Pandemic - obrázek

Hru mám Hru chci
Hodnocení:
Počet hráčů: 2 - 4
Doporučený věk: od 10 let
Herní doba: 45 min
Herní svět: Současnost
Herní kategorie: desková hra, kooperativní
Čeština: v balení hry
Vydavatelé:
ADC Blackfire Entertainment - logo
Autoři: Matt Leacock
Rok vydání: 2008
Sdílej: Facebook

Diskuse ke hře

CZ verze

kren: Ahoj, mám takový dotaz, ty úžasně stylové pixličky na kostičky a vakcíny jsou součástí cz verze pandemicu?
24.2.2009 07:17:15

:-)
jestli jo, tak se nedivim ze se lod zdrzela, asi prochazela kontrolami jestli v tom nevezou drogy:-D

24.2.2009 07:20:01

stylové pixličky
Bohužel vás musím zklamat. Ty stylové pixličky jsou moje "home made". Vyrobil jsem si je hned jak ke mě minulý čtvrtek dorazil vzorek Pandemicu.
Ale pokud byste chtěli a byl by zájem, tak z těch polepek na lahvičky udělám PDF a hodím to sem na zatrolené. Mám se tím zabývat a hodit to sem?

24.2.2009 09:53:03

to Kren
Ty si vyhrajes;) Jinak pojmenovani nemoci je specifikum ceske verze, se kterym Albi souhlasilo, kdyz jsme to prekladali;) V anglicke jsou jen bezejmenne barevne kosticky. Autorem je Krapnik.

24.2.2009 10:07:10

stylové pixličky
to je škoda :(...já osobně bych byl rád kdyby ses tím zabýval :), pak by už stačilo najít v lékárně vhodný levný medikament nebo vitamín který je balen v právě takových pixličkách a koupit ho 4x :). Ty vakcíny, to jsou pixličky od čeho? Něják to nedokážu identifikovat

24.2.2009 10:52:23

to Aneken
Já bych míston tyfu hodil do Afriky a Jižní Ameriky spíše EBOLU, ta je ještě nebezpečnější a do Asie místo cholery možná chřipku nebo neštovice.

24.2.2009 12:35:45

2 kren
treba zacne byt moderni i opet mor:-)

24.2.2009 12:38:12

to Beholder
Ty kontejnery jsou z mého léku na migrénu, ale teď jsem v práci a nemůžu si vzpomět jak se jmenuje. A ty pixličky na léky, tak ty jsou shodou okolností z toho samého léku a jsou to malinkaté kontejnerky na silikon proti vlhkosti a byli součástí víček v tom léku a šly velice snadno vysunout ven. Ještě si chci pořídit petriho misky taky s nějakými stylovými polepkami, aby se mi při hře "infekce" jen tak neválela po stole. Jinak s těma mýma lahvičkama je trošku problém, protože díky nim nejde až zas tak úplně dovřít krabice s hrou, protože Pandemic má dost nezvykle tenkou krabici.

24.2.2009 12:40:10

kren
hmm, tak migréna se mě bohudík netýká, ale dojídám ještě prášky s ginkem co jsem jedl přes zkouškové :), ta pixlička vypadá podobně, ale mám pocit že je větší než ty tvoje, takže až dorazí pandemic z planety, tak to poměřím a uvidím, když tak se vydám do lékárny na nákup :), co se týče těch vakcín, tak jsem myslím na na bgg viděl fotky, jak to měli udělané z malých zkumaveček ve kterých bývá skutečná vakcína. Má to gumové víčko, do kterého se píchne jehla a nabere se vakcína. To vypadalo taky stylově.

24.2.2009 14:07:03

to Beholder
No z toho bych to udělal - to se mi taky líbí, ale nevím jak obarvit a dostat tu tekutinu dovnitř.

24.2.2009 14:13:45

to Kren
No on to delal Krapnik, kterej choroby a leky studuje jako PhD, takze jsem mu do toho moc nekecal:) Kazdopadne jsem za to rad, docela me iritovaly bezejmenny choroby;)

24.2.2009 14:33:21

kren
no podle mě stejným způsobem, jak se z nich ta tekutina odebírá, akorát opačně, prostě se tam ta barva stříkne jehlou, akorát je třeba asi jehla s větším průměrem, respektive s větší dírou. Spíše by mě zajímalo co to je za barvu, že je taková razící

24.2.2009 14:38:12

takze po Pandemic najezd na lekarny? :-D
nevzbudi to nejake podezreni? Pixlicky s prasky, injekcni strikacky, ampulky....a to se zdravotnictvi snazi setrit, kdyby tak vedeli co s tim vsechno lidi delaji:-D

