Pán prstenů: Karetní hra

xxxxxxxxxo hodnoceno 595x (Seznam vlastníků)

Pán prstenů: Karetní hra - obrázek

Hru mám Hru chci
Hodnocení:
Počet hráčů: 1 - 2
Doporučený věk: od 14 let
Herní doba: 90 min
Herní svět: Fantasy
Herní kategorie: karetní hra, kooperativní, sběratelská
Čeština: ke stažení
Vydavatelé: ADC Blackfire Entertainment
Edge Entertainment
Fantasy Flight Games
Galakta
Heidelberger Spieleverlag
Stratelibri
Autoři: Nate French
Rok vydání: 2010
Sdílej: Facebook

Diskuse ke hře

Turnaje?

Vynikám chorobnou oblibou v turnajích všeho druhu, tak jsem si předběžně zafantazíroval a snažil si představit nějakej smysluplnej formát těch avizovanejch turnajů... Představa, že si každá dvojice/jedinec mydlí na svým písečku, pak nahlásej nějaký "skóre" a podle toho se určí pořadí je asi nesmyslná. Proto mě napadla varianta, která by, pokud ta hra bude co do obtížnosti smysluplně vyvážená, nemusela bejt vůbec marná a nedivil bych se, snad, kdyby nakonec byla podobná té oficiální...

Každej má svůj balík, na první kolo se z přihlášených nalosují dvojice a rozdělí se to: vyhráli-oba tři body/prohráli-oba nula bodů (+nějaké pomocné hodnocení za skóre ve hře). V dalších kolech už se nalosují "smíšené" dvojice ala první s posledním, druhý s předposledním atp...a boduje se stejně, po cca pěti/šesti kolech by vyhrál hráč s nejvyšším počtem bodů. Je to sice z určitého pohledu turnajově úchylné, ale nikdo se nemůže celou dobu vézt na silnějších spoluhráčích, vítěz musí prokázat, že vyhraje opravdu s kýmkoli, a nejslabší hráči se rychle učí od těch nejlepších.

Napadá vás něco jinčího?
27.3.2011 14:53:19

Turnaje
Zajímavá by byla i varianta solo turnajů. Hráči hrajou na dálku o nejnižší skore proti ostatním. Něco jak v golfu. Až by vyšlo více questů, tak by se hrálo eventuelně na čtyři kola (4 různé questy) s tím, že by nejlepší čtyři (podle počtu hráčů) hráli jeden nebo dva další questy (třeba odlišné od těch z předkol) a hráč s nejnižším skorem by vyhrál. Takhle by se dalo hrát i ve dvou.

22.4.2011 21:56:57

zeliv
Jede nejaky hrac lotra na zeliv? Ze by jsme zkusili vsechny questy ve vselijakych kombinaci decku?:-)

22.12.2011 13:14:19

turnaj
Měl by někdo zájem zůčastnit se malého turnaje tady na fóru a hlavně, myslíte si, že je to možné (dovoleno) tu něco takového uspořádat? Mám na mysli, takovou trochu pozměněnou obdobu living turnaje na FFG fóru. (btw. účast jsem tam čekal teda o hodně větší)

http://www.fantasyflightgames.com/edge_foros_discusion.asp?efid=286&efcid=4&efidt=620065

18.3.2012 14:32:40 | Upraveno autorem (porovnej)

Odulin
Pokud by byla nějaká rozumná doba na to, aby člověk odehrál(aspoň týden, lépe 14 dní), tak bych do toho určitě šel. Ještě by bylo důležité, jestli bys to koncipoval jako sólo hraní, nebo se spoluhráčem.

18.3.2012 14:54:40

odulin:
Já bych se zůčastnil pokud budde rozumná doba na kolo, láká mně změřit schopnosti s někým jiným.

24.3.2012 17:13:30

jsou nejake?
zatim jsem nic ofiko 'a asi ani neofiko) nezaznamenal

2.6.2012 11:48:33

ndru
Oficiální nejsou a podle mě ani nebudou (to už by dávno byly), protože mechanismy hry tomu moc nenasvědčují.

