Pandemic - obrázek

Hru mám Hru chci
Hodnocení:
Počet hráčů: 2 - 4
Doporučený věk: od 10 let
Herní doba: 45 min
Herní svět: Současnost
Herní kategorie: desková hra, kooperativní
Čeština: v balení hry
Vydavatelé:
ADC Blackfire Entertainment - logo
Autoři: Matt Leacock
Rok vydání: 2008
Sdílej: Facebook

Diskuse ke hře

skyfire

Pravidla

Chci se zptat, jestli když si dobírám po mých 4 akcích dvě karty a vezmu epidemii, tak přecházím na krok epidemie a beru kartičku zespodu kupky a infikuju 3 kostičkami uvedenou kartičku. Poté ji přidám k odloženým kartičkám, zamíchám a dávám nahoru kupky a teď mi není jasné, jestli se vracím zpět k fázi infektora a zahraju ji nebo pokračuje další hráč. Zkrátka jestli vybraná kartička epidemie ruší fázi infektora pro hráče který si ji vybral nebo ne. Dík za rady.
30.4.2009 08:34:22

Infektor
Hrajeme to tak, že role infektora normálně pokračuje po epidemii
:)

30.4.2009 09:29:49

pravidla
ziadna faza infektora sa nerusi,ta sa hra vzdy,aj ked je epidemia,alebo pandemia.(kapitola 3.)

30.4.2009 10:05:58

Vracím?
Ahoj. No mě není jasné už to slovo vracím.
Jedna fáze je braní karet a v ní se i odahrává případná karta epidemie. Až další samostatná fáze je "infektor". tedy není kam se vrace a není proč něco přeskakovat.

30.4.2009 13:11:45

epidemie
Jak to funguje, když si vytáhnu EPIDEMII a pak kartu města v barvě již vymýcené choroby? Mám tam dávat tři nemoci nebo ne? protože v pravidlech je napsáno, že po vymýcení nemoci se nové kostky neobjevují ve fázi infektora, ale nikoli, že by se nemohly objevit po EPIDEMII. dík

4.9.2009 12:04:18

to Dansemacabre
V pravidlech na str. 5 u symbolu vymiceni nemoci, je napsano, ze pokud vynaleznes lek a na hracim planu neni zadna kosticka dane nemoci, tak otocis symbol leku na opacnou stranu a kostky nemoci vratis zpet do krabice, protoze uz nebudou ve hre pouzity. Z toho neprimo plyne, ze kosticky nemoci pri "epidemii" nepridavas.

4.9.2009 12:40:43

pandemie
Mám dotaz po první odehrané hře - když nastane pandemie a nemoc se šíří do sousedních měst a sousední město je jiné barvy, tak se přidá kostička barvy města? Tedy se šíří jiná nemoc? Díky za odpověď - z příkladu v návodu to tak vypadá...

22.12.2009 20:37:55

přidává se kostička původní barvy - aby došlo k řetězové reakci, musí být 3 kostičky stejné barvy. V angl. pravidlech je příklad s Madridem - tři stejné, čtvrtá jiné, takže se to řetězově nešíří

22.12.2009 20:48:55

Bezva
Díky moc, takže jsme udělali malou chybku, ale myslím, že to nic neovlivnilo ;-)

22.12.2009 20:50:44

to Ketrigern ad Pandemie v jiném městě
Myslíš jako, že nějaký nakažený člověk, který onemocněl v jednom městě Cholerou a po cestě třeba vlakem do jiného města, kam šíří chorobu by se rázem z Cholery stal Antrax? :-)

22.12.2009 21:07:08

Křen - No právě :-D
Jsem si říkal, jestli to nějak netransmutuje :-D. Ne teď vážně - logicky mi to připadlo jasné, že by se měla šířit původní nemoc, ale přeskočil jsem v pravidlech v příkladu a navrch jsem si to během hry už moc nechtěl číst ;-).
Jinak jsme stejně prohráli - chybělo jedno kolo a jedna karta na vynalezení zbylých dvou léků - zbyle dvě nemoci jsme vymýtili...

22.12.2009 21:17:22

kren - sorry
soráč za komolení ;-)

22.12.2009 21:19:06

to Kedrigern
;-) To by z takové mutace měli tedy opravdu v centru chorob radost. Jinak přezdívku mám opravdu Křen, ale z důvodu zahraničních webů na netu píšu kren :-).

22.12.2009 21:29:55

Křen
Tak jsem se tedy trefil ;-) Jinak jsem si říkal, že by to bylo zákeřné, takový převlečený tyfus za antrax ;-)

22.12.2009 22:52:29

to Kedrigern
Jenom malý postřeh do dalšího hraní. Podle mě jste zbytečně velké úsilí vynaložili na vymýcení nemocí a možná díky tomu prohráli. Naše hry končí většinou tak, že ani jedna nemoc není vymýcená, na všechny jsou jen léky. Nemoci se snažíme držet jen zkrátka, ne je úplně anihilovat. Není to třeba.

