Pán Prstenů: Putování po Středozemi

xxxxxxxxxo hodnoceno 284x (Seznam vlastníků)

Pán Prstenů: Putování po Středozemi - obrázek

Hru mám Hru chci
Hodnocení:
Počet hráčů: 1 - 5
Doporučený věk: od 14 let
Herní doba: 60 min
Herní svět: Fantasy
Herní kategorie: desková hra, kooperativní, vývoj postavy
Čeština: v balení hry
Vydavatelé:
ADC Blackfire Entertainment - logo
Autoři: Grace Holdinghaus
Nathan I Hajek
Rok vydání: 2019
Sdílej: Facebook

Diskuse ke hře

aplikace - chyby

Včera jsme hráli a u tří žetonů hledání v aplikaci byl pouze nějaký kód bez možnosti cokoli s tím udělat, je to důsledek nějaké aktualizace nebo trvalý stav?
Máme kampaň jednou dohranou a dvakrát rozehranou, do této chvíle jsme měli podobnou situaci jen jednou, kdy nám aplikace popsala situaci, ale nenapsala, co nám hrozí, pouze DUCH odvrací, ve výsledku jen ztracený tah.
A nemůžu si pomoc, ale i po čtvrt roce po vydání a několika aktualizacích je v aplikaci víc překlepů a chybiček, než by bylo potřeba k tomu, aby to nekazilo jinak pěkný zážitek ze hry...
1.8.2019 16:28:17 | Upraveno autorem (porovnej)

#Michal-BF
Děkuji za info. Za celou naši herní skupinu musím říct, že z toho máme radost. Na putování si teď docela ujíždíme.
______________
aka WantonDuke

11.12.2019 18:14:46

Amatérismus
Totátní amatérismus při překladu této hry je opravdu až zarážející. Tenhle důvod, proč je hra už půl roku nehratelná jsem uváděl naposled před měsícem.
Tohle všechno už mělo být dávno prověřeno a vyřešeno a do té doby se měl BF všem nespokojeným zákazníkům omlouvat za to, že není schopen ujednat nápravu a ne pořád házet vinu na FFG, které mimochodem paralelně házelo vinu na BF.
Za ty roky, co kupuji různé deskové hry od různých vydavatelů, jsem podobný přístup tedy ještě nezažil a je mi jako zákazníkovi úplně jedno, jestli v rámci jednoho korporátu se se zástupci BF nikdo nechce bavit, kašlou na to nebo kolik lidí dělá v nějakém "digital" týmu. To je pořád logo nejde, font nejde, doprava nejde, překlad nejde, aplikace nejde, pravidla nejdou a přitom u sousedů to jde. Očividné je to, že jediný BF ze všech vydavatelů lokalizovaných verzí opět nepřekládá vše a proto vznikly tyto potíže, s kterými si nedokázali tak dlouho poradit. Nedokážu si představit jiný produkt, kde by zákazníci tak dlouho dokázali snášet to, že 20% obsahu není přeložené a ještě za slibovanou opravu dokázali děkovat - PC hra, kniha, film - dost pochybuji.
Takže za to, že za moje peníze budu mít doma sice nekompletní, ale snad již funkční hru a možná si budu moci spustit i DLC, za které jsem dávno zaplatil, ale spustit se nedá, opravdu děkovat nebudu. Mě taky nikdo nepoděkoval za podklady, které jsem k nefunkčnosti aplikace reportoval a posílal na x kontaktů, ani za to, že jsem hru doteď nevrátil jako polofunkční zmetek.

12.12.2019 08:02:01

#Droll
Ano, dokážu teď poděkovat i přesto, že jsem hru nedostal dokonalou a kritizoval jsem, že jsme měli třetinu setkání v angličtině. Stejně jako jsem byl schopen poděkovat jiným společnostem za poslání opraveného materiálu. Nenapadlo by mě, když David z Albi posílal balíček karet do Gloomhavenu, místo "děkuji" napsat "to už tu ale dávno mělo být". Asi je to o tom, jaký přístup chceš zvolit.
______________
aka WantonDuke

12.12.2019 10:22:20

Kulashaker
Ano je to přesně jak říkáš, je to o zvoleném přístupu.
Buď je chyba uznána a je poslána oprava nebo se to hodí na někoho jiného a zdůvodní se, proč to nejde, příp. se to úplně ignoruje (FFG).

