Paříž: Město světel

xxxxxxxxoo hodnoceno 47x (Seznam vlastníků)

Paříž: Město světel - obrázek

Hru mám Hru chci
Hodnocení:
Počet hráčů: 2 - 2
Doporučený věk: od 8 let
Herní doba: 30 min
Herní svět: Novověk
Herní kategorie: desková hra, strategická
Čeština: v balení hry
Vydavatelé: REXhry
Devir
Kosmos
Autoři: Jose Antonio Abascal Acebo
Rok vydání: 2019
Sdílej: Facebook

Diskuse ke hře

Dojmy

Jaké to je? 

Četl jsem několik ohlasů, že hra má svou hloubku… Má tedy svou hloubku, více cest k vítězství a je dostatečně variabilní?  Děkuji.

7.10.2021 08:38:47

Největší kouzlo a variabilita je v tom, že si tu tetrisovou plochu, na kterou se následně staví budovy skládáte společně s protihráčem a pak na ni společně stavíte ty budovy. Čímž si můžete navzájem “překážet” a blokovat se. (máš tam 16 různých dlaždič, která každá vypadá jinak, takže ta plocha má skoro neomezeně možností, jak může vypadat, a pohlednic je tam 12, s tím, že se vždy použije 8, takže těch kombinací je taky docela dost)

A zajímavě je zpracované i to, že si můžeš vybrat jednu ze dvou velmi užitečných akcí, ale jak se střídáte, tak když si vezmeš nějakou pohlednici (bonus), tak ti protihráč postaví budovu, tak kam chceš ty….nebo obráceně.

7.10.2021 09:20:35

Souhlas s @Albertos . Je to skvěle variabilní, hezky to vypadá a pokud nejsi extrémně přemýšlivý typ, tak je to i dost rychlý. Když je člověk se vším seznámen, tak to trvá třeba i jen 10 minut. Zároveň je ta hratelnost poměrně “hutná”.

Pro někoho tam možná bude až moc pohyblivých částí. Taky to není čistě reakční hra, ale chce to mít trochu plán. Obě tyhle věci můžou některý lidi trochu brzdit. Myslím, že tam pak může vznikat to, že když budeš hrát s někým, kdo hru hraje poprvé, že ho trochu podrtíš.

Čistě mikro-výtka: trochu špatně se všechny součástky rvou do krabice, kvůli vyvýšenému dnu.

Jinak za mě jednoznačně super věc, co za ty peníze určitě stojí. Jeden z nejzajímavějších počinů ve sféře polyomino her.

 

7.10.2021 11:10:43

Já bych se mohl podepsat pod to, co tu psal Slouha. A navíc to má fakt přístupná pravidla, snadno to poberou i hráči, co moc nehrajou… Máme už i natočený letsplay na planetní kanál, kde se bude možný mrknout na partii, i s naším povídáním to má asi půl hoďky, je to docela rychlé…;)

CEO REXhry a PlanetaHer.cz

8.10.2021 09:14:28

Vybíráme z Bazaru

Hra o trůny - LCG: 20 malých rozšíření
Hra o trůny - LCG: 20 malých rozšíření
Akt. cena: 500 Kč
Končí za: 6 dnů

Nejnovější otázky

další >>

Velké herní akce

Kalendář všech akcí >>

Offcanvas