23.12.2009 10:55:06

Vymýcení nemoci
Už jsem delší dobu Pandemic nehrál, ale většinou jsme vymýtili jednu nemoc, ale to jen v případě, že se ostatní tři ještě příznivou shodou okolností příliš všechny tři naráz nerozšířili. Jestliže je aspoň jedna nemoc ještě jakžtakž v zárodku, pak to vymýtit lze. Jestli se ale všechny 3 zbývající nemoci rozšiřují plus mínus stejně, tak je opravdu to vymýcení problematické. Prostě když se na jednom konci něco snažím kompletně uhasit, tak se mi na druhém konci pod rukama druhé nekontrolovaně rozjede.

23.12.2009 11:01:59

DD

Vymyceni
Jj, hlavnim cilem musi byt vzdycky leky, a nemoci se snazit drzet jen pod kontrolou, pripadne ji vymytit pokud to je easy zalezitost (tudiz je tam jen par kostek). Akorat kdyz mame ve hre medika tak se nam dari nemoci solidne vymytit, jelikoz ten tam proste jen chodi a ono se to dela samo :o).

23.12.2009 11:53:25

Ad vymýcení
Ono to nebylo prvoplánové, ale prostě to tak vyšlo a hlavně karta, kterou jsem potřeboval byla poslední jedna, takže by mi to stejně nepomohlo... Prostě jsme táhli a konec, protože jsme táhli jen jednu...
Jinak je mi jasné, že vynalézat léky je prioritní... ;-)

23.12.2009 12:12:47

let raketoplanem
Také vám přijde divný název akce "Let raketoplánem"? To by mě zajímalo kolikrát ročně létají členové CDC raketoplánem. Více by mě tam sedělo "Soukromý let"

7.1.2010 19:37:58

ad let raketoplánem
Kdyby bylo na mě, tak já bych tam dal charterový let a bylo by.

7.1.2010 20:07:33

to křen
Názvem "charterový let" je ve hře označen jiný druh pohybu než "let raketoplánem". Ale "let raketoplánem" je taky hodně divný název, zajímalo by mě, jak se to jmenuje v originální anglické verzi.

7.1.2010 22:43:12

je tam Charter Flight a Shuttle Flight, což by mohlo být něco jako kyvadlová doprava - prostě lítá kyvačka mezi výzkumnými stanicemi:-)

7.1.2010 23:17:39

v originale
Tak v originále je to "shuttle ride" což opravdu není cesta raketoplánem :). Jedná se o kyvadlovou (pravidelnou) dopravu mezi 2 a vice místy. Má to daleko blíže k soukromému letu, let helikoptérou apod. No asi to nikomu nepřišlo divné...

7.1.2010 23:20:10

ad shuttle ride
... jó to je tak když se někdo neporadí při překladu se Sodovkou a prskne tam první slovíčko co najde ve slovníku :D.

7.1.2010 23:24:08

ad kren
I slovník nahodí mezi prvními kyvadlovou dopravu. A hlavně v aj mluvících zemích je to běžně používaný termín, pro kyv. dopravu. Nechápu kdo tam prsknul hnedka kosmonauty :)))

Zase na druhou stranu při hře jsem si toho ani nevšiml, nikdo nehlásí že leti raketoplánem z A do B. I když teď když to vidím napsaný tak to zní celkem cool :-D

7.1.2010 23:34:02

Lepaso

Vynalezení léku
Hrál jsem tu hru jen jednou, ale není mně zcela jasné jak je to s vynalezením léku. Můžu vynalézt lék na jinou nemoc (odevzdáním 5 kartiček správné barvy) než ve které stojím městě s výzkumnou stanicí? Např. stojím v černém městě s výzkumnou stanicí, ale odevzdám 5 červených kartiček a tím vynaleznu červený lék? Nebo se musím nejprve přemístit do výzkumné stanice v červeném městě a zde teprve vynaleznout červený lék? V případě, že zde není výzkumná stanice tak nejprve postavit stanici a pak vynaleznout lék odpovídající barvy? Poprvé jsem to hrál tak, že lék můžu vynaleznout jen ve městě shodné barvy. Ale jak je to správně? Zde se mně pravidla zdála ne zcela jasná.

23.2.2010 14:46:15

Vybíráme z Bazaru

Sada kostek Elder Dice
Akt. cena: 2300 Kč
Končí za: 8 dnů

Offcanvas