Pán Prstenů: Putování po Středozemi

xxxxxxxxxo hodnoceno 285x (Seznam vlastníků)

Pán Prstenů: Putování po Středozemi - obrázek

Hru mám Hru chci
Hodnocení:
Počet hráčů: 1 - 5
Doporučený věk: od 14 let
Herní doba: 60 min
Herní svět: Fantasy
Herní kategorie: desková hra, kooperativní, vývoj postavy
Čeština: v balení hry
Vydavatelé:
ADC Blackfire Entertainment - logo
Autoři: Grace Holdinghaus
Nathan I Hajek
Rok vydání: 2019
Sdílej: Facebook

Diskuse ke hře

CZ vydání

Už se objevily na webu první předobjednávky cz verze

aktuálně uvádí termín naskladnění 30.dubna 2019
aktuální ceny od 2339,-

našel jsem zatím na hras.cz, planetaher.cz, tlamagames.com
______________________
hráč a drobný sběratel
hlavní tvůrce Facebookové stránky POD VÍKEM
26.2.2019 17:00:24 | Upraveno autorem (porovnej)

release
V podstatě FFG věří, že se podaří za ty 2 týdny vyladit appku ve všech jazycích. Jinými slovy, angličtinu asi už mají hotovou a ostatní jsou jim... Já už dneska pošlu 2-3 hry recenzentům, kteří dostanou přístup do bety aplikace a spolu s lokalizačním týmem pomůžou s vychytáním chyb.
Výhoda appky je, že se dá updatovat.
Michal Ekrt | Board Games Brand Manager
ADC Blackfire Entertainment s.r.o.

2.4.2019 09:48:40

Apka
Pod jakým systémem se bude dát apka spustit? Předpokládám, že WIN, Android a nějaký rozumný Linux typu Ubuntu?

2.4.2019 10:50:06

lol
nejdřív bude apka na iOS a android, pak možná někdy na steamu. Ale linux? :D snad někdy pak portem přes steam

2.4.2019 11:27:25 | Upraveno autorem (porovnej)

iOS, Android, Steam
Michal Ekrt | Board Games Brand Manager
ADC Blackfire Entertainment s.r.o.

2.4.2019 13:27:12 | Upraveno autorem (porovnej)

Bonus
Na xzone.cz je k objednávce bonus v podobě půllitru U skákavého poníka. By mě zajímalo zda i nějaké jiné obchody budou mít nějaké bonus. Ale zatím jsem jinde nic nenašel.

4.4.2019 05:27:08

Darkw
Xzone se specializuje na dárky k předobjednávkám. Dělal to vždy u videoher a jelikož se dnes prodává miň krabicovych her tak rozšířil sortiment i o deskové hry. Jiné obchody na to nemají podmínky ani důvod. Takže ne.

4.4.2019 07:27:51 | Upraveno autorem (porovnej)

Bonusy
Polliter - na Slovensku ho dostanete k predobjednávke cez gameexpres.sk (partnerský obchod xzone.cz).

iHrysko - ,,Každého, kto si do 18.4.2019 (vrátane; platí aj pre už urobené predobjednávky) predobjedná hru Pán prstenů: Putování po Středozemi, bude zaradený do losovania o špeciálny darček. A tým je daľšia hra zo sveta Pána prsteňov - NAZGHUL, v hodnote 79.99€ Je to semi-kooperatívna hra, v ktorej bude hrať práve za služobníkov temného pána Saurona.''

4.4.2019 08:57:18

ROZSIRENIA V CZ

Planuje BF vydavat aj nejake rozsirenia? je mi luto vyhodit 100 eur za hru ktora sa po par hodinach obohra a potom ziadne dalsie rozsirenia nepridu. Chcel by som to mat komplet ale nebavi ma skakat z CZ do ENG. bud teda vsetko v cestine alebo v ENG. ja viem ze vela zalezi ako sa bude predavat zakladna hra ale presne kvoli tomu uzavujem ci vziat CZ alebo nie. Panstvi hruzy som tiez bral a rozsirenie zatial jedno v buducnosti.

8.4.2019 16:33:50

Atosko
Však sis odpověděl sám. Když se hra bude prodávat, budou rozšíření. Takže se můžeme jen dohadovat. Osobně si myslím, že to půjde dobře. Mám pro to několik důvodů:
Je to Pán Prstenů, tedy silné téma, které je populární i u nás.
První reakce jsou velmi pozitivní, takže bych čekal dobré recenze.
CZ edice vyjde ve stejný den jako EN. Tohle bývá často zabiják českých edic, kdy ta cílovka nakoupí hru v AJ. Tady se to snad nestane v takové míře.

Já bych tomu věřil. Je to příběhová hra a mít ji v CZ bude velký bonus.
---
Autor hry Velryby ničí svět

8.4.2019 16:56:29

rozšíření

Spíš by měla být otázka jestli bude BF překládat kampaně v aplikaci. Protože co jsem pochopil tam se budou nejvíce dávat věci. První rozšíření má jenom dva záporáky bez ničeho.

8.4.2019 17:18:15

Rozšíření
Předpokládám, že tady budou mít díky značce a stejnému datu vydání jako v originále rozšíření větší šanci. Nejsem ale přesvědčený, že budou rozšíření vycházet bez skluzu, zvlášť pokud bude FFG držet tempo 1–2 rozšíření ročně jako u SW:IA a Panství hrůzy (myslím tím samozřejmě velká rozšíření, pokud totiž bude těch malinkých jen s párem figurek velké množství, nepočítal bych s nimi v češtině vůbec).

