Pán Prstenů: Putování po Středozemi

xxxxxxxxxo hodnoceno 284x (Seznam vlastníků)

Pán Prstenů: Putování po Středozemi - obrázek

Hru mám Hru chci
Hodnocení:
Počet hráčů: 1 - 5
Doporučený věk: od 14 let
Herní doba: 60 min
Herní svět: Fantasy
Herní kategorie: desková hra, kooperativní, vývoj postavy
Čeština: v balení hry
Vydavatelé:
ADC Blackfire Entertainment - logo
Autoři: Grace Holdinghaus
Nathan I Hajek
Rok vydání: 2019
Sdílej: Facebook

Diskuse ke hře

Apka

Kde se dá stáhnout apka? Pokud už bylo tak prosím o smazání ale na Google play nemohu nalézt:(
18.4.2019 10:59:18

­
https://play.google.com/store/apps/details?id=com.fantasyflightgames.jime

***
Deskoherní inkvizitor

18.4.2019 11:07:08

apka

možná hloupý dotaz, je v Cz? Protože bych to chtěl na českou verzi hry.

18.4.2019 11:24:10

big
Mozno stiahni a vyskusaj..

18.4.2019 11:25:57

je to jedna appka,
ve které si můžeš nastavit jazyk

18.4.2019 11:30:57

...
musis zadat anglicky bud lord of the rings board game nebo journeys in middle earth, cesky panOprstenu to nic nenajde ;)
___
redaktor Deskofobie

18.4.2019 11:38:15

super

díky, funguje. třeba to pomůže i dalším tápajícím.

18.4.2019 12:15:41

CZ popisek
Během dneška/zítřka by měla na lokálních obchodech appka dostat popis v lokálním jazyce, ale název appky jako takové bude stále v originále.

Michal Ekrt | Board Games Brand Manager
ADC Blackfire Entertainment s.r.o.

18.4.2019 14:42:21

DLC na více zařízeních
Má FFG tu aplikaci pořád tak d*bilní jako u MoM, že si musím případné DLC koupit na každém z používaných zařízeních?
Pokud ano, tak je to nehorázná zlodějna, obzvlášť při ceně hry.

20.4.2019 11:33:01 | Upraveno autorem (porovnej)


DLC na viacej zariadeniach by ziadalo loggin

Zatial som neskusal kupovat DLC pre JME, ale pokial nebude vyriesene nejake prihlasovanie (registracia bud na strankach ffg , alebo priamo cez appku), co v novej appke ku JME nie je, tak nevidim sposob akym by sa DLC dalo prenasat medzi roznymi devices (tablet/telefon/PC), teda pokial nie su pod jednou platformou (iOS/Android).

20.4.2019 12:45:06

Googleplay
Vždyť tam nepotřebuješ login,máš jenom jeden mail u google.
Třeba Trought the Ages je normálně přenosná.
Jak to má FFG netuším,mám od nich s apkou jen X-Com.

20.4.2019 14:24:38

Rozšíření
se drží v rámci googlu. Tj. pokud máš stejný účet na tabletu a mobilu, půjde ti to na obojím.
Steam je zvlášť.
iOS je zvlášť.
--------------------------------------
Deskoherní Inkvizitor
Zakládající člen hnutí "Jednorožce s duhou do záhlaví Zatrolenek"

20.4.2019 15:03:15

více zařízení
u MoM mám koupený DLC scénář na tabletu a na PC s Windows ho hraju taky díky emulátoru Androidu "Koplayer" s použitím stejného Google účtu

20.4.2019 16:01:01

rovnaka platforma
O tom vravim predsa. Pokial nie je rovnaka platforma tak nevidim sposob akym by medzi sebou tie zariadenia mohli byt prepojene (inak ako prave nejakym general accountom). Ja vyuzivam iba jedno zariadenie (iOS tablet), ale v momente ako by som si appku stiahol do android telefonu, nemozem ocakavat, ze tam budem mat hoc len pozicie ulozene pokial by neexistoval nejaky generic ffg account. To je cela moja pointa.

20.4.2019 16:25:24

Nevyužitý potenciál
Je škoda, že to tedy nemají přes nějaký FFG účet. navíc celkově ta aplikace (a i aplikace u MoM) má nevyužitý potenciál - například mohla mít pěkný přehled statistik - od herní doby, přes počet zabitých potvor apod. Zas tolik práce navíc by to podle mne nebylo.

