Pán prstenů: Karetní hra

xxxxxxxxxo hodnoceno 598x (Seznam vlastníků)

Pán prstenů: Karetní hra - obrázek

Hru mám Hru chci
Hodnocení:
Počet hráčů: 1 - 2
Doporučený věk: od 14 let
Herní doba: 90 min
Herní svět: Fantasy
Herní kategorie: karetní hra, kooperativní, sběratelská
Čeština: ke stažení
Vydavatelé: ADC Blackfire Entertainment
Edge Entertainment
Fantasy Flight Games
Galakta
Heidelberger Spieleverlag
Stratelibri
Autoři: Nate French
Rok vydání: 2010
Sdílej: Facebook

Diskuse ke hře

Video z hrania pre začínajúcich hráčov

Vytvoril som video záznam z hrania 1.scenára core setu v easy mode, v OCTGN. Je to zamerané hlavne na začiatočníkov s vysvetlením pojmov a princípov hry, zložením kola a jednotlivých fáz.
Je to moja prvotina, takže je tam pár "breptov" a zakoktaní sa. Možno sa tam vyskytla aj nejaká chybyčka (ja dúfam že nie). V každom prípade verím, že to bude pre začínajúcich hráčov zrozumitelné a pomôže im to v hraní pána prsteňov. Konštruktívna kritika je vítana. :)

sólo hra, návod pre začínajúcich hráčov:
http://www.youtube.com/playlist?list=PL2Wsw1HW4zjIryqLVSdV1brfK6FSw3Ios
rozbor kariet:
https://www.youtube.com/playlist?list=PL2Wsw1HW4zjLZefvZFXpltvPCpfipE0Yn
let's play:
https://www.youtube.com/playlist?list=PL2Wsw1HW4zjLBvehtwDkBAz1MKszVnZm-
17.12.2013 22:56:52 | Upraveno autorem (porovnej)

dík za video
Super video, konečně jsem pochopil o jakou hru se jedná. Moc děkuji.

K videu mám jednu drobnou připomínku. Ten hlasový projev by mohl být trochu dynamičtější, veselejší. Působí takovým hodně unaveným dojmem. Ale jinak se mi to moc líbilo.

27.12.2013 13:10:35

Anderson
nie je to ziadne profesiolne dielo. ide o vytvor fanusika hry. ja viem, ze by som sa neuplatnil v radiu ani v dabingu. :D
video svojmu ucelu posluzi celkom dobre.

27.12.2013 14:14:05

pbch
Dobrá práce :). Určitě by to nováčkům mohlo pomoci. Líbí se mi, že to má hlavu a patu, je to srozumitelné a přidal jsi i vlastní zkušenosti s použitím některých karet. Za mě +1.

27.12.2013 15:29:48

2.scenar zakladnej sady
Po proudu Anduiny - s kartami 1 zakl.sady v normalnom mode

http://www.youtube.com/watch?v=zBp2vmDyC3U

4.1.2014 19:34:10

Rou

Poděkování
Mě video také moc pomohlo. Ujasnil jsem si hromadu věcí. Takže za mě Velké Díky.
PS: Mě hlasová stránka videa přijde naprosto v pořádku, když uvážím, že jsi v podstatě hru hrál a musel jsi přemýšlet nad tahem a nad komentem daných událostí. Já osobně raději takovýto přirozený monotóní hlas než afektovaně podbarvený přednes.

13.1.2014 12:09:44

...
tiez sa mi komentar pacil a suhlasim s Rou-om. Jedno taketo video a nemusim citat navod
PS: uz len cakat kedy hra dojde do MT a dufat ze synator s nou bude mat nervy, je to predsa len trocha zlozitejsie nez dominion :-D

14.1.2014 19:47:06

videa
dobra praca, koment je v pohode, niektorými krokmi som si nie moc istý, napr. theodred podla mna sebe zdroj nevyrobí, ked ide na ulohu sam, a spravca gondoru po zakupení sice vyrobí 2 zdroje ale myslim, že nemôžem za ne opať nakupovať (neviem ako je to presne s časovaním), aspoň ja to tak hram...

ps: dufam, že budu dalšie videa hlavne teda solo 3 quest, ten sa mi zatial ešte v sole nepodarilo dať (mam len česke karty)

ps2: dobrá praca :)

15.1.2014 00:46:58 | Upraveno autorem (porovnej)

To: matko1986
Ja som zo začiatku tiež hrával, že nie, ale údajne vyrobí. V CZ verzii karty totiž je síce slovíčko "také", ktoré evokuje, že to musí byť ďalší hrdina, ktorý je vyslaný spolu s Théodredom, ale v ANJ originále tam toto slovíčko nie je. Zrejme chyba pri preklade.
Čo sa týka toho "Správcu Gondoru" - počas celej fázy plánovania je možné vykonávať akcie (v pravidlách je celá v zelenom), takže je možné to spraviť tak, ako je to vo videu.

15.1.2014 11:10:03

majú chybné texty na karte hrdinu, ktoré podstatne menia význam karty. Skontrolujte si to u BF, či vydali nejaké errata :).