2.6.2012 12:07:36

to Beholder
chmchmchm. zeby se FFg podarilo vytvorit format, ktery ustoji prostredi bez turnaju

2.6.2012 12:13:30

Turnaj
http://www.fantasyflightgames.com/edge_news.asp?eidn=3709

Víte o tom něco víc? Jak se tedy hrál turnaj?

20.11.2012 14:11:44

možné turnaje zde na fóru
Pro oživení zájmu o LotR LCG mě na hadův podnět napadlo vyzkoušet na tomto fóru udělat nějaký skromný turnaj i proto, že živý turnaj na fóru ffg je spíš už umírající.

Turnaj by byl v jednom vlákně, jež by založil správce turnaje, který by pak průběžně doplňoval výsledkovou listinu (podobně jako již existující skore log).

Zde je několik počátečních návrhů:

Turnaj 1: Passage Through Mirkwood. Card pool: omezený (pouze core set). Formát: tři hry. Pořadí podle průměrného skóre ze tří po sobě jdoucích her. Pokud je 1 ze 3 her prohra, průměr se násobí 1,5x. Pokud je 2 ze 3 her prohra, skóre z vítězné hry se násobí 2x.

Turnaj 2: Journey Along the Anduin. Card pool: omezený (core set + 3 AP z cyklu Shadows of Mirkwood). Formát: tři hry.

Turnaj 3: Elves in Mirkwood. Card pool: OPEN (je možné použít jakékoliv karty), ale hrdinové mohou být jen Noldor nebo Silvan, při hře 2 hráčů alespoň 4 z hrdinů. V balíku musí být nejméně 8 Noldor nebo Silvan allies, při hře 2 hráčů 12 dohromady. Formát: 1 hra na 1 quest, postupně všech 6 questů z cyklu Shadows of Mirkwood. Pořadí podle počtu vyhraných her, v případě shody průměrné skóre. Je třeba zveřejnit decklist.

Turnaj 4: Hobbit. Card pool: OPEN, ale nejméně 2 z hrdinů (mimo Bilba) a 8 karet z balíku musí být z expanze Hobbit (4 a 16 ve dvou hráčích). Formát: 1 hra na 1 quest, postupně všechny tři questy z expanze Hobbit. Pořadí podle počtu vyhraných her, v případě shody průměrné skóre. Je třeba zveřejnit decklist.

Turnaj 5: Khazad Dum secrecy. Card pool: OPEN, ale startovní threat hrdinů musí být dohromady 20 a méně. Formát: 1 hra na 1 quest, postupně všechny tři questy z expanze Khazad Dum. Pořadí podle počtu vyhraných her, v případě shody průměrné skóre.

Všechny turnaje lze hrát solo i ve dvou hráčích (vyhodnocuje se odděleně). K celkovému výsledku je potřeba u každého questu uvést skóre, jména hrdinů, konečnou hodnotu threatu, cenu zabitých či zahozených hrdinů, počet zranění na všech hrdinech, počet vítězných bodů, počet odehraných kol (bez kola, v němž se quest dohrál), card pool (které expanze a packy), nebo deck list.

Kdo by měl zájem si zahrát? Nějaké vylepšováky?

1.1.2013 15:14:23 | Upraveno autorem (porovnej)

had

turnaje
Já jsem rozhodně pro. Nicméně do začátku bych v souvislosti s tím, že hodně začínajících hráčů - možná že právě po vánocích jich dost přibyde - zakoupilo českou verzi core setu a hráči pokročilí se zase budou spíše zabývat jak vyzrát na Numenor, turnaj maximálně zjednodušil. Pakliže by se to chytlo a byl větší zájem, tak bych rozhodně udělal složitější variace, tak jak psal dole masonoš.
Dle mne: Na začátku kalendářního měsíce bych vyhlásil quest, který by se hodnotil viz. masonoš. S jedním deckem tři hry a hodnocení viz. dole. Po celý měsíc by běželo vlákno, kde by si hráči mohli vyměňovat info jak stavět co nejlépe deck na tento quest. Na konci měsíce by bylo vyhodnocení a každý z např. prvních tří by zde zveřejnil kompletně svůj deck.
Samozřejmě dle zájmu by se poté mohly questy obměňovat např. po 14 dnech a různě povolovat omezení card poolu.
Takže můj návrh pro měsíc leden - zejména s ohledem na nováčky - snad jich bude dost - Turnaj 1 dle propozic masonoše. Jak už jsem uvedl - celý deck list a jména hrdinů bych nechal zveřejnit až po ukončení.
Nechal bych zde cca týden na další návrhy a na orientační přihlášení lidí, kteří by do toho šli a např. 7.1. by se mohlo lednové kolo odstartovat.

