Pán Prstenů: Putování po Středozemi

xxxxxxxxxo hodnoceno 285x (Seznam vlastníků)

Pán Prstenů: Putování po Středozemi - obrázek

Hru mám Hru chci
Hodnocení:
Počet hráčů: 1 - 5
Doporučený věk: od 14 let
Herní doba: 60 min
Herní svět: Fantasy
Herní kategorie: desková hra, kooperativní, vývoj postavy
Čeština: v balení hry
Vydavatelé:
ADC Blackfire Entertainment - logo
Autoři: Grace Holdinghaus
Nathan I Hajek
Rok vydání: 2019
Sdílej: Facebook

Diskuse ke hře

Rozšíření Shadowed Paths


Expand your adventures across Middle-earth with the Shadowed Paths expansion for The Lord of the Rings: Journeys in Middle-earth! This expansion adds new heroes, enemies, terrain, and items to all of your adventures, unlocking more ways for you to explore this iconic land. Meanwhile, an all-new campaign containing thirteen scenarios invites you to walk the tangled paths of Mirkwood and venture into the shadowed halls of abandoned Moria to face ancient evils. Will you heed the call? Prepare your heroes and brave the terrors of Shadowed Paths!

https://www.gamesmen.com.au/the-lord-of-the-rings-journeys-in-middle-earth-shadowed-paths-expansion-board-game

The new expansion adds five new playable heroes, including Gandalf the Grey and Arwen, new enemies, and an intricate branching campaign that offers tons of replayability.

http://www.adventgames.com.au/p/9392907/the-lord-of-the-rings-journeys-in-middle-earth---shadowed-paths-preorder.html
23.1.2020 09:18:04

Rekapitulace
Dílčí rekapitulace dosud odhalených informací:

V rozšíření bude tedy pět hrdinů (z čehož mají být tři ženského pohlaví). Gandalf, Arwen, Eleanor, Balin a Dís (trpaslice, sestra Thorina Pavézy, resp. matka Killiho a Filliho).

K tomu pět nových povolání. Delver, Herbalist, Meddler, Smith a Traveller.

Něco unikátního terénu. Jako je web či rubble.

A spousta nových nepřátel, z čehož bude zřejmě několik bossů. Balrog, Cave Troll, Orc Taskmaster, Shadowman, Giant Spider, Spawn of Ungoliant, Pit Goblin.

Na závěr trochu odbočím. Aktuálně je pro hru ke stažení rozšíření s podtitulem Hunt for the Ember Crown. Máte někdo zkušenost s FFG hrami z minulosti, zdali se u podobného typu obsahu někdy objevily nějaké slevy, nebo byla cena vždy konstantní?

25.1.2020 20:48:15

mart
Nepamatuju ze by u tehle DLC pro Descent nebo Mansions byly nejaky slevy, stejne to nejsou nejak vysoky castky

26.1.2020 00:20:54

2 Froggery
Jj, děkuji za info!

26.1.2020 12:09:49

Délka
Netušíte jak dlouhé by rozšíření mělo v porovnání se základní hrou být?

EDIT: Už vidím, že se asi více dozvím dnes ve 20h v FFG live :-)

28.1.2020 13:49:48 | Upraveno autorem (porovnej)

mart
Tak to vypadá, že tvé shrnutí sedí, tedy vše co uniklo před oznámením je pravda...
Gandalfovy karty vypadají na první pohled OP, ale tak jako když dáte mezi hrdiny boha, tak co čekat že joo :-)
A toho Balroga tam opravdu dají a bude to takový baby Balrog. V porovnání s Gandalfem, je jen zhruba o polovinu větší :-D
Jediné smysluplné mi snad přišlo, že bude rozšíření obsahovat i samostatné scénáře a ne jen kampaň, tedy jestli jsem dobře rozuměl, hrozně mi to lagovalo.

28.1.2020 20:35:21

cute Balrog
Tak ještě že vlastním Massive darkness, kde se nachází démon podobný Balrogovi a můžu si pidi Balroga alternovat. Ostatně stejně jsme to udělali i s Atarinem, Ulukem a spol.
______________
aka WantonDuke

28.1.2020 20:55:08

Balrog
Jestli bude balrog dvojnásobná figurka, tak to zas tak špatně není. Podle knih to nebyly zas taková obrovská monstra jak je ukazuje film.

