Pán Prstenů: Putování po Středozemi - Válečné tažení

xxxxxxxxxo hodnoceno 23x (Seznam vlastníků)

Pán Prstenů: Putování po Středozemi - Válečné tažení - obrázek

Hru mám Hru chci
Hodnocení:
Rozšíření pro hru: Pán Prstenů: Putování po Středozemi
Počet hráčů: 1 - 5
Doporučený věk: od 14 let
Herní doba: 60 min
Herní svět: Fantasy
Herní kategorie: desková hra, kooperativní, vývoj postavy
Čeština: v balení hry
Vydavatelé:
ADC Blackfire Entertainment - logo
Autoři: neuvedeno
Rok vydání: 2021
Sdílej: Facebook

Diskuse ke hře

Dokončení kampaně

Dnes jsme s přítelkyní dokončili kampaň. Dvakrát neúspěšně…
 

Musím říct, že se dostavila řádná frustrace. Ze všech jednotlivých kapitol jsme měli pouze jednu prohru a dařilo se nám víc než dobře. Já jako Aragorn lovec a přítelkyně jako Beravor bylinkářka jsme byli vybaveni každý jedním předmětem lv. IV, ověnčeni tituly, vezeni na koních atd. atd. jsme se pustili do posledního tažení a tam žačal děsný masakr. Absolutně neúměrné počty nepřátel s šílenou silou a tresty v podobě všech možných i nemožných čertovin. Spoiler — Dokonce jsem získal titul Povznesený za to kolik jsem udělal posledních vzdorů… :D 

No zkrátka pokaždé nás přečíslili a byl konec. Přijde mi, že poslední kapitola je brutálně neúměrně náročná oproti všem ostatním. Jaké jsou vaše zkušenosti? Povedlo se dokončit bez obtíží nebo jste se na komci zasekli jako my? 

20.3.2022 23:11:37 | Upraveno autorem (porovnej)

@Rukaes 

Právě před doslova okamžikem jsem kampaň dohrál, tak napíšu také své dojmy, snad i takovou mini recenzi. 

Kampaň jsme ve čtyřech hráčích VYHRÁLI. Hráli jsme ve složení Medděd, Renérien, Kalamita a Boromir. 

Povolání jsme si vzali doporučené, ale Kalamita ho poté dvakrát změnila (na bylinkáře a pak cestovatele), a já za Medděda ho změnil za Všetečku také. Boromir ho změnil na ochránce a Renérien na lovce. 

V průběhu hry jsme se opravdu soustředili na připravování karet, používání a sbírání předmětů, zisk znalostí. Otevřeli jsme všechny truhly a knihy co jsme kde našli, dokonce jsme kvůli tomu ten jeden scénář z patnácti prohráli. 

Následně jsme přišli na IMBA kombinaci. Narvali jsme pomocí pasivky cestovatele a díky pasivce Všetečky do Renérien plný limit inspirace. Ona zahrála kartu, díky které odhodila všechny inspirace (5) a umožnila nám zahrát pět akcí. Pak tu kartu odhodila, ALE pomocí schopnosti koně si jí vrátila na vrch balíčku. Pak si jí pomocí své speciální akce opět připravila a mohla toto udělat znovu (až jsme jí opět zase dali inspiraci). V posledním scénáři to tak udělala 3× a dala nám celkem 14 akcí navíc. V předchozích scénářích to také třeba jednou dvakrát udělala. 

Když jsme šli do posledního scénáře, měli jsme všichni v balíčku minimálně 6-7 úspěchů, všechny předměty na trojce a jeden na čtyřce. Já za všetečku také umožňoval dělat další akce, pomocí Rohu Gondoru se také pár akcí ušetřilo. Obrovské množství inspirace prýštilo od Všetečky, od Cestovatele a taky třeba díky tomu že Boromir otáčel na útok i 6 karet. Čtyřkové předměty byly silné, kombinace 12 zásahů + smrtící je hooooodně přepal. 

Ale jo, v posledním scénáři bylo fakt hodně nepřátel, Kalamita měla na kahánku a já za Medděda také.

Celkově si mi kampaň líbila… Tak na 5/10. Jo, byly tam nové prvky, strasti atd… Ale ten překlad… Tolik překlepů v příběhu, na předmětech, změnách v termínech atd… 

V posledním scénáři se navíc aplikace doslova bugla a Kalamita musela ve fázi stínu dělat POKAŽDÉ asi 4 testy, nebo by utrpěla zranění či se stala uvězněná. Naštěstí jich většinu udělala. 

Obléhací věž s 10 životy doslova nic neudělala a byla v celém scénáři jednou. Strasti byly zajímavé, ale měli jsme je dohromady tak 2×, uvězněni jsme byli dohromady taky dvakrát. Boss trpí opět „boss syndromem“ z předchozích scénářů, ale tak to snad každý čekal.

Je možné, že jsme leccos hráli špatně, třeba ten čtyřkový luk… Po útoku odhoď připravenou dovednost. A co když jí nemám? Můžu vůbec útok udělat? MY hráli že JO, ale pokud bych kartu měl, MUSÍM jí odhodit.

No…těším se na Honbu za planoucí korunou, ta je prý bez bugů a příběh je superior!

8.5.2022 21:14:29 | Upraveno autorem (porovnej)

Vybíráme z Bazaru

KINGHILL + DVOJVRSTVÉ DESKY + ŽETONY - NOVÉ
KINGHILL + DVOJVRSTVÉ DESKY + ŽETONY - NOVÉ
Akt. cena: 1250 Kč
Končí za: 8 dnů

Velké herní akce

Kalendář všech akcí >>

Offcanvas