Pax Romana - obrázek

Hru mám Hru chci
Hodnocení:
Počet hráčů: 1 - 4
Doporučený věk: od 12 let
Herní doba: 600 min
Herní svět: Starověk
Herní kategorie: desková hra, strategická, válečná, diplomacie
Čeština: ke stažení
Vydavatelé: GMT Games
Autoři: neuvedeno
Rok vydání: 2006
Sdílej: Facebook

Diskuse ke hře

charakter hry (v podstate asi otazka na Syda)

docelabych privital nejaky popis hry, nastin pravidel, jak se to hraje, co vsechno ovlivnuje prubeh hry, jakou rili hraje strategie, jake to je pri ruznych poctech hracu a koli kto zabere casu. A na kolik je hra spolecna s hrou na PC PAX Romana ktera se da sehnat v originale za necelou stovku, ze bych ji prubnul nejdrive na compu?
6.2.2009 23:49:23

Ringo
Hodím sem recenzi, ale asi až v týdnu, mám v úterý zkoušku :( co se PC verze týče, nemám tušení, ale Pax jde hrát po netu, myslím, že přes modul VASSAL. Ale zkusím něco spáchat zítra večer, tak buď trpělivý, svého miláčka popíšu do detailů :)

7.2.2009 10:01:38

2 Sydo
super, dik. Me na te hre zaujalo, ze je od 1 - 4 hrace. takze kdybych nesehnal spoluhrace, muzu se tou hrou bavit sam, skoda ze to nejde i u Hannibala, toho jsem musel ze seznamu skrtnout

7.2.2009 10:07:56

soliter
Ano, Pax se velmi dobře hraje sólo, na zadní straně krabice je "solitaire suitability - 7/9". Zkoušel jsem to, když jsem se hru učil a je to dobré.

7.2.2009 10:45:02

2 sysdo
Kde jsi PAX Romana sehnal? Nekde u nas nebo dovoz?

7.2.2009 11:28:46

nakup
Koupil jsem ho na BGG od jednoho amíka, přisel me asi na 1200 i s poštovným a v ceně byl i nový scénař pro 3 lidi a žetonky pro něj z časopisu C3i. V něm vyšel i soubor strategií pro jednotlivé národy, který jsem dostal též. Pokud budeš Pax pořizovat, v případě zájmu to ho naskenuju a pošlu. Ale ty scénáře se dají sehnat i na BGG.

7.2.2009 11:47:22

Nákup
ještě se zoufale vrátím k tomu nákupu - tahle hra je out of print nebo ji k nám prostě jen nikdo nedoveze?

23.9.2010 18:42:31

Ringo
out of print. na reprint se čeká, ale musí je přihlásit ještě dvě stě lidí :( nebo se GMT smiluje a vyberou ji i tak. Ale na to se nedá spolehnout. Ted je na geeku k mání z anglie, za 37 nebo tak nějak liber plus poštovné. ostatní daleko dražší :(

23.9.2010 21:49:27

kandelabr
tak to se budu modlit v ten reprint, přeci není možné, aby takovou hru uložili jen tak k ledu.

23.9.2010 22:43:51

Ringo
Ta cena na BGG je podle mě krásná. 1500,- včetně pošty za prakticky novou hru ... že váháš :)

23.9.2010 22:53:21

Tangram
to je funglovka? No jdu se na to mrknout:-)

23.9.2010 22:57:25

Ringo
No ten borec píše, že jenom strhul folii z krabice, karty a všechno uvnitř zabaleno. Pokud bych tu hru chtěl tak za tuhle cenu bych do toho šel.

23.9.2010 22:59:07

Tangram
no, pise tam like new a dle popisu fakt super, problem je, ze ted nejsem momentalne v situaci, kdy muzu tech 1500 utratit, ceka me ted investice do zimnich pneumatik:-) To nastve:-(

23.9.2010 22:59:39

Scénáře
Chtěl jsem se zeptat zdejších odborníků (asi Syda):

1) Jak vypadají ty kratší scénáře a scénáře pro 2 lidi a jiné scénáře celkově.
2) Jakým způsobem se hraje solo hra (to si nedovedu dost dobře představit).
3) Které scénáře, ze kterých čísel C3i jsou nejlepší.

Chtěl bych srovnání s plnou hrou, kterou jsem hrál. Jak se liší jednotlivé scénáře vzhledem k plné hře a pak taky jestli ke každému scénáři jsou nutné nové žetonky (z C3i) a nebo lze některé scénáře hrát i se žetonky ze základní hry.

Objednal jsem si z GMT 21. číslo C3i a tak mne zajímají i scénáře z předešlých čísel. Myslím, že tam byly scénáře v číslech 19 a 20. Jestli ještě někde jinde nevím.