21.4.2019 10:04:55

hardware

ahojte,
na čom použivate apku? tablet? telefon? (mam iphone 6 - 4,7" sa mi zda mala obrazvka na toto)
pripadne aká veľkosť display-a a čo naroky? RAM atd?
zvažujem kúpu tabletu na tuto hru a MoM atd... diky za každú radu :)

22.4.2019 14:44:55

matko1986
Pro me na tyhle appkove hry ideal 10.1" tablet (porizoval jsem na MoM dva roky zpatky nejake to Lenovo), zkoušel jsem 13" notas, ale tablet je pro me pohodlnejsi.

22.4.2019 16:17:33

matko1986
Já používám telefon a appku zrcadlím na televizi.

22.4.2019 17:48:12 | Upraveno autorem (porovnej)

MYšlenka
Zajímavé by bylo, kdyby měl každý ve svém telefonu zapnutou aplikaci a mohl si své souboje řešit sám. Sice by to vypadalo tak, že by všichni čučeli do mobilu, ale herně by to bylo elegantní. Jinak jsem pro jakékoli řešení, kde na obrazovku vidí co nejvíce lidí. Mobil je fakt nouzovka. My to hráli ve dvou a ten tablet byl v pohodě, protože jsme to mohli číst oba.

22.4.2019 19:38:58

Aplikace
Rozhodně je mnohem příjemnější, když do aplikace vidí všichni. Proto hraju na počítači připojeném k TV, kterou mám doslova vedle herního stolu. Samozřejmě je lepší, když texty někdo předčítá, ale třeba na ten souboj je určitě dobré to vidět v akci. Na telefonu to tedy není nic moc. Tabletu bych se ale samozřejmě nebál.

EDIT: Aby měl každý svůj telefon mi přijde dost zbytečné. V nouzi si ho budu předávat, ale neumím si moc představit, že si každý odehraje svůj tah tak nějak sám. I ten souboj je dost zajímavý a zásadní pro všechny spoluhráče.
---
Autor hry Velryby ničí svět

22.4.2019 20:19:04 | Upraveno autorem (porovnej)

Názor na aplikaci - SPOILERY!!!
Hru jsem nehrál a ani jsem ji fyzicky nikdy neviděl, ale protože jsem velkým fanouškem Pána prstenů, tak jsem o ní minimálně přemýšlel a jelikož 70% hry tvoří aplikace, tak jsem si jí dneska ráno stáhnul do tabletu a celé dopoledne jsem strávil tím, že jsem se proklikal celou hrou.

A dojem je bohužel dost rozpačitý. Pozitivem určitě je to, že hra je docela dlouhá. Proklikat se od začátku do konce mi zabralo několik hodin. Ve hře je celkem 14 scénářů, z nichž 5 se odehrává na "bojišti". Při regulérním hraní bych si tipnul, že délka hry se vyšplhá zhruba ke 30 hodinám, což je hodně slušné. Hodně příjemným zpestřením jsou i scénáře, kde se bojuje jen minimálně a více času se stráví průzkumem a rozhovory. Překvapivě dva scénáře, kde se mluví nejvíce se odehrávají na mapách "bojiště".

A teď negativa, která alespoň za mě převládají. Prvním je znovuhratelnost. Zkusil jsem si první čtyři scénáře proklikat ještě jednou a od prvního "hraní" se lišily jen minimálně. Prakticky jen v jiném rozestavení mapy a v pár vedlejších událostech. Určitě by hře prospělo, kdyby byla možnost si zahrát každý scénář i samostatně. Protože se mi líbily některé scénáře z druhé půlky hry, jenže aby se je hráč mohl zahrát znovu, musí odehrát i celou předcházející kampaň.

Dalším drobným negativem bylo to, že po "dohrání" hry se mi v levé části obrazovky objevilo outro v podobě textu a v pravé části jen hnědé řádky na černé obrazovce, ale to je podle mě detail, který bude určitě v brzké době opraven.

