Panství hrůzy: Druhá edice

xxxxxxxxxo hodnoceno 363x (Seznam vlastníků)

Panství hrůzy: Druhá edice - obrázek

Hru mám Hru chci
Hodnocení:
Počet hráčů: 1 - 5
Doporučený věk: od 14 let
Herní doba: 180 min
Herní svět: Fantasy, Horror
Herní kategorie: desková hra, kooperativní
Čeština: v balení hry
Vydavatelé:
ADC Blackfire Entertainment - logo
Autoři: Nikki Valens
Rok vydání: 2016
Sdílej: Facebook

Diskuse ke hře

MOM vs. Descent

Ahoj, rozhoduji se ke koupi jedné z těchto dvou her. Jakou hru by jste mi více doporučili i třeba z hlediska znovuhratelnosti. Oba dva světy mi přijdou fajn. Díky
23.4.2017 13:47:46

Al

ad znovuhratelnost
Hrál jsem jen Mansion of Madness, ale tohle mi taky zajímalo, tak jsem zjišťoval... Řekl bych, že v tomto srovnání vede Descent. MoM obsahuje 4 samostatné scénáře, zatímco Descent v základu s aplikací má celé 2 kampaně. MoM 2.edice lze hrát jen s aplikací, kolem které se vše točí. Descent byl původně vytvořen jako klasická deskovka (bez aplikace), takže i z tohoto pohledu má širší možnosti využití a taky pro něj je dost rozšíření.

24.4.2017 00:35:42

Těžko srovávat
MoM 2nd edition je čiště kooperativní, Descent ne.

Scénářů v MoM může být celkem 9 s rozšířením a první edicí. Je fakt, že kdybych měl mít jenom ten základ se 4 scénářema, tak bych to určitě nekupoval..

24.4.2017 10:53:33

znovuhratelnost
Tak MoM je teprve na začátku, zatímco Descent už tu pár let je a toho obsahu k němu se dostalo ven šíleně. Ono k MoM toho myslím ještě dost přibude, taky budou lidi dělat určitě nějaké vlastní scénáře díky Valkyrii https://github.com/NPBruce/valkyrie ale tam je to plus i pro Road to Legend appku ke které ten amatérský obsah takhle taky přibude.

Ale Descent bude mít čistě v té znovuhratelnosti asi vždy navrch díky variabilitě nestvůr hrdinů a povolání z rlzných rozšíření. Přecijen MoM je hlavně o příběhu a atmosféře a když daný příběh člověk zná tak už to tolik nepotáhne a bude se k tomu vracet spíš s jinou skupinou lidí nebo až po delší pauze.

24.4.2017 11:49:03 | Upraveno autorem (porovnej)

Vybíráme z Bazaru

Alchymisté s rozšířením Královský golem
Alchymisté s rozšířením Královský golem
Akt. cena: 1190 Kč
Končí za: 12 hodin

Offcanvas