12.12.2019 10:41:57

Verze 1.1.6(367)
Dnes tj. 12.12. vyšla nová verze aplikace. Objevila se tam nová obtížnost hry, ruština a opravy chyb.
Čeština samozřejmě bez oprav, takže jestli další aktualizace vyjde zase až za půl roku, tak má BF dost času to dodělat.

12.12.2019 20:38:04

Preklad
Chapem to spravne po.precitani prispevkov, ze ked si niekto kupi tuto hru od BF v aplikacii nielenze su chyby ale je tam nejaky text v eng (20%)? Cize nedostane produkt aky by mal dostat?

12.12.2019 21:57:09

#Jahman
Pravda, že do teď to tak bylo (alespoň v našem případě). Z šesti odehraných scénářu se nám angličtina objevila ve čtyřech. Z toho v jednom cca 1/3 (jak už jsem několikrát zmínil), jinak jedno max dvě setkání za scénář.

Podle Michalova příspěvku by to ale brzy mělo být v pořádku.
Podle Drollova příspěvku by se naopak měla historie opakovat.
=D Tak nevím no... Uvidíme co přinesou nadcházející dny.

PS.: Tohle je jeden z důvodu, proč nemám rád aplikace ve hrách. Každá aktualizace může udělat bordel.
_____________
aka WantonDuke

12.12.2019 22:07:41

co hlava nebere
BF se rozhodne lokalizovat hru od FFG. Překlad zadá jako většinou firmě GameRock Studio sro(M.Ekrt 40% majitel).
Ke hře nevychází zatím velké rozšíření,ale FFG jde cestou DLC. M.Ekrt(teď jako zaměstnanec BF),tvrdí ,že z dcl nemá BF žádný zisk ,proto nebude překládat a platit firmě M.Ekrta za tento překlad :+).
A teď to nej. FFG patří Asmodee stejně jako BF(pán Wonk i pán Polák už nejsou ani spoluvlastníci).
Takže BF nepřekládá ,protože není zisk i když patří stejné firmě jako FFG :+)

12.12.2019 22:15:46

A teraz
A teraz mi povedzte, clovek co nevie ani mäkke f po anglicky, si kupi hru v domneni, ze to bude super epicky zazitok a cele v cestine za nemalo penazi. Ved od toho je lokalizacia nie? Pride domov, zacne hrat a ej ha. Trochu eng textu tu, trochu eng textu tam, pripadne 1/3 scenaru v anglistine :). Co ma taky clovek robit? Cakat kym sa to dako spravi, kto vie kedy? No napochoduje spat do obchodu, ze hra je pre neho nehratelna, ze chce hru reklamovat ako kazdy iny produkt, ktory sa neda spravne pouzivat, ako by mal. A v obchode ho poslu viete kam :) . A potom nenadavaj na BF, lebo si vypocujes tu na fore hejt, ze hejtujes BF :D. Zakaznika nezaujma, ze je chyba udajne ffg, tak isto, ako ked sa mi na Samsung tv odpali panel, ktory im dodava Lg, tak nepojdem do Lg ale do Samsungu reklamovat zly vyrobok. Telku mi predal Samsung a nie Lg. Toť moj pohlad.

