Pán Prstenů: Putování po Středozemi

xxxxxxxxxo hodnoceno 285x (Seznam vlastníků)

Pán Prstenů: Putování po Středozemi - obrázek

Hru mám Hru chci
Hodnocení:
Počet hráčů: 1 - 5
Doporučený věk: od 14 let
Herní doba: 60 min
Herní svět: Fantasy
Herní kategorie: desková hra, kooperativní, vývoj postavy
Čeština: v balení hry
Vydavatelé:
ADC Blackfire Entertainment - logo
Autoři: Grace Holdinghaus
Nathan I Hajek
Rok vydání: 2019
Sdílej: Facebook

Diskuse ke hře

Rozšíření Shadowed Paths


Expand your adventures across Middle-earth with the Shadowed Paths expansion for The Lord of the Rings: Journeys in Middle-earth! This expansion adds new heroes, enemies, terrain, and items to all of your adventures, unlocking more ways for you to explore this iconic land. Meanwhile, an all-new campaign containing thirteen scenarios invites you to walk the tangled paths of Mirkwood and venture into the shadowed halls of abandoned Moria to face ancient evils. Will you heed the call? Prepare your heroes and brave the terrors of Shadowed Paths!

https://www.gamesmen.com.au/the-lord-of-the-rings-journeys-in-middle-earth-shadowed-paths-expansion-board-game

The new expansion adds five new playable heroes, including Gandalf the Grey and Arwen, new enemies, and an intricate branching campaign that offers tons of replayability.

http://www.adventgames.com.au/p/9392907/the-lord-of-the-rings-journeys-in-middle-earth---shadowed-paths-preorder.html
23.1.2020 09:18:04

Gandalf
Aneb jak se při pokusu vrazit do hry co nejvíce téma Pána prstenů pomocí postavy Gandalfa se ze hry stane totální paskvil.
Představa, jak Gandalf prchá před skupinkou skřetů, případně umírá strachy po setkání s nějakým bezvýznamným duchem, je opravdu směšná. Pořád ještě doufám, že to nebude běžná postava, ale už tuším, že s největší pravděpodobností marně, protože kampaň bude o vymlácení Morie :-)
Doufám, že další velké rozšíření bude obsahovat Elronda a Galadriel a pokud přežijí cestou do Mordoru setkání s jezevcem, neotráví se zkaženým jídlem, případně neumřou při hře s dětmi u vodopádu, tak zabijou v posledním scénáři Saurona :-D

23.1.2020 10:26:40

Droll
Jak Gandalf prchá před skupinou skřetů si nemusíš představovat, stačí se kouknout na Společenstvo, zas tak směšné to nebylo ;)

23.1.2020 10:51:06

Mirkwood a Moria

Mirkwood a Moria jsou fajn místa, příběhově to stejně bude pořád na úrovni fan fiction, takže mě přítomnost Gandalfa až tak nepobuřuje. Nicméně rozšíření kupovat nehodlám, dokud nebude správně přeložená původní i nová kampaň a DLC.

23.1.2020 11:47:24

Droll
Tak Gandalfa a jiný významný postavy už udělali jako hrdiny v karetním LCG, tam mě to až tak netrápilo, ale je fakt, že tady to je v souvislosti s těmi spíš úsměvnými střetnutími na mapě už trošku mimo :)

23.1.2020 12:01:43

Cenovka
Cena 100 USD teda nic moc :-/

23.1.2020 12:06:38

...
Ždímačka na peníze of FFG. Jak jsem rád, že si hru nakonec koupil kamarád a ne já. Pocity asi jak Drool úplě dole. Od té doby, co mám svůj Tainted Grail, už mě PánoPrstenů nechává chladným...

23.1.2020 12:16:19

2 Froggery
Tak ono už v samotném základu hry jsou poněkud legrační střety a okamžiky, ať už je středobodem konkrétní situace Aragorn, Legolas či Gimli.

Z mého osobního pohledu tam výše uvedení mohli figurovat jako NPC a družina měla být složená z úplně jiných hrdinů (jako zbyvší Beravor a Elen), ale co už naděláme :(

23.1.2020 12:23:23

Čaroděj Dobroděj
A mě to zas tak netrápí. Ta hra se od začátku nesnaží tvářit jako faktopis. Proč si nezahrát za Gandalfa, když i v předloze se vydával na různá "dobrodrůža". Určitě neseděl sto let v kraji a nečadil Tobiho. Ale připouštím a přiznávám, že i mě by se víc líbilo, kdyby tyto hlavní postavy byly ve hře jako NPC, se kterými se hráč může střetnout, získat nějakou radu, případně by se přidaly na jeden scénář. Asi by to mělo větší wou efekt, než když vím, že já jsem ten mega hero a potkávám jen somráky, kteří mi nesahají ani po kotníky.

