Pán Prstenů: Putování po Středozemi

xxxxxxxxxo hodnoceno 279x (Seznam vlastníků)

Pán Prstenů: Putování po Středozemi - obrázek

Hru mám Hru chci
Hodnocení:
Počet hráčů: 1 - 5
Doporučený věk: od 14 let
Herní doba: 60 min
Herní svět: Fantasy
Herní kategorie: desková hra, kooperativní, vývoj postavy
Čeština: v balení hry
Vydavatelé:
ADC Blackfire Entertainment - logo
Autoři: Grace Holdinghaus
Nathan I Hajek
Rok vydání: 2019
Sdílej: Facebook

Otázky ke hře

Potomek Lhůn


Ahoj,
mám dotaz na kartu Potomek Lhůn. Karta říká, že když se nepřítel přesune do mé oblasti, můžu kartu odhodit a nepříteli aplikovat 4 zásahy a omráčení. Pokud se tedy nepřítel dostane do mé oblasti ve fázi stínů, zahraju tuto kartu. Pokud by měl nepřítel 4 životy zemře, ale v aplikaci stejně musím vyvolat souboj, jelikož hrdiny má ve stejné oblasti a tedy aplikace spustí výpočet zranění.
Jak toto řešit?
27.4.2019 09:01:16

moznost neutocit
Nie je v aplikacii na vyber, ci nepriatel moze alebo nemoze utocit? Viem ze v pripade protiutoku takato moznost je. Dalsie riesenie, co mi aktulne napadne je, utok vyhodnotit ale naplikovat ziadne zranenia ani strachy.

27.4.2019 09:35:51

Interakce
OK, starší dotaz, ale třeba to pomůže někomu jinému.

S nepřáteli je možno v aplikaci interagovat – tj. klikat na jejich ikonky – nejenom ve fázi akcí, ale i ve fázi stínu.

Pokud mám tedy například připravenou kartu, jež po přesunu nepřítele do oblasti aplikuje omráčení, můžu ji ve fázi stínu odhodit a sekvence kroků pak může vypadat nějak takto:

1) Aplikace zadá pohyb nepřítele, např.: „Pohyb 3: Cíl útoku Bilbo (nebo nejbližší hrdina). Útok / Žádný cíl“.

2) Bilbo je v dosahu útoku, ale má připravenou kartu, jež po přesunu nepřítele do oblasti aplikuje omráčení. Neklikám ani na možnost „Útok“, ani na možnost „Žádný cíl“, ale klikám na ikonku nepřítele a aplikuji modifikátor omráčení. Potvrzuji.

3) Aplikace sama zruší aktivaci nepřítele ve fázi stínu a vypíše: „Nepřítel byl omráčen; jeho aktivace ihned končí.“

Není pak již potřeba na nic klikat, něco si domýšlet nebo něco ignorovat.

Stejný postup platí i pro aplikování zranění, aplikování jiných modifikátorů atd. Pokud nepřítel ve fázi stínu zemře, aplikace s tím též počítá.

Přijde mi, že mnoho lidí o této možnosti neví.

3.2.2021 12:28:09 | Upraveno autorem (porovnej)

Vybíráme z Bazaru

Deep Vents
Deep Vents
Akt. cena: 650 Kč
Končí za: 6 dnů

Offcanvas