Ještě by stálo za to vždy upozornit, že se bude hrát dle nejnovějších faqů a na nejzásadnější změny - např. zde zcela jistě omezení u Beravor - akce pouze jednou za kolo, Protector of Lorien - max. 3 karty

1.1.2013 16:29:16 | Upraveno autorem (porovnej)

malej off topic: had
To jsem ani netušil, že takhle omezili Beravor. To už ja ta karta totálně k ničemu. Jinak turnaj zvážím (akorát nevím, zda někoho - obzvláště nováčky - neodradí hrát jeden quest 3x.. ale je fakt, že ve vztahu k nějakejm relevantním bodovejm výsledkům to asi jinak nejde).

1.1.2013 17:01:46

had

halbarad
Abys zahrál quest dobře, tak se ho musíš naučit hrát a sestavit k němu odpovídající deck - takže ho můžeš hrát klidně 50x a pak až uděláš solidní výsledek.

1.1.2013 17:31:16

had
Já to chápu, ale nevim, jestli se najde dost hráčů, který to bude bavit hrát na takovýhle, "profesionální" úrovni.

1.1.2013 18:36:53

turnaje
V podstatě souhlasím se vším, co napsal had. Proti zveřejňování decklistů až po ukončení nic nemám, ale jména hrdinů by se podle mě měla objevit již v turnajovém zápise.

Pak bych ještě doplnil, že bude možné se turnaje zúčastnit opakovaně s tím, že se bude počítat vždy nejlepší výsledek.

Jak níže psal had, bude se hrát podle oficiálních pravidel (faq 1.3). V případě prvního turnaje to přinese tu nesnáz, že bude třeba jen z core setu vytvořit balík s padesáti kartami. S tím se ale každý musí vypořádat sám.
Pokud někdo zjistí, že udělal nějakou chybu (zapomněl na nějaké pravidlo či vyhodnocení efektu nějaké karty), přičemž turnajový zápis již bude existovat, dotyčný svou chybu uvede přímo do fóra, předchozí zápis bude neplatný a lze hrát nové tři hry a vytvořit nový zápis. V turnaji bude samozřejmě každý sám sobě rozhodčím a předpokládá se čestná hra.
Také z toho důvodu by turnajový zápis mohl být doplněn i o krátký popis jednotlivých her (zásadní momenty, jaké zhruba přišly karty či cokoliv kohokoliv napadne).

Příklad turnajového zápisu (převzato z ffg):

Hrdinové: Aragorn, Legolas, Gimli

Výsledek 1. hry: 115
Konečný threat: 42
Hodnota všech zabitých hrdinů: 9
Zranění na zbývajících hrdinech: 4
Vítězné body: 0
Počet kol: 6

Výsledek 2. hry: 88
Konečný threat: 38
Hodnota všech zabitých hrdinů: 0
Zranění na zbývajících hrdinech: 4
Vítězné body: 4
Počet kol: 5

Výsledek 3. hry: Prohra

Celkový výsledek: 152,25

Doplňující informace: První hru jsem se dlouho vypořádával s pavouky, navíc rozcestí mě zavedlo vstříc tomu největšímu. Zabiják Gimli ho nakonec vyřídil, ale přišel jsem o Legolase. Druhou hru byla samá pohodová střetnutí a navíc jsem hru začínal se Stewardem a Sneakem na ruce. Tentokrát jsem šel Beornovou stezkou a do cesty se mi postavil pouze Ufthak, kterého jsem s přehledem zneškodnil. Třetí hru jsem narazil na Spawn hned ve druhém kole a vydržel jsem jen do třetího.

