Panství hrůzy: Druhá edice - Děsivé výpravy

xxxxxxxxxo hodnoceno 40x (Seznam vlastníků)

Panství hrůzy: Druhá edice - Děsivé výpravy - obrázek

Hru mám Hru chci
Hodnocení:
Rozšíření pro hru: Panství hrůzy: Druhá edice
Počet hráčů: 1 - 5
Doporučený věk: od 14 let
Herní doba: 180 min
Herní svět: Fantasy, Horror
Herní kategorie: desková hra, kooperativní
Čeština: v balení hry
Vydavatelé:
ADC Blackfire Entertainment - logo
Autoři: Kara Centell-Dunk
Rok vydání: 2018
Sdílej: Facebook

Diskuse ke hře

Chyba na kartě Zlatá trumpeta

Já teda Panství hraju v originále s vlastními překlady, ale viděl jsem kousek Kubrtova videa z hraní a zaujalo mě, že u karty Zlatá trumpeta je uvedeno, že se odhodí 1 Strach, přitom v originále je uvedeno, že se odstraní 1 lícem dolů otočený Strach. Ale nevím jestli nemá česká verze někde definováno, že pokud není řečeno jinak odhazují se vždy jen karty otočené lícem dolů?

EDIT: Česká edice nic takového nemá a také používá termín pro odhození lícem dolů, takže karta je chybná.
19.1.2021 12:05:03 | Upraveno autorem (porovnej)

Myslím, že má
My to děláme automaticky, že odhazujeme pouze lícem dolů Strach, jinak jej otáčíme :)

20.1.2021 10:12:49

Honzy
No ještě jsem na to teda kouknul a je to opravdu chyba na kartě, našel jsem jiné karty české verze, kde se uvádí, že se odhazuje Strach lícem dolů, takže tenhle pojem česká verze používá stejně jako anglická a tím pádem by měl být uveden i na této kartě.

Jinak u věcí co ti umožní odhodit jakoukoli kartu Strachu, aniž by to bylo blíže specifikované, se může se odhodit i karta otočená lícem vzhůru viz
When an effect allows an investigator to discard a Damage or Horror, he may discard a faceup card of his choice or a random facedown card.

Takže tam si to stěžujete.

20.1.2021 10:30:52

Froggery
Aha aha, díky za upozornění :) To jsme si to trošku stížili.

21.1.2021 10:55:18

BF
Ako raz povedal jeden múdry človek:

"Korektorka u BF je ako Columbova žena - nikto ju nikdy nevidel, ale všetci tvrdia, že existuje."

Ešte som všetky karty v rozšírení podrobne neštudoval, ale ak je to jediná chyba, tak by to bol celkom úspech, a dosť pod ich bežnou kvótou.

21.1.2021 11:31:04

Magicus
Tohle byla vyloženě náhoda, že jsem to zahlédl ve videu, to by musel opravdu zkontrolovat nějaký majitel české verze.

21.1.2021 11:41:23

Vybíráme z Bazaru

Frostpunk + Zoceleni mrazem CZ
Frostpunk + Zoceleni mrazem CZ
Akt. cena: 85 €
Končí za: 6 dnů

Velké herní akce

Kalendář všech akcí >>

Offcanvas