Mimochodem, ten znak mezi 1 a 2 je pomlčka, v případě rozsahu se používá takto bez mezer. Neplést se spojovníkem (– vs -). (:

***
Deskoherní inkvizitor

8.4.2019 23:10:21

18.4.

Bude 18. dubna hra k dispozici obchodům k rozesílání nebo 18.4. hru (předobjednanou) dostanu? Jsou pak 4 nehostinné dny svátků :))

11.4.2019 17:15:02

18.4.
No já doufám že 18.4. to bude doma

11.4.2019 17:32:16

18.4.
to můžou začít prodávat obchody. My to pošleme tak, aby to měly den předem.
Michal Ekrt | Board Games Brand Manager
ADC Blackfire Entertainment s.r.o.

11.4.2019 23:33:40

Appka
Jinak FFG nahraje update aplikace, na kterém se teď dělá, až do ostré verze, kterou vypustí někdy během toho 18.4.
Může se tak stát, že některé mušky se budou vychytávat ještě za pochodu. Ale nemělo by to být nic zásadního. Teď třeba nefunguje diakritika, což bude prý vyřešeno včas.
Michal Ekrt | Board Games Brand Manager
ADC Blackfire Entertainment s.r.o.

11.4.2019 23:38:10

Michal-BF
Super zprávy, díky za info!

12.4.2019 07:31:25

Rozšíření
Že nebude český dabing jsem tak nějak počítal, ani překlad fyzických minirozšíření jsem moc neočekával, ale že se nepočítá ani s DLC, to je docela špatná zpráva. Předpokládám, že toto je dost silný argument pro to si českou verzi nekupovat a tím možnost dalšího překladu pohřbít.
Nezbývá než doufat, že téma je natolik silné, že to budou brát nehráči jenom kvůli němu a tím bezděky zaplatí hráčům další rozšíření (DLC). Otázkou zůstává, jestli je téma natolik silné, že dokáže pokořit cenu hry (viz SW: Rebélie).

17.4.2019 13:39:50

DLC
Anglické DLC půjde podle mě s českou krabicí v pohodě hrát...

Ono když si to vezmeš, tak když koupíš DLC, tak českému vydavateli z toho nejde ani koruna. A přeložení takové kampaně nebude úplně legrace. :( O to myslím, že teď BlackFire licituje... Je to dost nešťastný model.

Jinak se nabízí zas možnost komunitního překladu, pokud by se do toho někdo opřel. U Descenta i Panství to jede velice nadějně. :)
...................................................................
Redaktor Deskofobie a blogu Kubrt vs Deskovky

17.4.2019 13:59:24

rozšíření a další CZ
Určitě bych nevynášel soudy teď. Je pravděpodobné, že budou k této hře dotisky a pak by se mohlo vše proplatit. Přinejhorším češtinu dodá komunita a BF by se mohl zaměřit na překlady velkých rozšíření. Určitě to nějak půjde.

17.4.2019 14:01:09

DLC
Je mi jasné, že lokální vydavatelé nic nemají z toho, že někdo přes apku koupí DLC a přijde mi to teda jako dost špatný způsob prodeje.

17.4.2019 14:55:26

DLC
Tohle melo být vyřešeno již dávno. Není to první hra od BF, která má aplikaci s DLC. Tenhle model překladu aplikace je hodně špatný a rozhodně bude ovlivňovat prodejnost. Hru chci a moc. Ale jsem vnitřně hodně rozpolcený, že budu mít jen zlomek z potenciálu této hry.

17.4.2019 15:17:25

DLC
Není další kampaň oznámena až s tím Booster boxem. Jen že to má vyjít až někdy na podzim. Takže řekl bych času dost na dělání soudů.

17.4.2019 16:03:27

Medic
Dávno to měli vyřešit ve FFG a distributory o tom včas informovat. Že to bude mít 200 normostran a má to být za měsíc a půl přeložené víme od minulého pátku.
Michal Ekrt | Board Games Brand Manager
ADC Blackfire Entertainment s.r.o.

17.4.2019 16:29:44

Steam
Appka na Steamu by měla být podle FFG rozchozená do 48 hodin.
Michal Ekrt | Board Games Brand Manager
ADC Blackfire Entertainment s.r.o.

17.4.2019 19:59:47

DLC
Já, ale myslím celkový model DLC, ne tohle jedno konkrétní DLC. To, že DLC budou, snad bylo jasné od začátku a nějak jste se k tomu museli postavit. Např. přeložíme jen základní kampaň a nic víc, přeložíme základní kampaň a podle prodejů uvidíme jestli dál překládat atd.

Nevím na kolik se dá s FFG o takových věcech jednat. Ale například model, kdy by při koupi DLC kupující zadal v jakém jazyce DLC chce. Základ by byla vždy AJ + vybraný jazyk. Část zisku (5,10,15%) by náležela překladatelům dané země, kterou kupující vybral a zbytek FFG. Na tomhle vydělají všichni.

Tento problém určitě není jen u nás v ČR, ale i v jiných menších zemích a tu další kampaň za 150 Kč podle mě koupí snad každý, kdo už koupí hru za 2400 Kč.

17.4.2019 21:59:16

Vybíráme z Bazaru

Švábí salát
Švábí salát
Akt. cena: 105 Kč
Končí za: 15 hodin

Nejnovější otázky

další >>

Velké herní akce

Kalendář všech akcí >>

Offcanvas