Co by mi vadilo při reálném hraní mnohem víc, je nízká variabilita nepřátel. Ve hře se vyskytuje 7 druhů nepřátel, jenže nemrtvý se objeví až v několika posledních scénářích a vrrky a horskými troly aplikace taky dost šetřila. Takže se prakticky neustále točily jen čtyři druhy nepřátel. Ano, občas jim aplikace vygenerovala trošku jiné vlastnosti, ale stačí si vzpomenout na druhou edici Arkham Horroru, kde v samotném základu bylo kolem 20 druhů jednotek, které se od sebe dost zásadně odlišovaly. A je mi úplně jedno, kolik jednotek přidají do Pana prstenů případná rozšíření, tohle mělo být podle mě líp vyřešeno už v základu.

Dalším problémem je dost slabá úroveň češtiny. Ať už je to chybějící písmeno Ú, takže máte na výběr, jestli chcete provést tok a v případě, že se vám dobře otočí karty, zaznamenáte spěch. Jenže podobně chybí a někdy pro změnu přebývají písmenka v každém scénáři na minimálně čtyřech místech. Řeknete si možná, že to zase tak strašné číslo není. Jenže ve 14 scénářích odhaduji, že těch chyb bude dohromady mezi 50-60. Když to srovnám s češtinami, které tvořili na přelomu tisíciletí fanoušci do různých počítačových adventur a RPG, tak ve většině z nich bylo textu mnohonásobně více a chyb mnohonásobně méně než v této aplikaci. Navíc spousta vět je přeložena dost kostrbatě.

Ale to všechno by se hře dalo odpustit. Ale jednu věc jí odpustit nedokážu. Tohle NENÍ Pán prstenů. To je to nejgeneričtější fantasy, jaké si dovedete představit. Jestli vám k tomu, že hrajete Pana prstenů stačí pár jmen postav, přítomnost hraničářů a skřetů a jméno řeky Brandyvíny, tak vám závidím. Já si umím živě představit, že z Aragorna by se stal Geralt, z Gimliho Zoltán Chivay nebo Yarpen Zigrin, ze skřetů Scoia'tael a z Brandyvíny Yaruga a rázem by se při zachování téhož příběhu stal z Pána prstenů Zaklínač.

Hra to bude určitě dobrá a navzdory tomu, že v krabici je toho poměrně málo, nabízí několik desítek hodin fantasy zábavy. Ale Pána prstenů od této hry opravdu nečekejte.

---
Zarytý odpůrce figurek, který zastává názor, že hromada plastu ze špatné hry dobrou hru nikdy neudělá.

24.4.2019 15:47:32 | Upraveno autorem (porovnej)

MalcolmReynolds
:D Tak teraz som už asi videl všetko...
Najbizarnejšia recenzia/dojmy, čo som čítal, to nestojí za serióznu reakciu. :D :D :D

24.4.2019 16:22:56

ludomyl
Však jsi taky žádnou seriózní reakci nenabídl. Tohle nebyla žádná recenze na hru, ale pouze moje dojmy z aplikace a k tomu fyzickou kopii nepotřebuju. CELÝ příběh je pouze v aplikaci, takže k jeho zhodnocení stačí aplikace. Stejně tak nepotřebuju krabici k tomu, abych viděl, že čeština je plná chyb. A z aplikace poznám i to, jaké potvory s jakými vlastnostmi hra proti hrdinům nasazuje.

Takže nechápu, o co ti jde?
---
Zarytý odpůrce figurek, který zastává názor, že hromada plastu ze špatné hry dobrou hru nikdy neudělá.

24.4.2019 16:40:17

Appka CZ
Vypadané znaky s diakritikou samozřejmě řešíme. Jen se musí počkat na další update.
Michal Ekrt | Board Games Brand Manager
ADC Blackfire Entertainment s.r.o.

24.4.2019 16:43:36

Google play
https://play.google.com/store/apps/details?id=com.fantasyflightgames.jime

Michal Ekrt | Board Games Brand Manager
ADC Blackfire Entertainment s.r.o.

24.4.2019 17:34:49

Pardon:)
Sem z mobilu reagoval na ten úvodní dotaz, myslel sem, že je to nový post... jako by se nestalo...:)
Michal Ekrt | Board Games Brand Manager
ADC Blackfire Entertainment s.r.o.

24.4.2019 17:36:17

Vybíráme z Bazaru

Hra Vesmirna agentura
Akt. cena: 400 Kč
Končí za: 3 dny

Nejnovější otázky

další >>

Offcanvas