Pán prstenů: Karetní hra

xxxxxxxxxo hodnoceno 598x (Seznam vlastníků)

Pán prstenů: Karetní hra - obrázek

Hru mám Hru chci
Hodnocení:
Počet hráčů: 1 - 2
Doporučený věk: od 14 let
Herní doba: 90 min
Herní svět: Fantasy
Herní kategorie: karetní hra, kooperativní, sběratelská
Čeština: ke stažení
Vydavatelé: ADC Blackfire Entertainment
Edge Entertainment
Fantasy Flight Games
Galakta
Heidelberger Spieleverlag
Stratelibri
Autoři: Nate French
Rok vydání: 2010
Sdílej: Facebook

Diskuse ke hře

V češtine?

Existuje reálna šanca, že táto hra niekedy vyjde v češtine? (na slovenčinu sa rovno ani nepýtam...)
Ak nebodaj áno, musí to vydať iba firma ADC Blackfire?
15.5.2012 12:56:28

pecovarhy
Tohle je čistá spekulace na základě toho co vím. Blackfire je exkluzivní vydavatel pro FFG v naší republice, takže pokud česky tak jedině od Blackfire.
Šance existuje vždycky, ale podle mě určitě není reálná. Zvláště u LCG, kdy by museli každý měsíc překládat nový adventure pack. A překládat jenom core set nemá smysl.
I kdyby Blackfire neměl exklusivitu, tak pochybuji, že by se do profi překladu pustil někdo jiný. Na to je tato hra moc náročná na text a celkově si myslím, že míň přístupná mase.

15.5.2012 13:10:35

pecovarhy
impossible :)

15.5.2012 13:10:37

prepepky
V CZ/SK nebude nikdy, ale Thelvin robí CZ prelepky. Momentálne sú na stiahnutie prvé tri adventure packy a core set :), ale v nejakom vlákne sa Thelvin vyjadril, že bude v prelepkách pokračovať.

15.5.2012 13:31:01

uvažují
Co já vím, tak o tom u Blackfiru uvažují, ale určitě by se to zatím týkalo jen Core setu.

15.5.2012 18:40:21

martannen, pecovarhy
Překládat jenom core set u LCG je naprostý nesmysl, to ať raději nedělají nic a ušetřenou energii vynaloží jinde.

Jinak překlad od Thelvina je perfektní (děkuji). Stačí vložit CZ přelepku do obalu k originální kartě a je hotovo. Pouze se ti cca zdvojnásobí výška balíčku, což ve spojení s uložením a klouzáním karet trochu problematické.

15.5.2012 19:29:39 | Upraveno autorem (porovnej)

zbytocne
Uplny suhlas so saiwerom. Aky ma vyznaml prekladat u LCG samotny core set? Treba radsej vyuzit cas a peniaze na ine projekty, kde to dava vacsi zmysel...

A myslim, ze ak by ludia vedeli, ze bude v CZ len zaklad, pochybujem ze by si ho vobec niekto kupil...

16.5.2012 09:07:03

Zbytecne??
Blackfire má s lokalizací karetních her letité zkušenosti: DoomTrooper, WH 40k, WarCry, tak bych je zase tak nepodceňoval. Pokud se do toho dají vyjde s časem vše...

Pořád lepší než Albi. Od Blackfire aspoň vyjde jednou do roka, nějaká složitější hra. A to je dle mě fajn i když jsou v ní chybky to se stává.

A že by byly v lotru nějaké složité překlady tak o tom nic nevím..

Než mě tady zase všichni rozsekáte, s rukou na srdci největší překlady tady dělal Blackfire. Teď se možná rozjede Planeta her s MageKnight, ale uvidíme jestli budou překládat i nadále složitější hry.

BTW zbytečné to přijde angličtinářům, nebo těm kteří vlastní většinu v AJ..

16.5.2012 09:34:34

RagnarBlack
pravda...největší a nejhorší :)

16.5.2012 10:46:02

all
Ak by to Blackfire vydali naraz komplet, bolo by to skvelé a mali by vo mne zákazníka. Trochu ma však znepokojuje ich vlažný prístup ku vydaniu Fame & Fortune ku Cívke a takisto 7 Wonders: Cities (aj ked tam ten preklad je najmenej potrebný). Obávam sa, že podobne budú vydávať aj LotR: CG, čiže na základe predajného úspechu core setu... No a takto by vo mne zákazníka nemali, bo ja som kompletista jak vyšitý a nehodlám mixovať rôznojazyčné komponenty... :-)

16.5.2012 11:21:08

ad RagnarBlack
Žeby to bolo tým, že pre hry FFG je Blackfire výhradný zástupca? :)
Žeby preto nemôže Albi, MindOk, Rexhry atd vydať nič od FFG či Asmodee?

16.5.2012 11:51:54

Tak nějak obecně všem..
Add Blackfire jako výhradní zástupce:

Tak tohle je možné, ovšem to je škoda pouze FFG.. Každopádně aspoň se tyto firmy mají na co vymluvit, protože není to pouze FFG kdo dělá větší hry.. Respektive hry kde není celá česká lokalizace postavená na tom, že se přeloží pouze a jen pravidla. A taky prosím pořád je zajímavější trh capartů tak jinak dětí do 10 let, než vydat hru pro hard core fanoušky (To je vždy ztrátové vzhledem k vynaloženému úsilí).

Málo která firma se na českém trhu do něčeho takového vzhledem k těmto nebezpečenstvím vůbec pustí a ono to je i pochopitelné, protože jsme pořád malý trh. Takže o to sami hráči musí stát. Další věcí je to že nikdy nebude lokalizovaná hra vydaná ve stejné době jako hra v originálním jazyce. To prostě není možné, anglický vydavatel nebude čekat až se udělá malý objem výrobků konkrétně pro czech republic, aby to mohli vydat zaráz..

Nehodlám opěvovat Blackfire (taky jsou věci které mu neodpustím, třeba že po pandora prime ve WH40k přeskočili další sérii a nevydali všechny karty), přesto většina z nás dlouhodobějších hráčů by bez nich a Altaru o nějakých pěkných deskovkách ani nevěděla..Ale s rukou na srdci tu (myšleno v ČR) není vydavatel, který by se pustil do něčeho podobného a to je u mě velké plus.

16.5.2012 16:49:43

RagnarBlack
udělat něco velkého, ještě neznamená že zaslouží uznání (když to udělá na prd)

17.5.2012 00:07:19 | Upraveno autorem (porovnej)

Vybíráme z Bazaru

Concordia Venus + Italia, Balearica
Concordia Venus + Italia, Balearica
Akt. cena: 900 Kč
Končí za: 9 dnů

Nejnovější otázky

další >>

Velké herní akce

Kalendář všech akcí >>

Offcanvas