15.1.2014 11:17:43 | Upraveno autorem (porovnej)

ok
dobre teda, to sa mi celkom meni situacia a spravca gondoru je ešte lepši ako som to hral a teda aj theodred :) diky moc

15.1.2014 11:34:31

časování akcí
Aha, je tomu skutečně tak. Poté co zahraješ nějakého spojence nebo doplněk (nebo jak se to jmenuje), tak potom máš okno pro akci... Projel jsem trochu boardgamegeek a upravil svou odpověď :)

15.1.2014 13:51:17 | Upraveno autorem (porovnej)

časovani
jo okno pre akciu tam je, kredity si zobrať môžeš ale inak už si využil okno pre hranie spojencov, takže až nabuduce...v dalšich kolach si samozrejme kredity možeš brať v okne vo faze zdrojov, ale prvy krat som si nie isty, či po vykonani akcie sa môžeš znova vratiť k nakupovaniu spojencov a doplnkov...

15.1.2014 21:09:40

časování akcí
No na boardgamegeeku psali, že po zahrání každého jednotlivého spojence či doplňku je okno pro akci, takže zahraješ správce, použiješ akci a můžeš hnedka koupit dalšího spojence... V sekvenci kola na konci pravidel to vypadá, jako že to tak není, ale mělo by to tak být...

16.1.2014 12:18:30

zelene okna
viem že v zelených oknach môžeš hrať akcie po každom kroku, ak sa vyloženie spojenca berie ako krok, tak to plati aj tuna tak...

16.1.2014 12:24:14

3.scenar zakladnej sady
Utek z Dol Gulduru - s kartami 1 zakladnej sady v easy mode

http://www.youtube.com/watch?v=34MypnA58aQ

Par chyb som popisal v poznamkach vo videu. Hru to nevplyvnilo.

17.1.2014 16:53:00

beorn
chcem sa spytať prečo si mal v baliku beorna, ktoreho si potom vyložil ako stražcu, a chcem sa spytať aj za tu faklu "torch" ten doplnok, to by sa malo zvyšovať ohrozenie o +2 teda na konci kola o 3 dokopy...či?

ps: ale super videa maš, len tak dalej

18.1.2014 16:59:34

beorn
Beorna som zaradil aby som si lahsie poradil s Nazgulom pripadne s dietatom Ungolianty. Moznost zahrat ho bola len cez zakerny utok. Viem, ze sanca na taketo zahratie bola nizka, ale Beorn je drtic a ak by sa mi to podarilo vyriesilo by mi to problem so spominanymi nepriatelmi.
za faklu som si zvysoval ohrozenie o +2 a k tomu +1 na konci kola. v octgn ked das pripravit postavy a doplnky, program ti sam zdvihne ohrozenie o 1.
este je moznost, ze som na to zabudol. budem to musiet pozriet.

19.1.2014 13:10:02

jasnééé
nenapadlo ma nikdy takéto spojenie so zakerným utokom, pri ťahani si dosť kariet tam ista šanca byť môže a na to jedno kolo môže velmi pomocť to je pravda :)

20.1.2014 21:30:22

OCTGN
pbch pls ako je to s uctom na OCTGN - je to free alebo nie?
Lebo rozmyslam si zahrat i takto cez PC - hlavne to je asi rychlejsie a ked clovek nema cas na rozbalovanie krabice :-D

21.1.2014 21:35:51

octgn
ucet je zadarmo. za penaznu podporu mas len nejake bonusy ktore nemaju vplyv na hranie.

22.1.2014 11:18:47

pbch
najprv vdaka za odpoved, no mam jeden dotaz ku videu (teda len k popisu co tu pisete o Beornovi - video som este nepozrel) Ak dobre chapem mal si ho v baliku kariet a chcel ho pouzit prostrednictvom zakerneho utoku, no ten sa da zahrat len so spojencom (mam ceske karty, takze je mozne ze tam ma byt postava a nie spojenec, vtedy by to bolo OK ) a Beorn je hrdina.

22.1.2014 13:55:35

@ icinko
pbch mal na mysli spojenca Beorna
http://www.cardgamedb.com/index.php/lotr/lord-of-the-rings-card-spoiler/_/core/beorn-core

22.1.2014 14:10:12

nie je Beorn ako Beorn:-D
Aha, lebo v CZ kartach ziaden Beorn nie je (je to Medded )a tak som dal vyhladat Beorna a naslo mi v databaze prave toho hrdinu z rozsirenia
http://www.cardgamedb.com/index.php/lotr/lord-of-the-rings-card-spoiler/_/the-hobbit/over-hill-and-under-hill/beorn-ohauh

22.1.2014 14:31:54 | Upraveno autorem (porovnej)

jeden dotaz
hadam nevadi ked o dam do tohoto vlakna - zda sa mi byt najzivsie :-D
moze mat postava viac rovnakych predmetov alebo nie? Nie som si isty ci to bolo niekde v pravidlach spomenute - jedna sa o predmety obycajne a nie o unikatne ci o predmety "omezeni"

22.1.2014 18:25:21

vic předmětů
Ano může.
Ne s omezením a uníkáty.

22.1.2014 19:08:47

Vybíráme z Bazaru

Zombicide: Undead or Alive - Dead West
Zombicide: Undead or Alive - Dead West
Akt. cena: 1590 Kč
Končí za: 4 dny

Velké herní akce

Kalendář všech akcí >>

Offcanvas