1.1.2013 19:06:29

had

hrdinove
1. hrdiny bych nezverejnoval, decklisty sestavene z core setu budou dost podobne a tak hraci budou kopirovat zverejnene hrdiny a moc toho nebudou vymyslet. Podridim se ale v klidu nazoru vetsiny. U core setu jen doladit jestli se muze pouzivat vic kopii jedne karty, ktera byla v zakladu mene nez 3x. Ja bych to povolil, zalezi na kazdem co si poshanel.
2. Ale hlavne zde zverejnit prihlasky alespon orientacne dopredu. Samozrejme, ze se da pridat i v prubehu, ale nerad bych tu hral stare questy pouze s par harcovniky, kterym to nic neprinese. Takze novi se hlaste!

2.1.2013 10:47:50

přihlášky k turnaji
Samozřejmě by bylo dobré, kdyby sem hráči orientačně napsali, že se chtějí zúčastnit, ale předpokládám, že jich bude nanejvýš pár. Turnaj bude novinka, o níž se každý nedozví hned a ne každého to asi hned zaujme. Já bych to spíše viděl právě tak, že prvních pár turnajů odehraje několik málo harcovníků (doufejme, že alespoň více než dva) a pokud to někoho zaujme, přidá se časem.

2.1.2013 21:57:06

turnaj
ja by som sa rad zucastnil turnaja, ale zatial len questy z core setu

3.1.2013 07:50:24

Ucast
Ja bych do toho taky sel (v zavislosti na case)...

3.1.2013 08:33:47

účast turnaj
Předběžně bych se do prvního kola taky přihlásil, snad mi účast něco nezkazí. Core set jsem nějakou dobu nehrál, postupně prolejzám Shadows of Mirkwood sérii, tak si ho budu muset trochu připomenout... Popravdě jsem si skore ještě nikdy nepočítal, tak to bude nová zkušenost. Alespoň uvidím, jak to vlastně jde zahrát. Osobně si hru vždycky spíš vychutnávám a snažím si jí nekomplikovat, neriskovat a nikam se bezhlavě neženu, takže očekávám konec v poli poražených... :)
Každopádně palec nahoru za nápad...

3.1.2013 18:57:21

Turnaj
Super iniciativa, snad to vyjde. Já mám s tím jen jeden problém ..... karty jen z core setu ... protože mám skoro všechno, bude pro mě hnus karty třídit a vybírat jen coresetový, a protože hraju dost často tak to pak zase rozmíchávat znovu do dalších balíků ... takže zatím váhám jestli tohle zvládnu. To je jediný co mi vadí. Ale chápu, že ti co mají víc rozšíření by byli ve velké výhodě oproti ostatním.

6.1.2013 11:28:15

Sinuhet
Ber to jako výzvu. Já se na omezení karet naopak těším a to přemíchávání mi nepřipadá jako nějak extra náročné.
Každopádně nějaký další turnaj již může být "OPEN".

6.1.2013 13:20:43

OPEN
Mozno by nebolo zle keby bezal turnaj "OPEN" paralelne s "Obmedzenym" ako napr. teraz v LEDNU pre Passage through Mirkwood by bezal zaroven OPEN a CORE SET. Len ci by sa nazbieralo pre obidva turnaje dost ludi to je otazka...Ale podla mna ak by trval cely turnaj skoro mesiac tak by to nebol problem pre ludi co to bavi zapojit sa do obidvoch. Ja by som to urcite tak spravil - pretoze pouzivat len CORE SET je fakt vyzva.... :)

6.1.2013 18:09:35

Kovko
S paralelním během dvou turnajů nemám problém, ale hrát Passage through Mirkwood jako OPEN mi připadá jako opruz - ten quest je na to příliš lehký. Zkoušel jsem si to v rámci turnaje na ffg a opravdu to nebylo moc zábavné. OPEN bych hrál buď nějaký těžší quest (Dol Guldur, Carrock, Return to Mirkwood, Foundations, Shadow and Flame...) nebo sérii questů. Třeba projít Dwarrowdelf s jedním deckem...

6.1.2013 19:33:53

Sinuhet
preto to odohram v OCTGN :)

6.1.2013 22:30:15

Vybíráme z Bazaru

Marvel champions Gambit Hero pack
Marvel champions Gambit Hero pack
Akt. cena: 310 Kč
Končí za: 13 dnů

Offcanvas