28.1.2020 20:56:34

Oficiální oznámení
Tak a tady to máme pěkně oficiálně sesumírované:

https://www.fantasyflightgames.com/en/news/2020/1/28/shadowed-paths/

Calling you east of the Misty Mountains, this expansion unlocks an all-new campaign with thirteen scenarios that take you from the tangled paths of Mirkwood deep into the shadowed halls of abandoned Moria. At the same time, Shadowed Paths adds five heroes, 25 enemy miniatures and 20 journey map tiles as well as new terrain, items, and titles to all of your adventures in Middle-earth!

This expansion will hit retailers in the second quarter of 2020.

28.1.2020 21:17:59

Balrog
Balrog rozpoutal nakonec větší debatu než Gandalf a řeší se, jestli je malý nebo ne a jestli má mít křídla nebo ne :-D
Já osobně si myslím, že je moc malý a křídla mít má, nicméně ve hře nemá co dělat, stejně jako Gandalf :-D

29.1.2020 09:51:46

Balrog
Jen čistě z mé zvědavosti bez postranních úmyslů, proč by tam Balrog neměl být a proč tolik vadí Gandalf jako hratelná postava?

29.1.2020 10:10:00 | Upraveno autorem (porovnej)

Droll
Mě se ta figurka nelíbí. Ale zas proti použití Balroga nic nemám,stejně tam pravděpodobně bude jen jako nepřítel, před kterým musíš uprchnout, nebo tak něco, nic jinýho by moc smysl nedávalo.

29.1.2020 10:22:16

Froggery
Nebo uteče Balrog. S utíkáním tu mají hlavní záporáci praxi. =D
______________
aka WantonDuke

29.1.2020 11:13:50

Gandalf a Balrog
Fakt bych nechtěl být v kůži tvůrců, protože ani nemají šanci to udělat dobře :D.
Každopádně je za mě Gandalf OK. A docela rozumně to vysvětlili. Je sice jednou z nejmocnějších žijících postav, ale po většinu příběhu se tak nechová. Věci moderuje, často z povzdálí, nezasahuje a spíše deleguje. Když se na to reálně podíváte v knihách, tak je spíše průvodcem. Co udělal třeba v Hobitovi? Navíc co jsem koukal na jeho karty, bude mít vždy hodně vlažnej rozjezd. Obzvlášť na nejtěžší obtížnost (kde se inspirace nerozhazuje na každém kroku). Jeho karty postavy nemají na sobě symbol úspěchu, takže spoléhá na inspiraci, kterou si naštěstí umí vyrábět. Bez společníků se tedy neobejde.
Čistě z herního hlediska myslím, že bude hrozně zajímavé za něj hrát.

A Balrog? Ve filmu byl větší, ale třeba ilustracím od Alana Lee odpovídá (co teď koukám do Pádu Gondolinu - kde je mimochodem hezky vidět, že ho dokážou sejmout i elfové). Ve videu navíc říkali, že ho nepůjde zabít, což celkem dává smysl a bude to taková velká hrozba.
---
Autor hry Velryby ničí svět

29.1.2020 11:26:38

Edison
Aniž bych byl nějaký znalec, tak u Balroga i Gandalfa vím, že to jsou nesmrtelné božské bytosti obývající Ardu od jejího vzniku (tedy pomáhali ji stvořit). Byl vyslán víceméně dohlížet na Středozem, kde šikanoval Saurona a nejmocnější elfové k němu vzhlíželi jako k vůdci...
Balrog je pak něco obdobného na opačné straně, jen tak mimochodem vyvraždil sám království trpaslíků a ani Sauron ho nedokázal ovládnout.
Předpokládám, že první kampaň PánOprstenů by Gandalf sám vyřešil asi tak do 3 dnů, tedy jestli by měl zrovna čas se zabývat takovýma nesmyslama a neposlal by tam druhořadé hrdiny jako je Aragorn s Legolasem, ať se o to postarají, zatímco bude vyhánět Saurona z Dol Gulduru :-)

29.1.2020 11:53:54

Bedikk
Jo přesně, Gandalf je průvodce příběhem, tedy NPC.
Nemám obavu o to, že ta postava nebude zajímavá a vyvážená herně, ale prošel jsem ve hře dost vedlejších příběhů, které ti dají zranění a nebudou se ptát, jestli jsi bezejmený trpaslík a nebo Gandalf osobně.
Ve hře tedy bude naprosto reálné, že poté, co chytne nějaké zranění od dvojice polonahých skřetů, sní jedovaté bobule, poškrábe se o křoví, případně zakopne na svahu o kámen, ho dorazí hra s dětma u vody a to mi tedy přijde dost absurdní, když už pominu to, že ty děti si budou hrát uprostřed Temného hvozdu mezi obřími pavouky apod. :-)

29.1.2020 12:00:51

Droll
No právě, mě nevadil Gandalf jako hratelná postava v LCG, ale tady je to pak vzhledem k těmhle blbinám na mapě docela bizár :)

29.1.2020 12:02:48

Kdo chce psa bít, vždycky si hůl najde
Bože, je to hra ze světa Pána prstenů, nikoli převod knihy 1:1. Já ten feeling ze hry mám.

