Pán Prstenů: Putování po Středozemi

xxxxxxxxxo hodnoceno 279x (Seznam vlastníků)

Pán Prstenů: Putování po Středozemi - obrázek

Hru mám Hru chci
Hodnocení:
Počet hráčů: 1 - 5
Doporučený věk: od 14 let
Herní doba: 60 min
Herní svět: Fantasy
Herní kategorie: desková hra, kooperativní, vývoj postavy
Čeština: v balení hry
Vydavatelé:
ADC Blackfire Entertainment - logo
Autoři: Grace Holdinghaus
Nathan I Hajek
Rok vydání: 2019
Sdílej: Facebook

Diskuse ke hře

Informace o hře

Koukal jsem, že předprodej už začal (hras.cz), ale stále mi přijde, že těch informací o hře je málo. Takže mám strach kupovat zajíce v pytli a nerad bych se spálil (jako třeba u Discoveru), protože 2399kč není úplně málo.. Zachytil jste někdo nějaké podrobnější informace? To že to bude kooperativní kampaň s digitální aplikací je jasné z traileru. Nicméně to je tak vše... Co mě zajímá:

Jak bude dlouhá kampaň?
Kolik hra bude mít scénářů?
Kolik bude hratelných postav a jaké to budou?
Jak dlouho bude trvat jedno sezení u hry?
Jak velká bude mapa? Bude vždy stejná nebo modulární?
Bude hra vychází z předlohy knížek, filmu nebo vlastní děj?
Bude hra zajímavá jen pro dva hráče?
Co se vlastně ve hře bude dělat?
Jak budou probíhat souboje?
Jak se budou postavy vylepšovat?
Bude ta hra zajímá v opakovaném průchodu?
K čemu bude aplikace, co vše bude umět a jak s ní budu pracovat?
Budou další expanze?
...

Bylo by fajn, kdyby třeba i kluci s Blackfiru natočili nějaký videoblog o hře samotné a zkusili nám to víc přiblížit. Samozřejmě za předpokladu, že o té hře můžou před vydáním mluvit. Duben už se blíží :-). A já váhám..

Budu rád za každé info o hře. Díky.
23.2.2019 19:52:27 | Upraveno autorem (porovnej)

Gromthar
Tady je té apce asi více než kde jinde, ale pokud se na to dívám ze sociálního aspektu - nehraju hru sám a poskládáme se s kamarády kolem stolu lépe a s větší chutí než kolem jednoho pc (nemluvě o případu, kdy má každý svůj PC a komunikuje jen přes chat). A apka mi bude řídit to, co by jinak musel řídit nějaký jiný hráč - listovat v nějaké knize příběhů, vyhodnocovat podle nějakého složitého algoritmu který dílek přidat (případně poskládat celou mapu podle návodu, pak bych se ale připravil o překvapení při odkrývání...) atd...

21.3.2019 09:37:41 | Upraveno autorem (porovnej)

Gromthar
Mě přijde, že to je pořád tak na podobné úrovni jako Mansions, a tam s tím žádný problém nemám, při hře víc lidí je stejně ideální, když si nejzkušenější vezme tablet k sobě a čte texty ostatním, případně pokud má trošku fantazii a má zkušenosti s děláním Pána jeskyně z roleplay her, tak je ještě klidně i trochu okoření.

21.3.2019 09:57:11

hypetrain
netřeba dělat ukvapené závěry....velká krabice mě netrápí a gameplay (porovnání kolik je toho na stole a kolik v apce) bude příští týden v úterý, ančto bude FFG dělat gapelay....takže si počkáme....

21.3.2019 19:05:38

ffg gameplay

HERE WE GO:
https://www.youtube.com/watch?v=O4FgSAOwrl0

27.3.2019 06:56:24

gameplay
Nic moc jsem z toho nepochytil když nebylo vidět nikomu na karty do ruky, po chvilce sem to vypnul.

27.3.2019 08:38:32

Recenze
No Pun Included vydali recenzi. Hezký mechanismus s kartami místo kostek, ovšem příběh prý nic moc. MaM údajně lepší. Stejně kupuju. Většinou se s nimi v úsudku na hru stejně rozcházím. :) Už aby bylo 18.4.

10.4.2019 11:58:27 | Upraveno autorem (porovnej)

Gameplay
Já ještě pro ty které by to zajímalo připojím odkaz na vysvětlení pravidel a ukázkovou hru - vše pěkně zblízka a srozumitelně...
Setup: https://www.youtube.com/watch?v=E40DvQtEy2s
Hra: https://www.youtube.com/watch?time_continue=2635&v=BfMEnld4krM

10.4.2019 12:31:49 | Upraveno autorem (porovnej)

Pravidla
Dnes vyšla pravidla: https://www.fantasyflightgames.com/en/products/the-lord-of-the-rings-journeys-in-middle-earth/

16.4.2019 21:36:42

Pravidla
Už jsou 14 dní na hraj.cz
Michal Ekrt | Board Games Brand Manager
ADC Blackfire Entertainment s.r.o.

