nepřihlášený

přihlásit

registrovat

Panství hrůzy: Druhá edice

Počet hráčů: 1 - 5
Doporučený věk: od 14 let
Herní doba: 180 min
Herní svět: Fantasy, Horror
Herní kategorie: desková hra, kooperativní
Čeština: v balení hry
Vydavatelé: ADC Blackfire Entertainment
Asterion Press
Edge Entertainment
Fantasy Flight Games
Heidelberger Spieleverlag
Autoři: Nikki Valens
Rok vydání: 2016
Sdílej: Facebook, Google+

Diskuse ke hře

Valkyrie - neoficiální aplikace

Zdravím! Rád bych zde otevřel diskuzi na téma další scénáře pro MoM z neoficiální aplikace Valkyrie. Tu vytvořili nadšenci, kteří ji stále vylepšují a v některých ohledech je již nyní lepší než ta oficiální. Každopádně, proč jsem se rozhodl založit diskuzi zde. Fanoušci hry již začali chrlit vlastní scénáře, které si lze zahrát právě jen v aplikaci Valkyrie a některé z nich jsou lepší, některé horší. Pokud s nimi máte nějakou zkušenost, zkuste je zde ohodnotit aniž byste však dalším hráčům vyzradili klíčové záležitosti scénáře.

A na závěr, v neposlední řadě, hledám pár dobrovolníků, kteří by byli ochotní pomoci mi v testování mého vlastního scénáře. Zatím je ve fázi testování, oficiálně ho vydám za několik týdnů. Pokud by se tu však našel někdo, kdo by si ho chtěl párkrát zahrát (ideálně i v různém počtu vyšetřovatelů) a posléze mi poslat výsledek hry (herní doba, vítězství/porážka) a jakoukoliv kritiku (tu snesu a popravdě ji naopak potřebuju ;-)), budu opravdu velice vděčný.

A pro úplnost - je pro to potřeba angličtina ;-)

Upraveno autorem (porovnej)

28.3.2018 18:23:32

Jazyk

uNd3r: Můj scénář je v angličtině, byť možná nedokonalé. Valkyrie, momentálně, nepodporuje češtinu, i když se na to chystá. Tzn. i kdybych celý svůj scénář vytvořil česky, stále by všechny texty spojené s monstry a mythos fází byly anglicky. Navíc své scénáře směřuji hlavně na celosvětové publikum. Několik nadšenců překládá scénáře ve Valkyrii z angličtiny do němčiny a francouzštiny. Některé jsou i ve španělštině. Českých hráčů přeci jen tolik není..

29.3.2018 16:30:16

Jazyk

Ahoj, rozhodně jsem nadšenej z toho, že takováhle věc existuje :) Nemám problém s AJ, ale chci se zeptat jestli i tvůj scénář bude aj nebo i česky?

29.3.2018 09:42:42

Co to je Valkyrie

Jedná se v zásadě přesně o to samé, jako je oficiální aplikace. Umí to pár věcí míň, jiné to má zase navíc. Za všechny například UNDO, které umožní při ukliknutí vedle vrátit se a svou chybu napravit. Jasně, graficky to je trochu znát rozdíl, ale nic hrozného. Je to naprogramované v Unity a volně dostupné zde:

https://github.com/NPBruce/valkyrie/wiki

A mimo MoM to také stejně funguje pro Descent: Journeys in the Dark Second Edition a Star Wars: Imperial Assault. Na aplikace se stále pracuje a neustále se vylepšuje. Obzvláště tedy editor pro vlastní tvorbu. Vytvořit vlastní scénář není nic jednoduchého (pokud mluvíme o kvalitním scénáři), ale někteří nadšenci se do toho stejně pustili a jejich výtvory jsou hodnoceny velmi vysoko, srovnatelně s oficiálními scénáři. Bohužel jsem se tam setkal i s takovými, které dohrajete a už se k nim rozhodně nikdy nevrátíte.

Je to zcela zdarma. Nainstalujete si podle platformy, kde chcete hrát (a kde již máte oficiální aplikaci), necháte Valkyrii stáhnout oficiální soubory ze hry (aby byly aktuální). Po spuštění si stejně jako v oficiální aplikaci vyberete, které máte rozšíření a poté si můžete vybrat a stáhnout libovolný scénář jiného nadšence. Je jich dohromady zatím jen asi 12, přičemž já hrál asi 5 a jen 2 z nich za něco stáli. O víkendu se chystám na další.

Můj scénář tam zatím k nalezení není. Mám ho jen u sebe a k jeho zveřejnění v aplikaci se teprve chystám, ale mohu ho poslat e-mailem, kdyby měl někdo zájem o testování.

28.3.2018 22:56:48

NAVi

Možná by bylo fajn, kdyby si tu Valkyrii trochu pro neznalé představil a popsal, jak funguje :)
___
redaktor Deskofobie

28.3.2018 19:14:23

Vybíráme z aukcí

Lords of Scotland
Lords of Scotland
Akt. cena: 100 Kč
Končí za: 3 dny

Velké herní akce

Není zadaná žádná velká herní akce. Přidat novou.

Kalendář všech akcí >>