29.1.2020 13:27:48

balrog
Balrog není jen jeden jediný - balrogové jsou démoni ohně, padlí Maiar, nejmocnější služebníci Melkora/Morgotha. Ve Středozemi jich klidně jako pozůstatek Prvního a Druhého věku může být více než jen ten, s nímž se utkal Gandalf v Morii (a určitě mezi nimi byli mocnější a slabší). Nesmrtelní také určitě nejsou, při Pádu Gondolinu dlouhoušáci dva vyřídili.
________________________________
BLACK LIGHT STUDIO | Graphic Design

29.1.2020 13:46:38

Mizy
Naopak, k těm knihám to má blíž, než se tu Droll snaží uvést. Už původní kampaň měla hezká pomrknutí na předlohu.

29.1.2020 14:01:45

Morthe
Nojo, vlastně ani ten Gandalf nemusí být ten konkrétní, to mě nedošlo :-D

A ten Balrog bude asi dítě toho většího, protože žije taky v Morii, ale je prý bude nesmrtelný, tak nevim :-)

Ve videu mluvili o tom, že se půjde v kampani do Morie a bude tam neporazitelný Balrog, před kterým je třeba utéct, takže dle toho jsem usuzoval, že se jedná o toho jednoho a samého, tedy Balroga s velkým B, protože spousta lidí nechce být zatěžována tím, že to není jeho jméno a že balrogů byla celá smečka :-)

29.1.2020 14:43:38 | Upraveno autorem (porovnej)

Droll
Pokud to podáš takhle, tak jako jo, zní to jako dobrá cypovina ;). Mně osobně na celým LotRovi vadilo, že Gandalf, mocný čaroděj, za celou dobu skoro neseslal kouzlo (dobře, na Větrově hodil na Prstenové přízraky pár blesků) a skřety radši bušil po hlavách Glamdringem.
________________________________
BLACK LIGHT STUDIO | Graphic Design

29.1.2020 15:43:37

Balrog - démon ohně
Co se týče velikosti miniatury Balroga, mám za to, že je tak akorát. Sám jsem s ním byl totiž nejednou konfrontován... se strašlivým démonem ohně. Moment!

To byl vlastně démon alkoholu, takže beru zpět :)

Teď vážně. Třebaže se mi jeho model v chystaném pokračování tak úplně nelíbí, myslím designově, optimisticky očekávám, že dojde lepšího a zajímavějšího využití, než Uluk ze základního boxu.

30.1.2020 14:57:30

Balrog
Podle toho, co bylo oznámeno bych viděl jeho využití jako značky, která se bude posunovat po mapě směrem k družině a pokud ji do x kol dostihne, tak družina prohrává scénář...

30.1.2020 15:24:07

Nejvíce očekávané figurkové rozšíření
Zajímavé. V tomto hlasování o nejvíce očekávané figurkové rozšíření v roce 2020 se Shadowed Paths umístil na páté příčce:

https://www.boardgamegeek.com/geeklist/270449/item/7596000#item7596000

Prozatím je ve hře stále ještě květen, jako měsíc uvedení na trh, ale s velkou pravděpodobností dojde k odkladu.

24.3.2020 22:25:44

Predpredaj
Na Tlama games spustili predpredaj EN rozšírenia shadowed paths. Cena je dosť vysoká a to 2199 Kč, resp. 80 €...

https://www.tlamagames.com/deskove-hry/the-lord-of-the-rings--journeys-in-middle-earth-shadowed-paths-expansion/

Len podotýkam, že na Tlame sa dá momentálne kúpiť základ hry lacnejšie ako jeho rozšírenie :D

26.3.2020 11:14:12 | Upraveno autorem (porovnej)

Vybíráme z Bazaru

Cthulhu: Death May Die – Unspeakable Box
Cthulhu: Death May Die – Unspeakable Box
Akt. cena: 3550 Kč
Končí za: 4 dny

Velké herní akce

Kalendář všech akcí >>

Offcanvas