16.4.2019 21:49:40

Michal-BF
Někteří tu na ně marně čekají a čekají :-D

16.4.2019 22:19:16

Aplikace
Tak po pravidlech tu je i aplikace: https://play.google.com/store/apps/details?id=com.fantasyflightgames.jime

(Ta tam doufám 14 dní není)

Tak teď už jenom tu samotnou hru.

17.4.2019 07:59:01

Ne ;-)
Ta vyšla dnes v noci...

17.4.2019 08:04:45

aplikace a dodání
Snad se pak podaří aplikaci i nadabovat. Obrovským způsobem to podpoří atmosféru :)

Teď už jen doufat, že dnes začnou obchody včas rozesílat předobjednávky.

17.4.2019 09:17:57

PC
Na steamu stále nic :)

Jana & Jonáš
deskoviste.cz

17.4.2019 09:54:40

Cerny vlk
Já bych se bez dabingu obešel a radši bych měl přiloženou další kampaň. Pokud bude v cz jen jedna kampaň, hru nekupuji.

17.4.2019 10:19:30

Medic
řešíme, jestli nám FFG překlad kampaně zaplatí, protže my z jejího prodeje nic nemáme. Nám by budget na překlad vygeneroval až případný dotisk hry.
Michal Ekrt | Board Games Brand Manager
ADC Blackfire Entertainment s.r.o.

17.4.2019 11:59:41

dabing
Dabing v tuto chvíli není, byl už absolutně mimo rozpočet. Ale namátkově jsem zkusil Němčinu a Portugalštinu a ti ho nemají taky. S případným dotiskem by nebyl problém ho dodělat, ale teď je to nereálné.
Michal Ekrt | Board Games Brand Manager
ADC Blackfire Entertainment s.r.o.

17.4.2019 12:12:22

DLC
Škoda, že pri tých DLC nemyslia veľmi na lokalizovaných. Všetky prachy idú priamo im. Ja by som pokojne nejaké to euríčko doplatil, keby to bolo v češtine. Ale to je asi nezrealizovateľné.

17.4.2019 12:36:30

ludomyl
No ta nová kampaň je fakt macek, kdyby nám to zaplatili, tak by to bylo super. Samozřejmě, že můžeme udělat to samé, co u Panství hrůzy a Descentu a pustit to komunitě, ale ta samozřejmě nebude nikdy tak rychlá jako placený překladatelský tým. Dokonce by se mohlo stát, že než by to komunita dokončila, tak zjistíme, že potřebujeme dotisk (což budeme vědět třeba v listopadu) a z něj to bez problémů zaplatíme.
Michal Ekrt | Board Games Brand Manager
ADC Blackfire Entertainment s.r.o.

17.4.2019 12:47:35

DLC
Jsem právě přemýšlel, jak je to s tím překladem udělané. Přemýšlel jsem, jestli vám dají třeba nějaký díl ze zisku, podle toho, kolik lidí bude mít aplikaci v češtině, ale tohle je mrzuté. A doufám, že se to povede nějak vyřešit, protože by byla škoda hrát část hry v angličtině (ani ne tak kvůli porozumění textu, ale kvůli klíčovým slovům atd., to je vždy hlavní překážka).
---
Autor hry Velryby ničí svět

17.4.2019 21:25:01

Steam
Tak už to jede i na Steamu, je to stejná aplikace, takže čeština je tam taky. Takže už zbývá jenom ta hra.

19.4.2019 13:07:28

Recenzia
Joubcast má rozsiahle dojmy o hre - odohraných 5 scenárov - silné stránky i slabé stránky:

https://youtu.be/Oub2DUwau_E?t=3597

19.4.2019 23:37:37

Jouob
Doplnil bych Alešovo zmatené rozjímání nad počtem scénářů. Mělo by jich být 14 na zhruba 25 hodin hraní.
Michal Ekrt | Board Games Brand Manager
ADC Blackfire Entertainment s.r.o.

20.4.2019 09:12:17

Scénáře
Jsou tam i scénáře, které když prohrajete, tak vám končí celé tažení prohrou.

20.4.2019 11:52:05

Re: Velikost krabice
Sypu si popel na hlavu za své předchozí vyjádření o tom, že je krabice zbytečně předimenzovaná. Zaprvé na videu vypadá podstatně větší než skutečně je. A zadruhé jsem po vyloupání všech komponent byl rád, že se do krabice vůbec vše pohodlně vleze. Takže tak.
______________
aka WantonDuke

30.4.2019 09:43:37

Vybíráme z Bazaru

Stranger Things: Obrácený svět od 1,-
Stranger Things: Obrácený svět od 1,-
Akt. cena: 460 Kč
Končí za: 17 hodin

Offcanvas