Pax Pamir (druhá edice)

xxxxxxxxxo hodnoceno 200x (Seznam vlastníků)

Pax Pamir (druhá edice) - obrázek

Hru mám Hru chci
Hodnocení:
Počet hráčů: 1 - 5
Doporučený věk: od 13 let
Herní doba: 120 min
Herní svět: Novověk
Herní kategorie: strategická
Čeština: v balení hry
Vydavatelé: Fox in the Box
Spielworxx
Wehrlegig Games
YOKA Games
Autoři: Cole Wehrle
Rok vydání: 2019
Sdílej: Facebook

Diskuse ke hře

Solo

Hral jste nekdo i solo? Jake to je? Nebo radeji jen vic hracu?
A vidite to i na vice solo pokusu?
Diky
4.1.2021 00:22:57

sólo
S ohledem na to, že jsem v sólo režimu odehrál jen pár her, si to netroufám moc hodnotit, ale dojmy jsou velmi pozitivní. Automatický protihráč Vachána je nastaven hezky (jen pozor na dodatečnou změnu v jeho pravidlech) a dokáže dost potrápit. Z toho, že by sólo hry byly repetetivní, také obavu moc nemám - každá, kterou jsem zatím odehrál, byla dost jiná. Je mi chvíli trvalo Vachánu rozchodit.

Určitě je ale pravdou, že hra vysloveně září při hře s lidskými protihráči - tam pak není o dost velká překvapení nouze a zábava je to skvělá (přičemž sólo hraní tě hodně o hře a jejích mechanikách naučí).

4.1.2021 08:01:24

sólo
Já mám za sebou také několik solitérních akcí a plně souhlasím s tím, co napsal Hawkie. Rozhodně je to kvalitní, zábavná a napínavá hra i v jednom hráči, byť nebude dosahovat takových kvalit jako hra ve 3 a více hráčích. To však neznamená, že by tam něčeho bylo "méně". Je to zábava a obsluha Vachány je velmi jednoduchá, což je významné plus a hráč díky tomu věnuje velký poměr hracího času sobě. V neposlední řadě Vachánu doporučuji i ve hře dvou hráčů, kterou umí skvěle zpestřit a vybalancovat.

4.1.2021 08:31:02

Diky

Diky obema za info

4.1.2021 09:53:34

Ahojte,

podělí se ještě někdo další o dojmy ze solohraní :) ? Hra mě zaujala,ale nevím,jestli tak často ji dostanu na stůl s dalšími spoluhráči a tak bych to asi i hodně hrál sám.

Děkuji.

24.11.2022 12:41:48

@Csf. Jackal 
+ Snadná obsluha Vachány.
+ Nemám dojem, že Vachána hraje "blokovacím" stylem jako jiné Automy. Chová se více jako hráč.
+ Pro mě optimální obtížnost, z odehraných 18 partií je to 10:8 v poměr Vachány (výsledky samozřejmě ovlivňují první prohry, než člověk pronikne do pravidel).
+ Vizuálně i na omak (kvádry) je hra prostě super.
+ Zatím jsem nehrál hru, kde bych měl dojem, že mi Vachána ujíždí a nelze ji porazit = napínavá hra až do konce. Jen to chce hrát s BGG úpravou pravidel na kontrolu dominance o 6 bodů a ne o 4. Jinak hra poměrně rychle končí výhrou Vachány, pokud si to nepohlídáš.
- Proniknutí do pravidel Vachány, která jsou trohu jiná než v případě lidských protivníků. (BTW Super návod na sólohraní udělal Cardinalle - Braňo z Nithrania viz sekce Videa). Udělal jsem si souhrn pravidel pro plynulejší sólohraní s některými FAQ. Naskočení do hry po delším nehraní mi to usnadňuje. Kdybys měl zájem pošlu.
- Efekt ubrusovitého hracího plánu, něž si po vyndání z krabice zcela lehne.

24.11.2022 17:45:35

@TucanCZ   Ahoj Mockrát děkuji za shrnutí. Neodolal sem a objednal jsem si to :).  Mohl bych tě kdyžtak poprosit o zaslání souhrnu pravidel na můj email Jakubprochazka@seznam.cz ?  Mockrát děkuji.

25.11.2022 08:59:48

Také hraju pouze solo hru, na tuto hru soupeře nemám, ale hrozně se mi líbila (téma, provedení, herní mechanismy) a zklamaný nejsem. Zezačátku jsem byl s bilancí taky v minusu, z prvních deseti her jsem vyhrál tuším 3 nebo 4, dnes už přesné skóre nevím, po roce hraní to bude cca okolo 20 výher a 12-14 proher. S plusy u TucanCZ souhlasím, provedení hry je krásné (přikoupil jsem i kovové rupie) a dodám jako plus, že každá hra je jiná, díky množství karet i díky různému vývoji hry i ze strany Vachány, takže na rozdíl od mnoha her tu prostě není žádná univerzální strategie (kromě toho, že se mi většinou vyplatí brát karty pokud možno tak, aby Vachána neměla moc peněz :).

25.11.2022 09:47:06

Vybíráme z Bazaru

Gloomhaven - Zapomenuté kruhy nové, ve fólii
Gloomhaven - Zapomenuté kruhy nové, ve fólii
Akt. cena: 2200 Kč
Končí za: 7 dnů

Offcanvas