Pax Renaissance - obrázek

Hru mám Hru chci
Hodnocení:
Počet hráčů: 2 - 4
Doporučený věk: od 12 let
Herní doba: 120 min
Herní svět: Renesance
Herní kategorie: karetní hra
Čeština: v balení hry
Vydavatelé: Fox in the Box
Sierra Madre Games
Autoři: Matt Eklund
Phil Eklund
Rok vydání: 2016
Sdílej: Facebook

Diskuse ke hře

IN
IN - avatar

Pravidla pro soliterní hraní

Poslední aktualizace anglických living rules obsahuje i pravidla pro sólo hru. Budu se je snažit v brzké době přeložit a přidat ke stažení v češtině.

Link na pravidla v angličtině:
https://docs.google.com/document/d/1csDBHPxc25aDXlmKHv13EJ6fZ8Exo2HFWOe8KF5MGwA/edit
30.4.2018 15:02:23

Super
Super, díky moc za info, tohle mi udělalo opravdu velkou radost :)

30.4.2018 16:08:41

:-)
Podobne :-)
Veľmi sa teším.

30.4.2018 16:29:04

.
V rychlosti jsem pravidla pro nedočkavce i sebe přeložil, pro jistotu jsem ponechal v dokumentu i pravidla v originále, protože je možné, že bude text obsahovat nějaké chyby (překlad 'Cometary Override' byl celkem oříšek :) )
https://drive.google.com/open?id=1XVXtaD_4dLCDWZwVXES9t-ocGkaWcWu_

14.5.2018 10:45:47 | Upraveno autorem (porovnej)

IN

Re
Docela by mě pak zajímaly dojmy..:)

14.5.2018 12:44:01

Solo

Dik, potesilo..

14.5.2018 17:38:32

Solo dojmy
Hral to niekto sólo.

26.5.2018 13:42:26 | Upraveno autorem (porovnej)

Dojmy
Konečně jsem se dostal k sólo hře, zrovna jsem odehrál dvě hry.
V první hře měl protihráč (AI) problémy s penězi a musel prodávat karty (měl jsem obsazené obchodní cesty). Druhá hra pak byla zajímavější, vyhrál jsem na renesanční vítězství ve chvíli, kdy byly v balíčku poslední dvě karty (pokud by došly, prohrál bych).
Abych to nějak shrnul, v sólo variantě se snažíte vyhrát pomocí čtyř vítězství, zatímco protihráč (AI) se vám v tom snaží zabránit. Pokud v balíčcích dojdou karty, znamená to automaticky prohru (v každém balíčku je o čtyři karty méně než při hře dvou hráčů).
Jinak doporučuji hrát bez rozšíření, AI se totiž neumí zbavovat osobností.

7.6.2018 00:02:17

Dojmy

Muzes plis nejak strucne popsat AI mechaniky?

7.6.2018 18:02:07

Mechaniky
V každém tahu AI se podíváš do tabulky, kde jedeš od bodu 1 až k bodu X, dokud nenarazíš na něco, čemu odpovídá situace ve hře. Příklad (trochu zjednodušený):
AI se ptá:
Je aktivní některé z vítězství? NE ->
Má náboženství více biskupů, než všechny ostatní dohromady? NE ->
Mám stejně nebo méně republik než hráč? ANO ->
(teď se koukneš dále do tabulky, jak se má postupovat) ->
Odstraň republiku (spiknutí...) -> NENÍ MOŽNÉ ->
Oslab republiku (spiknutí, obléhání...) -> NENÍ MOŽNÉ ->
Kup a zahraj kartu se symbolem zákona -> Nakoupíš a zahraješ
(pokud by to možné nebylo, pokračuješ v tabulce dál, tedy Mám stejně nebo méně království, než hráč? atd...)

Možná se to zdá složitý, ale po pár kolech to přejde do krve.

7.6.2018 22:41:09 | Upraveno autorem (porovnej)

Cil se symbolem

Ahoj , moc nechapu ten cil se symbolem , je tma psane pokud mas porad 1 akci presun se na cil se symbolem , kazdy cil se symbolem znamena ze koupis a zahrajes, tzn. 2 akce potrebujes a je psano ze souper nemuze mit v ruce ani jednu kartu. tak jak muze s jednou akci kartu koupit a zahrat , diky za odpoved :)

14.10.2018 22:34:00

solitér
Chcem sa spýtať na preložené pravidlá pre solitér. Pracuješ na tom, alebo je to zatiaľ odložené na neurčito?

