Pax Renaissance - obrázek

Hru mám Hru chci
Hodnocení:
Počet hráčů: 2 - 4
Doporučený věk: od 12 let
Herní doba: 120 min
Herní svět: Renesance
Herní kategorie: karetní hra
Čeština: v balení hry
Vydavatelé: Fox in the Box
Sierra Madre Games
Autoři: Matt Eklund
Phil Eklund
Rok vydání: 2016
Sdílej: Facebook

Diskuse ke hře

7. duben

Asi nás všetkých majiteľov prvej edícia trápi otázka či bude nejaká možnosť ako si ju vylepšiť na druhú edíciu. Uvažuje sa vôbec nad niečím takým?? Samozrejme, že ma netrápia nejaké luxusné komponenty, skôr tie karty.
31.3.2020 16:30:12 | Upraveno autorem (porovnej)

:)
To me tedy vylepsene komponenty zajímají. Hlavne herni deska a moznost mit v jakekoliv risi jedno ze tri nabozenstvi. Zaroven umistovat utiskovane figury na rise "bez majitele". 100% backuju
___
redaktor Deskofobie

31.3.2020 17:31:40

Kostky jsou vrženy
V posledním podcastu od 40:30,mluví o druhé edici David Hanáček.

31.3.2020 18:47:58

upgrade
Tak kdyby se Davidovi podařilo protlačit a vydat upgrade komponent v CZ, tak by to byla pecka, ale moc si to nedovedu představit. Ta deska by se asi už pak nevešla do původní krabice ne?

Co karty budou mít nový design? Pokud ano, tak by musely vyjít všechny znovu nejen ty nové a to už pak v podstatě není upgrade, ale celá nová hra :)

31.3.2020 19:29:24

Upgrade
Tak upgrade by byl super a pomohl by určitě vyprodat i první edici.. Plánuje se i nějaké vylepšení či úprava pravidel nebo jde čistě o komponenty?

31.3.2020 19:59:23

Svobi
Tak podle toho co David říkal,s prodejem nemá problém.
Sice ještě náklad není vyprodán,ale už moc kopií není.
Ale druhá edice v cz ,by podle mě ,bylo velké riziko.
Možná to zkusit předobjednávkovým systémem ,jako u jiných her.

31.3.2020 20:06:19

Pax Viking
Kromě Pax Renaissance bude ve stejným termínu nová hra od Eklunda Pax Viking o obchodním boji Vikingů s cílem stát se prvním králem Švédska.

https://boardgamegeek.com/boardgame/303954/pax-viking

1.4.2020 18:30:39

Upgrade
Čert vem 11 nových karet ale mít deluxe figurky, mince, či herní plán to by byla pecka.
______________________
hráč a drobný sběratel
hlavní tvůrce Facebookové stránky POD VÍKEM

1.4.2020 18:52:03

1a2a3a4
Fajn, půjdem do toho napůl, já beru karty, ty deluxe komponenty :-).

1.4.2020 22:54:55

PR 2nd edition
Ten novy pax ren. vypada ale nadherne :).
Vim ze to je asi neekonomicke a nelogicke vydavat v cestine, ale presto ze vlastnim prvni edici, tak bych do toho sel :)

9.4.2020 21:08:20

Beholder
Nápodobně. Snad se David zlomí. Ty změny mi úplně kosmetické nepřijdou a pořád je to jedna z mých nej her. Takže volba jasná :)

9.4.2020 23:14:16

IN

Re
Pratele, ackoli bych druhou edici moc rad videl v cestine a ackoli casto delam ekonomicky nesmyslne kroky, tady bohuzel postrada smysl uplne vse. Jednak stale je edice prvni (co s ni pak? Na skladku?), pak kdo ma zajem o edici druhou? Pouze nadseni hraci, kteri si zamilovali jednicku. Nove hrace moc nepritahne, protoze bude proste draha (cena muze byt klidne dvojnasobna oproti prvni edici). O kolika kusech mluvime? Maximalne tak stovka? Herni zmeny? Minimalni. Nadsencum tedy doporucuji anglickou edici. Pravidlove to bude opravdu ucesane pouze kosmeticky. Texty na kartach budou identicke. Pokud nekdo hraje edici prvni, bude v druhe jako doma. Me osobne design prvni edice nijak neurazi (ale vim ze jsem v tomhle divnej a nevadi mi ani grafika Roads and Boats) a druha edice mi prijde az moc preplacana. Ale to uz je jen muj nazor.
----------------------
Majitel liščí krabice

10.4.2020 09:37:18

IN
Naprosto souhlasím...tady je škoda, že se CZ dělala 1.edice, ale naštěstí je 1.edice v podstatě povedená, když ve 2.edici vylepšili převážně jen grafiku.

10.4.2020 11:14:38

KS
Koukl jsem na kampaň a SG jsou nové karty.
Ví se jaké karty to budou ? Je to někde popsané ?

10.4.2020 11:25:50

....

Mám prvú edíciu +rozšírenie a som maximálne spokojný.Nemam dôvod kupovať rovnakú hru za raz takú cenu lebo je vytuningovana.

10.4.2020 11:34:24

Bastacka
z BGG: Apostasy has been integrated and expanded, with 11 new apostasy one-shots. This makes it much more dangerous to make deals with multiple religions.

Alias více karet z rozšíření, které zavedlo odpadlictví od víry - pokud mícháš více náboženství, všechny takové karty odhodíš.

A jelikož se ve hře objeví nové teokracie, tak se to bude muset na kartách objevit také.
___
redaktor Deskofobie

10.4.2020 11:35:24

Yedle
Děkuji pěkně.

10.4.2020 12:25:35

IN

Re
A hlavne kdo chce krasny Pax, tak prichazi Pax Pamir ;-)
----------------------
Majitel liščí krabice

10.4.2020 15:31:43

;-)
Chcel by som sa vrátiť k pôvodnej otázke. Nepripadá do úvahy vylepšenie prvej edície na druhú? Ja nepotrebujem parádny hrací plán, na miesto neho by stačilo len desať kariet ktoré by ten plán nahradili + nové karty a to by bolo všetko. Ja som tiež spokojný s grafikou prvej edície, podľa mňa je dobrá.

10.4.2020 16:42:02

....

David to tu celkom rozumne vysvetlil o 9:37.

10.4.2020 17:53:06

Pravidla
Sledujem, ze hra 2hej edicie je prakticky totozna s prvou. Vyhodou by boli jasnejsie pravidla a co som sa dopocul, tak nejaky solo mod. Hru vlastnim, preto z ekono/ekolo-gickeho pohladu by pre mna stacili prelozene pravidla - tlacenemu bookletu by som sa nebranil :)

17.6.2020 09:52:43 | Upraveno autorem (porovnej)

2. edice
Solo mód existuje i pro 1. edici.

V pravidlech druhé edice je jen pár drobných změn: utiskované figury jdou na říši vždy, královna jde s říší zpět na mapu, úpravy kvůli druhé teokracii.

Některé nové karty jsou docela crazy: třeba "sleva 1 na hlasování za každé umění", "při západních operacích můžeš osvobodit utiskované" nebo "muslimští piráti se považují za červené biskupy a červené věže."


17.6.2020 12:57:59

Vybíráme z Bazaru

Únikovka: Rychlé šípy
Akt. cena: 190 Kč
Končí za: 1 den

Offcanvas