nepřihlášený

přihlásit

registrovat

Párty Alias: Hádej, kdo jsi

Počet hráčů: 3 - 6
Doporučený věk: od 11 let
Herní doba: 20 min
Herní svět: Současnost
Herní kategorie: párty hra
Čeština: undefined
Vydavatelé: Albi
Tactic
Autoři: neuvedeno
Rok vydání: 2017
Sdílej: Facebook

Popis hry

Upravit

Kdo že vlastně jsem? Nasaďte si čelenku, dejte za ni kartu s názvem postavy a uhodněte, jakou postavu představujete. Body získá jen ten, kdo vysvětluje a hádá rychle.

Cílem hry Párty Alias: Hádej, kdo jsi je postoupit se svou figurkou co nejdále na herním plánu. S figurkou budete moci pohnout pouze v případě, že spoluhráči poznají své postavy na základě vašeho popisu nebo sami uhádnete svou postavu na základě popisu spoluhráčů. Hra se skládá ze tří kol. V každém kole je každý hráč jednou na řadě s popisováním postav na kartách.


Příprava hry:

  • Každý hráč si vybere svou figurku a postaví ji na políčko start na herní plán.
  • Karty s postavami důkladně promíchejte a balíček položte na stůl tak, aby na něj dosáhli všichni hráči.
  • Každý hráč si nasadí na hlavu čelenku a zasune za ni kartu s postavou tak, aby neviděl přední stranu karty.

Ve hře jsou čtyři kategorie karet s postavami - slavné osobnosti, profese, fiktivní postavy a národnosti. Každá kategorie obsahuje postavy, které jsou na vysvětlení a uhádnutí jednodušší, jiné naopak složitější.

Průběh hry:

Nejmladší hráč otočí přesýpací hodiny, obrátí se na hráče po své levici a začne popisovat jednu ze tří postav na kartě tohoto hráče tak, aby daný hráč mohl uhádnout, o jakou postavu se jedná. Jakmile hráč uhodne svou postavu, vyjme kartu z čelenky a položí ji před sebe na svou hromádku, a to přední stranou nahoru. Z balíčku si dobere novou kartu a zastrčí si ji za čelenku. Popisující hráč se mezitím otočí na dalšího hráče ve směru hodinových ručiček a začne popisovat jednu z jeho postav. Popisující hráč končí s popisováním tehdy, když už popsal postavy všech svých spoluhráčů nebo když vyprší čas. 

Pokud už vypršel čas, ale hráč postavu neuhádl, neříkejte mu, o koho se jedná! Karta musí zůstat za čelenkou, k popisu postavy z karty se může vrátit další hráč.

Pokud hráč nedokáže uhodnout postavu, ačkoliv hráč, který popisuje, udělal pro vysvětlení vše, co mohl, mohou ostatní hráči říct „Stop“. Hráč, který hádá, vyjme kartu ze své čelenky a položí ji před sebe na svou hromádku přední stranou dolů (na konci kola se počítá jako mínusový bod).

Poté se zaznamenají body - figurky se posunou o příšlušný počet polí na herním plánu. Celkový počet karet představuje počet bodů, které v daném kole získá hráč, jenž popisoval postavy ostatních. Hráči, kteří v daném kole svou postavu uhádli, se posunují o jedno políčko vpřed. Za každou kartu otočenou přední stranou dolů postoupí hráč, který svoji postavu neuhodl, o jeden krok zpět. Poté pokračuje v popisování další hráč. Kolo skončí ve chvíli, kdy se v popisování vystřídají všichni hráči. Celkem se hraje na tři kola.

Konec hry:

Vyhrává hráč, který je po skončení třetího kola nejdále na herním plánu! Pokud dokázalo nejdále dojít více hráčů, vyhrávají všichni z nich.

Autor: Majdina