterých čísel C3i jsou nejlepší.

Chtěl bych srovnání s plnou hrou, kterou jsem hrál. Jak se liší jednotlivé scénáře vzhledem k plné hře a pak taky jestli ke každému scénáři jsou nutné nové žetonky (z C3i) a nebo lze některé scénáře hrát i se žetonky ze základní hry.

Objednal jsem si z GMT 21. číslo C3i a tak mne zajímají i scénáře z předešlých čísel. Myslím, že tam byly scénáře v číslech 19 a 20. Jestli ještě někde jinde nevím.
6.5.2011 15:17:36

kren
Vsechna C3i neznam, tu 21 chci taky kvuli Spartakovi. Mam scenare z C3i 19, kde jsou dva scenare pro tri hrace, pricemz potrebuji specialni zetony, ale neni jich moc. Ten Spartakus na tom bude asi podobne.

1) Scenare v jsou takove - jeden velmi kratky, pouze k uceni se zakladu, herne zajimavy neni. Pak jeden scenar na par kol, vyuzivajici pouze standardni pravidla, spise koncipovan jako delsi trenazer scenare prvniho, tentokrat i s vyuzitim pohybu po mori. Pak je tam jeho varianta s advanced rules a na hodne kol - plnohodnotna hra pro dva s tematem punske valky. No a pak varianty toho naseho scenare - jedna kratsi a se standardnimi pravidly a druha ultrahistoricka s pravidlz navic, ktera ilustruji tehdejsi situaci ve svete - rozhadany Egypt atd.

2) solo hru jsem hral jen k nauceni pravidel, proste schizofrenne hrajes za obe strany, ale jelikoz Pax neni CDG a tolik skrytych informac v nem neni, tak je to v pohode.

3) neumim odpovedet, jeste jsem zadny nehral - ty co mam jsou pro tri hrace a C3i 21 mam uz objednany asi dva mesice :( ale ten Spartacus me laka.

6.5.2011 15:25:29

ad Spartakus
Spartaka budu mít asi jednoho navíc. Nechal jsem si ho poslat z BGG od nějakého borce včetně plata nevyloupaných žetonků. Takže kdyby to někdo chtěl, tak mu to střelím za cenu za jakou jsem nakoupil. Bohužel jsem se rozhodl pořídit si C3i 21 až když jsem to už zaplatil a nechal si poslat.

Jinak dík za informace.

6.5.2011 15:31:56

Vybíráme z Bazaru

hra o trúny - cyklus Tanec stínu
hra o trúny - cyklus Tanec stínu
Akt. cena: 24 €
Končí za: 10 dnů

Nejnovější otázky

další >>

Velké herní akce

Kalendář všech akcí >>

Offcanvas