nepřihlášený

přihlásit

registrovat

Pán prstenů: Karetní hra

Počet hráčů: 1 - 2
Doporučený věk: neuvedeno
Herní doba: 60 min
Herní svět: Fantasy
Herní kategorie: karetní hra, kooperativní, sběratelská
Čeština: ke stažení
Vydavatelé: ADC Blackfire Entertainment
Edge Entertainment
Fantasy Flight Games
Galakta
Heidelberger Spieleverlag
Stratelibri
Autoři: Nate French
Rok vydání: 2010
Sdílej: Facebook

Diskuse ke hře

začátečník, projeli jsme hned druhý scénář

Konečně jsme se dostali k této hře, moc nás nadchla je to paráda, akorát je tedy nějak extra obtížná, pro naprostého začátečníka, který neustále čučí do pravidel... Odehráli jsme ve dvou první uvodní hru, sice obtížnost 1 ale vyhráli jsme s odřenýma ušima. Dnes jsme se pustili do druhého scénáře a tedy prohráli jsme po splnění prvního ukolu, přidávaly se tam tři karty do odhalení, protivníci nějací opravdu hodně silní za chvíly byla pulka hrdinů mrtvá a na počítadle 50... Pokud by měl někdo nějaké rady jestli se tady hraje stále s jedou barvou hrdinů, kde je ten fígl...

1.1.2017 23:43:41

díky

děkuji už jsem koukala na videa a super :-) holt budeme muset víc přemýšlet nad tím

2.1.2017 19:43:24

Easy mode

Výhodné je ze začátku hrát bez efektů stínů, hra je pak o něco lehčí a více předvídatelná - doporučeno přímo v pravidlech.

A dále se ze začátku vyplatí hrát tzv. Easy mode - hrdinové mají na začátku o 1 žeton více (rychlejší rozjezd) a některé silné karty z balíčku setkání se vyřazují - viz např. https://temnyhvozd.wordpress.com/2014/10/26/easy-mode-niekolko-rad-pre-zacinajuceho-hraca/

A hlavně se smiřte s tím, že je to těžká hra a že se podaří daný scénář (i lehký nebo středně obtížný) zdolat až na třeba třetí či čtvrtý pokus - jednak můžete mít štěstí v odhalování karet (někdy se to sejde opravdu špatně), jednak je možné po "výprasku" v prvním pokusu přizpůsobit balíček.

A pokud nehrajete turnajově, klidně si nakopírujte některé důležité karty (třeba Gandalf), abyste je měli v dostatečném počtu kusů - levnější než kupovat dvě nebo dokonce tři základní sady.

2.1.2017 12:47:45

kristyn.g

Tak hlavní fígl je samozřejmě ve skládání balíku a to chce trochu cviku.
Informace a rady můžeš čerpat z webu:
https://temnyhvozd.wordpress.com/
http://pan-prstenu.cz/
http://pan-prstenu-lcg.cz/

Hlavně ten první web asi nejvíc pomůže na začátek, je tam sekce Rady a návody, dokonce s odkazem na video od Laca, který má i další videa na youtube:
https://www.youtube.com/channel/UChNrhiLuNpOen8iuDsZ5u6w

2.1.2017 01:12:18