9.1.2019 21:18:01

IN

re
Bohužel jsem pro ostatní projekty toto odsunul na druhou kolej :(. Rád bych se k tomu vrátil, ale opravdu teď nedokážu říct bližší termín.
----------------------
Majitel liščí krabice

10.1.2019 08:59:09

solitér
Moc děkuju, že s překladem počítáš. Mít možnost zahrát si sólo zvyšuje motivaci se hru naučit, a když ji pak člověk rozchodí, tak už je zase jen krůček k tomu, zkusit do toho zasvětit ostatní. Jinými slovy: speciálně u této hry považuji solitérní pravidla za klíčovou záležitost.

10.1.2019 12:58:42

olney
Upřímně řečeno si myslím, že logika naučím se solo pravidla, abych to mohl naučit hrát lidi, trošku kulhá. Já jsem ty solo pravidla jen projel ze zvědavosti a přišlo mi to jako tak strašnej opruz, že jsem se na to vykašlal. Jestli se chceš naučit hru tak si rozehraj hru dvou hráčů a hraj za obě strany na 100%. Mimochodem hra je naprosto excelentní ve dvou hráčích, takže ti stačí jen najít jednoho podobně ujetýho cvoka, kterej to bude ochotnej hrát. My už z toho máme s bráchou filler na půl hodiny a je to naprostá bomba.
___
redaktor Deskofobie

10.1.2019 13:07:19

IN

Re
To je pravda. Pravidla pro solo hraní jsou poněkud ohnutá a je lepší se to naučit tak, jak píše Yedle. Navíc existuje řada gameplay videí ze kterých jsou herní principy lépe patrné.
----------------------
Majitel liščí krabice

10.1.2019 13:24:54

In Yedle

Děkuju ta tip. Zkusím to tak.
Takže vlastně není nic potřeba překládat... :-)

10.1.2019 13:31:05

Solitérní varianta z mého pohledu
Tabulka priorit automatu mi po naučení pravidel pomohla s rozhodováním, co má v daném tahu smysl provádět, a ujasněním, jakými cestami se mohu dostat k určitému cíli (např. k odstranění království či koncese). Když jsem hru učil další hráče, mohl jsem jim napovídat, co by v dané situaci udělal automat, což jim hodně pomohlo se do hry dostat. Zároveň jsem jim ale nemusel napovídat konkrétně jako: „Když mi teď sebereš tuhle kartu, pěkně mi zavaříš, protože se chystám na svaté vítězství, a tím, že jsem ti takto napověděl, jsem si to úplně pokazil a nejspíš prohraju.“

Při hraní solitérní varianty jsem mi příčilo hrát za automat tahy, o kterých jsem si myslel, že by je živý protihráč nejspíš nezahrál. Když jsem to zkusil hrát s pravidlem, že automat hraje podle tabulky, ale v případě výhodnějšího tahu udělá něco jiného (typicky právě sebrání karty, která se mi hodila pro rozjetou cestu), narazil jsem na to, že vítězství je dané náhodou v podobě pořadí karet. Protože přechytračit sám sebe nejde, obvykle jsem prohrál kvůli omezení počtu tahů.
V solitérním hraní hodně chybí blafování a skrytá volba vítězných podmínek. Přesto ho nezatracuji a mám v úmyslu si ho zahrát právě další víkend pro osvěžení pravidel. Protože představa, že bych se to musel po delším odstupu učit od začátku, mě rozhodně neláká. A to je za mě druhý podstatný bonus solitérní varianty.

Vytištění tabulky z poslední stránky scarecrowa překladu (viz níže) mohu doporučit.

10.1.2019 14:14:51

Solo
Máte někdo překlad pravidel solo varianty, odkaz už nefunguje.

17.6.2020 14:46:29

PRAVIDLÁ
Pravidlá pre solo variant sú už priamo v living rule book takže to môžeš pozrieť tam. Link je stále rovnaký ako dával @IN.

https://docs.google.com/document/d/1csDBHPxc25aDXlmKHv13EJ6fZ8Exo2HFWOe8KF5MGwA/edit

2.8.2020 19:38:11 | Upraveno autorem (porovnej)

slavemaster
Myslel jsem překlad o kterém píše scarecrow.

2.8.2020 19:49:25

Sólo pravidla v CZ
Nevíte jak to dopadlo ohledně překladu (klidně i neoficiálním) sólo pravidel? Odkazy níže opravdu nefungují.

27.1.2021 14:27:02

Taky se přidávám, jestli jsou nějaký sólo pravidla k mání?

1.2.2022 20:54:44

Vybíráme z Bazaru

Sidereal Confluence - Bifurcation
Sidereal Confluence - Bifurcation
Akt. cena: 1400 Kč
Končí za: 2 dny

Nejnovější otázky

další >>

Offcanvas