24.2.2009 14:43:54

no nevím ...
No nevím nevím, tuhle se někdo pohoršoval nad tou pekelnou hrou, mě zas přijde dost podivná tady ta vaše diskuze, přidávat zkumavky a injekce do her, fakt chuťovka ... a na peklo si stěžujete :-)

Mimochodem, nesnáším doktory a nemocnice a nemoci, takže to bude asi tím :-)

24.2.2009 14:53:16

Merlin
injekce ne, to jsi špatně pochopil ;), jinak já osobně se nemocnici a doktorům taky vyhýbám dlouhým obloukem, z operace v televizi se mi zvedá žaludek a po prohlédnutí učebnice biologie mě bolí celé tělo :), takže se sám nad sebou podivuju, proč mě fascinuje zrovna tato deskovka a hrozně se na ní teším :)

24.2.2009 15:05:40

to Beholder
No o tu barvu právě jde. A jakou základní tekutinu? Destilku? Aby se ta tekutina časem nezkazila.

24.2.2009 15:25:35

kapalina
slivovice se nezkazí a hodnota hry stoupne...

24.2.2009 15:30:35

to Merlin
O injekcích tady nikdo nemluvil. Injekce jsou jen pracovní nástroj pro přípravu komponent, stejně jako tiskárna, nůž, nůžky a třeba pilník nebo štětec. A něco jiného je pro mne hra ve které se získává přízeň satana i s příslušnou morbidní grafikou a něco jiného je hra, která simuluje léčení nemocí, bez toho aby na obrázcích byly věrně vyobrazené mrtvoly lidí, kteří zemřeli třeba na hemoragickou horečku :).

24.2.2009 15:31:44

to Sodovka
No jo ale to by ty lahvičky dlouho nevydržely barva nebarva :-)

24.2.2009 15:32:45

To Merlin
z doktoru mam taky hruzu, nerozumim jim jak mohou riznout do ziveho a podezrivam je z morbidni povahy jako delane pro hry jako The Hell:-) Takze me prekvapuje ze mas z nich strach ty. Jinak je tu ale zasadni rozdil - Pandemic je o snaze lecit. The Hell je o umirani tim nejnechutnejsim zpusobem, co jsem tak z obrazku pochopil:-)

24.2.2009 16:13:10

to já, Ringo a Merlin
A už toho nechme pánové nebo se ta diskuze zase zvrhne :-)

24.2.2009 16:18:04

rbx

Jeeee, to uz tu dlouho nebylo...
Ze bychom na Pandemii rozpoutali opetovnou diskuzi o Hellgame? :-)) BTW: Pandemii taky kupuju. Kdyz jsem videl zdejsi obrazky, tak jsem si rikal, jak je to skvele udelane - v teto diskuzi jsem vystrizlivel. Ale porad pocitam, ze si to se zenou zahraju.

24.2.2009 16:20:02

vialky
Ty vialky, se kterými si lidé vylepšovali hru by neměli být drahé, jedná se o standardní laboratorní vybavení, já pracuji s 2 a 4ml velikostma, prodávají se po hodně kusech, tak když se lidi šábnou, mělo by to být za hubičku. A tekutina z nich jde dostat i odšroubováním víčka (stejně jako dovnitř). Co se tekutiny týče, Sodovka není daleko od pravdy, rozpouštědla jako ethanol vám vydrží, jen bacha na děcka ;) destilka bude lepší.

Ringo - HellGame není o umírání, všichni ti lidé už jsou mrtví, jde jen o jejich duše. A to, jak se do pekla dostali je jen jejich věc (až na ty lidi, kteří se do pekla dostali před "vynálezem" křesťanství - ti jsou v pekle všichni, jelikož neznalost neomlouvá, alespoň tak to je v herním manuálu). Ale to je zde off topic.

24.2.2009 16:23:53

rbx

Sydo
sice offtopic, ale nasmal jsem se hodne :-)))

24.2.2009 16:26:16

to Sydo
Jo a kde se to dá koupit??? A s jakým obsahem se to kupuje??? A nevíš, kde bych mohl koupit petriho misky, vím, že v laboratorních potřebách, ale nemůžu je nějako v Ostravě najít :(.

24.2.2009 16:31:34

to Sydo
Našel jsem to na netu. Prodává se to prázdné a dokonce se prodávají různobarevná víčka. Problém je ten, že to tam mají v balení po 100 kusech, kolem 300kč.

24.2.2009 16:36:28

Vybíráme z Bazaru

Sanctum (CZ)
Sanctum (CZ)
Akt. cena: 700 Kč
Končí za: 5 dnů

Nejnovější otázky

další >>

Velké herní akce

Kalendář všech akcí >>

Offcanvas