Pán prstenů: Karetní hra

xxxxxxxxxo hodnoceno 595x (Seznam vlastníků)

Pán prstenů: Karetní hra - obrázek

Hru mám Hru chci
Hodnocení:
Počet hráčů: 1 - 2
Doporučený věk: od 14 let
Herní doba: 90 min
Herní svět: Fantasy
Herní kategorie: karetní hra, kooperativní, sběratelská
Čeština: ke stažení
Vydavatelé: ADC Blackfire Entertainment
Edge Entertainment
Fantasy Flight Games
Galakta
Heidelberger Spieleverlag
Stratelibri
Autoři: Nate French
Rok vydání: 2010
Sdílej: Facebook

Diskuse ke hře

Voice of Isengard

Ahoj ahoj, tak zase s dotazem :)

nemáte nějakou radu, jak zvládnout druhý scénář od Sarumana? Většinou nás rozjede takovým způsobem, že už v prvním nebo druhém kole je jasno, protože přibývá více nepřátel a lokací, než jich každé kolo můžeme zvládnout. :)

Zatím hráno 6 her. 6 proher, z toho jen při první hře jsme se dostali do třetího aktu druhého scénáře, ve všech ostatních bylo zcela jasno do druhého kola, kdy nás už přejely hordy nepřátel.

Karty máme zatím ze základu + z voice of isenguard. Hrajeme ve dvou. Zkoušíme různé kombinace a balíčky.
30.6.2019 19:59:33

Lothar135
To zas tak moc velký výběr karet nemáte, tyhle pozdější sety už mívají dobrodružství těžší, počítají tak nějak s tím, že už máš právě víc předchozích rozšíření, ale každopádně pokud máš jen jeden základ, je dobré si udělat alespoň proxy karty (kopie) těch, které jsou v základu v nedostatečném množství, např. Nečekaná odvaha. Ono to je způsob FFG jak nutit lidi kupovat víc core setů, ale stačí si udělat kopie a vložit do obalu k jiné kartě, aby to nebylo z rubu k poznání, to ti dá lepší přístup k některým silným kartám, abys je mohl mít třikrát v balíku. Jinak tohle je zrovna ve dvou opravdu těžké a nejsem si jistý jestli to jde s tím co máš k dispozici zvládnout.

30.6.2019 22:49:14

Frogg
Aha...já jsem četl nějaké recenze a říkal jsem si, že Voice of Isengard bychom zvládli, protože to všichni hodnotili jako lehčí než třeba Heirs of Numenor (což vyšlo dříve).

A i v tej knížečce k dobrodružství píšou tu obtížnost scénářů nižší, než bylo Valley of Anduin ze základu (které jsme dali už napodruhé).

Mám tomu tedy rozumět tak, že ta obtížnost, kterou udává popis scénáře, počítá s tím, že mám veškeré předchozí vydané karty? Jestli ano, tak to je blbé :(. Nepočítal jsem s tím, že bych do toho musel investovat desetitisíce, abych se mohl poprat s těmi pár scénáři, co si chci zahrát. :(

Co se týče proxy karet, tomu se snažím vyhnout, vypadá to ...no...hrozně blbě...a teoreticky, jakmile začnu tisknout pár karet, vlastně není důvod si nevytisknout všechno...nevím, jestli mne chápeš, asi to moc dobře nevysvětluji, mám k těm proxy trocha odpor. :)

Holt bych se měl smířit s tím, že budeme upravovat obtížnost, abychom měli šanci.

Každopádně díky, že jsi mi alespoň vysvětlil, že to nejspíš není tím, že jsme až tak mizerní hráči :D

3.7.2019 16:54:21

Lothar135
Udávaná obtížnost scénářů ze strany FFG je kapitola sama pro sebe a ve většině případů se jí vůbec nemá smysl zabývat. Řadu scénářů neskutečně podhodnocuje - Heirs of Numenor je asi nejslavnější případ, kdy třeba Into Ithilien dostala hodnocení 4 (tedy něco jako velmi jednoduché), a přitom to byl nejtěžší scénář do té doby vydaný i s přihlédnutím k tomu, že hráč disponoval všemi předchozími rozšířeními. To samé platí pro To Catch an Orc - je to dost těžký scénář po všech stránkách a pokud máš jen základní krabici, nebude to snadné.

Jiné scénáře FFG naopak přeceňuje (Shadow and Flame, Assault on Osgiliath). Pro budoucí výběr dobrodružství podle obtížnosti bych se proto řídil spíš názory komunity na různých diskuzních fórech, než co píše FFG...

Btw. Údolím Anduiny či jak se ten scénář ze základu jmenuje je taky pěkně podhodnocený. Já ho dal tak napočtvrté, co jsem přišel na to, jak se zbavit toho hnusnotrolla :-)...

3.7.2019 17:54:09

Adams
Asi tak, značení obtížnosti je fakt jak z nějakého generátoru náhodných čísel :-)

3.7.2019 18:03:54

Náročnosť scenárov
Nemyslím si, že FFG robí scenáre tak, aby si každý jeden mohol úspešne zahrať len so základnou sadou. Prvoradé je pre nich spraviť scenár ako výzvu pre hráčov, ktorí pravidelne kupujú rozšírenia.
Skús si pozrieť nejaké videá tohto scenára a hľadaj tam inšpiráciu či stratégiu pre svoj hrací balík.

3.7.2019 18:07:28

Pokračování příběhu...
No, tak jsme naproxovali karty ze základu (Unexpected courage, celebrianin kámen a tak...). Dále jsme hráli easy verzi (netahali jsme shadow karty).

Dali jsme dalších 15 pokusů...bez úspěchu :(. Většinou lze z té hry poznat, že je hotovo, už ve druhém kole, když jsme podruhé za sebou neúspěšně questovali a timer došel...pak se to vyrojí a je hotovo.

Fakt nevím. Jak se tohle dá, doprčic, vyhrát. :)

5.7.2019 21:54:05

Deck
Tady jsou dva vítězný balíčky, ale potřebuješ hodně velký cardpool
https://boardgamegeek.com/thread/1170355/two-decks-designed-beat-voice-isengard

6.7.2019 08:32:02

Vybíráme z Bazaru

Zákon ulice
Zákon ulice
Akt. cena: 150 Kč
Končí za: 10 dnů

Offcanvas