PS: Ještě máme možnost přelepit Gandalfa a přejmenovat ho třeba na Čáryfuka. =D
______________
aka WantonDuke

23.1.2020 12:32:29

2 mart
Tohle tvrdím taky, ale bohužel Asmodee tvoří pro masy a masy kupují podle známých jmen :-(

23.1.2020 12:33:50

Obsah rozšíření
Jinak dokázal bych si představit scénář, kde bude družina prchat mapou (jeskynním komplexem) před Balrogem, od čehož je jenom krůček k tomu, že by tenhle model (Balrog) mohl být součástí herního boxu :)

$$$$$$$$$$

23.1.2020 15:45:12

balrog
nebo bude Balrog token a figurka bude za 50doláčů jako DLC

23.1.2020 15:54:54

martannen
To spíš, ostatně tohle dělávali už u Descentu :) Ale jinak čekám, že takhle nějak budou nejdřív chtít zužitkovat nějakého Nazgula :)

23.1.2020 15:57:37 | Upraveno autorem (porovnej)

Hrdinové z rozšíření
Údajné a dosud nepotvrzené složení družiny je:

Gandalf, Arwen, Eleanor, Balin, Dís

K tomu se nabízí nová "povolání", přičemž jsem zvědav, pokud do jedné družiny vměstnám Aragorna a Arwen, jak bude fungovat "týmová chemie" :)

23.1.2020 19:15:49 | Upraveno autorem (porovnej)

Nepřátelé z rozšíření
A ze stejného zdroje (BGG) je i odhalení typového výčtu nepřátel z nově příchozího boxu:

Giant Spider, Spawn of Ungoliant, Orc Taskmaster, Shadowman, Balrog

A nových povolání:

Delver, Herbalist, Meddler, Smith a Traveller

A z nových zbraní dost možná meč do druhé ruky pro mistra Aragorna :)

23.1.2020 20:01:54

mart
Hm tak přecijen Balrog, tak uvidíme jestli figurka nebo žeton :-)

23.1.2020 21:00:37

Tak snad se opraví čeština (konečně)
Snad se v BF poučili, že updaty oprav nejsou správná cesta a přeloží to správně tentokrát napoprvé. (A když už se bude celosvětově šahat do appky, tak snad konečně opraví překlad základní kampaně.)

24.1.2020 09:08:56

Balrog
Balrog si přímo říká o to, aby vyšel jako figurka v minirozšíření...no snad toho 28.1. prozradí obsah krabice.

24.1.2020 09:21:57

Balrog
Ohľadne Balroga,
pýtal som sa dotyčného maďara ktorý ako jeden z mála vie čo obsahuje krabica, že či bude Balrog plastová figurka, token alebo zvlášť feature ktorý sa bude dať dokúpiť a jeho odpoveď znela:

,,A big and nasty plastic figure´´

:) dúfam, že som Vás trocha potešil ;)

24.1.2020 12:29:27

Balrog
Tak jelikož by Balrog měl být min. 3x vyšší než Gandalf, tak jsem tedy opravdu zvědavej, co z toho bude :-D

Nezdá se mi moc reálné, že by tam byla tak velká figurka...

24.1.2020 13:32:32 | Upraveno autorem (porovnej)

Balrog
To se mi nezdá že by FFG nechtělo vydělat na figurkovém rozšíření za minimálně 40USD

24.1.2020 13:51:49

Droll
Tak zas u velkych rozsireni k Mansions byva vetsi nestvura, tohle bude resene asi podobne.

24.1.2020 14:14:14 | Upraveno autorem (porovnej)

BGG
odporúčám Vám sledovať toto vlákno z BGG https://boardgamegeek.com/thread/2354430/new-expansion-details-w-box-art tu sa dozviete všetky novinky

24.1.2020 14:54:49

Rozšírenie
Bude český preklad vydaný v rovnaký čas ako anglická verzia??

24.1.2020 15:07:14

Tony212
Vyrábí se to zároveň, neznáme přesně datum releasu. Jinak FFG to oznámí snad 28.1., leaknuté informace jsou nicméně pravdivé.
Michal Ekrt | Board Games Brand Manager
ADC Blackfire Entertainment s.r.o.

24.1.2020 18:26:13

Balrog
Jako takhle. Zlobr v základním boxu je sice prima, ale s ohledem na minoritní využití téhle miniatury by tam opravdu stačil jenom token. Což se týká i třech bossů z toho malého figurkového rozšíření (Villains of Eriador Figure Pack), kde minimálně Atarin a Gulgotar jsou spíše pro hezký pocit.

Nedokážu v tuto chvíli posoudit Balroga. Ale pokud by na tom byl stejně co výše zmiňovaní, pak je mi to na jednu stranu trochu líto, pže namísto tohoto komponentu by tam mohly býti herně užitečnější věci či nápady. Byť na druhou stranu hezká miniatura se zase nikdy neztratí :)


24.1.2020 19:08:27

Vybíráme z Bazaru

Zombicide: Undead or Alive - Dead West
Zombicide: Undead or Alive - Dead West
Akt. cena: 1600 Kč
Končí za: 2 dny

Nejnovější otázky

další >>

Velké herní akce

Kalendář všech akcí >>

Offcanvas