Pandemic Legacy: Rok 1

xxxxxxxxxo hodnoceno 129x (Seznam vlastníků)

Pandemic Legacy: Rok 1 - obrázek

Hru mám Hru chci
Hodnocení:
Počet hráčů: 2 - 4
Doporučený věk: od 13 let
Herní doba: 60 min
Herní svět: Současnost
Herní kategorie: kooperativní
Čeština: v balení hry
Vydavatelé:
MindOK - logo
Autoři: Matt Leacock
Rob Daviau
Rok vydání: 2015
Sdílej: Facebook

Diskuse ke hře

Pandemic

přemýšlíme o této hře že ji zakoupíme a vyzkoušíme, jsme v hraní her docela nováčci ale po vyzkoušení kooperace v deskových hrách, máme tuto herní kategorii velmi oblíbenou .Proto mám jednu otázku, je to výhoda a nebo nevýhoda že jsme nikdy nehráli základní Pandemic a chceme koupit tuto hru,myslím i náročnost.Děkuji Pavel
23.1.2017 20:06:23

Výhoda - nevýhoda
Tak, je to mierna nevýhoda, pretože človek nemá ten cit pre to, čo je dôležité a čo menej dôležité. Ale zase nie je to veľká nevýhoda a hra sama na začiatku pravidiel hovorí, že je možnosť hru zahrať podľa základných pravidiel niekoľkokrát, kým vychytáte základné mechanizmy.
Stačí, aby ste vynechali nejaké pravidlo, ktoré hru upravuje a môžete hru zahrať ako normálnu. Teraz z hlavy neviem, či poviem všetko, ale stačí, aby ste nehrali kartu, ktorá vám povie, že sa má hrať myslím, že pri druhej karte epidémie (počas prvej misie) a aby ste v prípade pandémie nelepili zvýšenie paniky v meste. Ak tieto dve veci robiť nebudete, tak hru zahráte normálne ako akýkoľvek iný základ.

23.1.2017 21:11:28 | Upraveno autorem (porovnej)

Pandemic legacy
ještě mám jednu otázku pro ty zkušené v této hře, jak doporučujete hrát nejlépe postupnost ? Budu mít Pandemic legacy a Pandemic: Nové hrozby .Hrát prvně základní Pandemic potom z rozšířením a nakonec si vychutnat kampaň Pandemic legacy? Nebo základní Pandemic potom kampaň s legacy a rozšíření nové hrozby hrávat nakonec?
Děkuji Pavel.

5.2.2017 18:57:39

Kup rovnou Legacy
V pravidlech máš návod jak si zahrát klasický Pandemic bez Legacy efektů. Je tam doporučeno 2-3 hry si zahrát klasicky a pak se rovnou vrhnout na Legacy. Po dohrání cele kampaně ti klasicky Pandemic po pár úpravách zbude, takže ušetříš peníze.


5.2.2017 20:37:27

Pavel
Co znamená "budu mít"? Samotné nové hrozby hrát nelze a ani nejsou určeny ke kombinaci s Legacy. Ale jestli to máš k dispozici všechno, máš luxusní možnost volby a prokládání. Můžeš zkusit dvě tři partie obyčejného základu, pak třeba začít sérii Legacy, a když ti nedorazí celá parta, můžeš si dát základ s novými hrozbami. Vše dle chuti. Příjemnou zábavu!

5.2.2017 20:50:20 | Upraveno autorem (porovnej)

Karel
To znamená že mám objednáno ,Pandemic legacy a Pandemic :Nové hrozby.Moc Vám děkuji za příspěvky .Nevěděl jsem jak to hraní mám dobře skloubit,protože tu hru vůbec neznám . Podle příspěvků byl největší ohlas na kampaň v Pandemic legacy a proto jsem to chtěl nechat na konec a prvně hrát např. 10 her základu s rozšířením .Pavel

6.2.2017 19:45:23

Vybíráme z Bazaru

Hra o trůny - LCG: 20 malých rozšíření
Hra o trůny - LCG: 20 malých rozšíření
Akt. cena: 500 Kč
Končí za: 6 dnů

Nejnovější otázky

další >>

Velké herní akce

Kalendář všech akcí >>

Offcanvas