6.5.2011 15:16:01

obligátní dotaz
Je to dobré ve 2?

Jde to odehrát ve 2 do 5,6 hodin?

6.5.2011 16:06:31

Beholder
Ve dvou je to dobré též, obzvlášť scénář punských válek je podle mě lepší než celý Hannibal Rome vs. Carthage :) některé scénáře zaberou 3-4 hodinky, ten hlavní velký pro dva by se za těch 6 hodin asi dát mohl. Ještě jsem zapomněl v reakci na stejný křenův dotaz ve vedlejším vlákně dodat, že je tam ještě jeden scénář pro dva, odehrává se mezi řeckem a Východem a jmenuje se Seleucus in Asia Minor.

6.5.2011 17:17:20

sydo
a do prčic, to jsem asi nechtěl "slyšet". No nic no, P500 363→364 :)...

já myslel, že to je záležitost jen pro plný počet hráčů a v jednom dni nedohratelná :)

teď, když to bude mít i kren, tak je i reálný překlad karet :), což byla další překážka

6.5.2011 17:59:54

Hratelnost ve 2
Právě toto byl i pro mne důvod, proč jsem šel do Paxu a ne Here I stand:-)
Některé scénáře jsou dle hráčů excelentní ...

6.5.2011 19:21:02

Marvin
no jak jsem psal, žil jsem celou dobu s představou že to je zábava pro 4 hráče na 10+ hodin. Vůbec jsem netušil, že je hra rozdělená na 7 scénářů z nichž 4 jsou právě pro 2 hráče a dokonce 1 z těch 4 je i s pokročilými pravidly. A s tou herní dobou to asi nebude taky tak šílené (ve 2 hráčích). Téma je pro mě velmi lákavé na rozdíl od ostatních wargames z 1SVV, 2SVV, různé civilní války, téma HIS mě taky neláká, ale hlavně to není nic pro 2. Korunku tomu nasadil kren, který si pax již pořídil, co jsem četl a to znamená, že asi můžeme očekávat další jeho profi překlad :)

6.5.2011 19:38:17

to Beholder
Pozor, pozor. Musím se ohradit proti pochvalám ohledně mých překladů wargame. Překlady HIS dělá Sasa a Ozzy, já to koordinuju, upravuju překlady stylisticky a dělám grafiku karet, tabulek a pravidel - což je u HISu dost šílená práce, protože prakticky nic neskenuju (kromě obrázků) ale všechno vytvářím znovu v Ilustratoru.

Jinak překlad Paxu se už pomalu rýsuje ale není to oficiální. Nicméně můžu slíbit, že na grafice karet budu dělat hned, jak budu mít pax doma.

Bude sranda, až to někdy dotáhneme do Korunky :). Nicméně někdy až na celodenní hraní :).

6.5.2011 23:47:20

kren
pravda, díky k přeloženým GMT hrám si zaslouží Sasa i Ozzy ale také Pekische, Tangram (a popřípadě další na které jsem nechtěně zapomněl). Ale já u těch lokalizovaných her vždycky nejvíce ocením karty, protože ty jsou zásadní pro to abych si hru doma zahrál. Nastudovat pravidla v angličtině mi problém nedělá. Ale na druhou stranu součástí GMT her bývají i historické souvislosti, které si také velice rád přečtu plynule v češtině :). Takže díky si zaslouží opravdu všichni.

Ad překladu paxu: Na ten si (bohužel) klidně počkám velmi dlouho, protože do P500 je daleko :(. Teď je pro mě aktuální TS a Labyrinth :)

7.5.2011 00:15:38 | Upraveno autorem (porovnej)

kren
Pokud bude překlad tak se snad do toho seznamu napíšu také.

7.5.2011 09:35:49

Pax na BGG Marketplace
Je můj úsudek, že všechny ty paxy na BGG Marketplace jsou první edice s papírovou mapou a čeká se na reprint, což bude 2. edice s pevnou mapou, správný? :)

7.5.2011 10:28:00

Beholder
V podstatě ano. Až na to, že mapa ze 2nd edition by měla být deluxe a né mounted.

7.5.2011 10:31:42

Sjone
A co to znamená?

Jinak na webu GMT je u 2nd edition napsané toto - One 22"x34" MOUNTED Map

7.5.2011 10:39:03

Beholder
A jo, vidíš... Tak můj předchozí příspěvek ignoruj. Nevím, proč jsem si myslel, že má být jen deluxe.

První edice jen papír, druhá už pevná, jak jsi psal.

7.5.2011 11:00:55

Vybíráme z Bazaru

Captains of the Gulf
Captains of the Gulf
Akt. cena: 200 Kč
Končí za: 11 dnů

Nejnovější otázky

další >>

Offcanvas