13.12.2019 00:19:46 | Upraveno autorem (porovnej)

JAHMANsvk
Pro mě osobně však z celé té anabáze je nejhorší přístup obou firem BF+FFG pod jedním majitelem Asmodee, které hází vinu jedna na druhou resp. přehazují si mě mezi sebou. Takže když jsem se ozval, že hra není funkční, tak mě BF tvrdí, že problém je na straně FFG a FFG mi tvrdí, že problém je na straně BF. A to ještě bylo u FFG (helpdesk Asmodee) v nějaké slabé chvilce, jinak na mě jako neamerického zákazníka nereaguje vůbec, takže jediný partner pro vyjednávání by pro mě měl být vydavatel hry na našem trhu BF a ten to kompletně hodil na vydavatele aplikace FFG, s kterou nemá možnost vůbec nic dělat. Takže oficiální vyjádření je, že musíme čekat, jestli nějaký nový zaměstnanec v digital sekci FFG bude natolik laskav, že možná pošle nějakou tabulku, u které možná někdo zaplatí překlad a možná ji někdy přidají do další aktualizace aplikace, protože tu poslední včera očividně nestihli :-(

13.12.2019 07:33:06

Verze 1.1.7(362)
Tak tu máme po měsíci další aktualizaci aplikace, žádná oprava se nekoná. Alespoň mě stále DLC nefunguje a scénáře obsahují nepřeložené texty.

14.1.2020 22:30:14

Droll
Tak to už je více než smutné... :(

15.1.2020 09:09:46

Droll
takže to stále nemá smysl hrát.

15.1.2020 10:39:31

Droll
Mě DLC tedy funguje.

15.1.2020 12:42:18

DLC
Prepáčte za amatérsku otázku, ale čo je to vlastne DLC? :)

15.1.2020 13:39:33

DLC
DLC = Downloadable content = Stahovatelný obsah

V tomto případě se jedná o rozšíření v podobě nové kampaně ve hře, která se dá koupit pouze přes aplikaci hry. Jelikož ale není přeloženo, nelze tuto kampaň spustit pokud je nastavena v aplikaci čeština, s angličtinou samozřejmě funguje. Jelikož původně na ni byla reklama v české aplikaci, tak jsem ji koupil a to že nejde spustit se mi napsalo až ve chvíli, kdy jsem se ji pokusil spustit. Následující aktualizace to "opravila" tak, že při nákupu se zobrazuje text, že tento obsah pravděpodobně nepůjde spustit.

15.1.2020 13:53:56

Mizy
Jakou máš platformu a nastavený jazyk prosím?

15.1.2020 13:54:46

Droll
Díky za vysvetlenie. Tak to je škoda. Preto tiež som plánoval si tú hru kúpiť, avšak rátal som s tým, že budú rozšírenia preložené...navyše FFG chystá jedno ďalšie pre tento rok...

Uvidím, že ako sa to vyvinie...a podľa toho sa zariadim...

Zatiaľ ostávam každopádne pri War of the ring :)

15.1.2020 14:46:08

Predatorik
Velké rozšíření už je údajně přeložené a čeká se na vydání, problém mají ta malá.

15.1.2020 15:26:34

Droll
Jak si vysvětlil, pokud přepnu do ang, dlc jde v pohodě spustit.

15.1.2020 16:41:50

Droll
Jak si vysvětlil, pokud přepnu do ang, dlc jde v pohodě spustit.

15.1.2020 16:41:51

Michal-BF
Chcel som sa spýtať BF kedy príde oprava na čaštinu do app aby som mal prehlad ... a či bude aj preložene dlc

18.1.2020 20:52:09

základní kampaň
...by mě taky zajímalo, kdy bude základní kampaň konečně celá v čj, skoro po roce. Všeobecně překlepy v překladu mi nevadí, ale tohle mě trochu "nakrklo" :)

20.1.2020 08:45:32

Nebude to tak horke
Ono to nebude tak horké, dnes chtela dcera po nejake dobe hrat, odehráli jsme 5. a 6. scenar. Pominu, ze jsme oba projeli, ale na AJ text jsme nenarazili ani 1x, za me tedy uplne v pohode, pokud nekdy naskoci text v AJ, tak to asi neni takova hruza (nerikam, ze nema byt v poradku ze 100%)...

25.1.2020 21:17:50

Nebude to tak horke ?
Píše ten ,co chodí hrávat do kanclu BF :+).

26.1.2020 00:39:08 | Upraveno autorem (porovnej)

Vybíráme z Bazaru

Verona CZ
Verona CZ
Akt. cena: 250 Kč
Končí za: 7 dnů

Nejnovější otázky

další >>

Offcanvas