Pax Pamir (druhá edice)

xxxxxxxxxo hodnoceno 205x (Seznam vlastníků)

Pax Pamir (druhá edice) - obrázek

Hru mám Hru chci
Hodnocení:
Počet hráčů: 1 - 5
Doporučený věk: od 13 let
Herní doba: 120 min
Herní svět: Novověk
Herní kategorie: strategická
Čeština: v balení hry
Vydavatelé: Fox in the Box
Spielworxx
Wehrlegig Games
YOKA Games
Autoři: Cole Wehrle
Rok vydání: 2019
Sdílej: Facebook

Diskuse ke hře

Diplomacie v Pax Pamir

Zdravím,

mám na vás otázku ohledně diplomacie. Co jsem vyčetl, tak v první edici šlo výrazně více vyjednávat/obchodovat mezi hráči (možná dokonce snad i prodej karty z ruky za X peněz)… Ať to bylo jakkoliv v prvé edici, má otázka zní: Jak řešit diplomacii v 2. edici?

Krom prominutí úplatku totiž nevidím moc možností k vyjednávání, pokud tam není žádná šance dát někomu za něco peníze nebo něco jiné.. 
Máte někdo nějaké doporučení nebo zkušenost, jak hrát více diplomaticky v této hře? 
Díky

23.12.2021 11:44:05

Myslím, že není proti žádnému pravidlu se s někým prostě domluvit. Nejčastěji se spojencem.

23.12.2021 11:55:59

To ano @Varouch, ale mohu spojenci dát za nějakou akci peníze? Řekněme, že chci, aby napadl nějakou jednotku a zahrál za svoje akce bitvy místo něčeho jinýho.. můžu mu za to dát peníze? Protože pravidla na mě působí tak, že nemohu..

26.12.2021 14:01:04

@Kubusta Ne to nemůžeš, spojenectví záleží jen na domluvě a společném prospěchu ve hře těch, kteří se domluvili. Platit se ničím nedá, jen třeba sliby o neútočení a pod. Fyzicky podle pravidel lze jen odpustit úplatky - nic jiného. Ale vždyť diplomacie nemusí záležet jen na penězích ale může záležet na nějaké slíbené protislužbě. 

26.12.2021 15:17:40

První edici jsem bohužel nehrál, takže změny nemůžu posoudit.

Nicméně (a to si myslím obecně), “udělej X a já ti dám Y” je spíš obchod než diplomacie. Diplomacie ve hrách je podle mě možnost někoho přesvědčit aby něco udělal nebo neudělal čistě kvůli aktuálnímu stavu hry. A v tom je Pamir imho excelentní. Odpouštění úplatků, vyhrožování zabitím karet, špehů nebo kmenů může být taky mocný nástroj. Člověku se může podařit někoho přesvědčit ke změně koalice, protože v té aktuální nemá šanci získat žádné body, apod. 

Tohle je pro mě top vyjednávací hra, společně ještě s Inis.

31.3.2022 13:41:30

Vybíráme z Bazaru

Věčná zima: Paleoindiáni komplet + rozšíření
Věčná zima: Paleoindiáni komplet + rozšíření
Akt. cena: 2000 Kč
Končí za: 3 dny

Nejnovější otázky

další >>

Offcanvas