Pán prstenů: Karetní hra

xxxxxxxxxo hodnoceno 598x (Seznam vlastníků)

Pán prstenů: Karetní hra - obrázek

Hru mám Hru chci
Hodnocení:
Počet hráčů: 1 - 2
Doporučený věk: od 14 let
Herní doba: 90 min
Herní svět: Fantasy
Herní kategorie: karetní hra, kooperativní, sběratelská
Čeština: ke stažení
Vydavatelé: ADC Blackfire Entertainment
Edge Entertainment
Fantasy Flight Games
Galakta
Heidelberger Spieleverlag
Stratelibri
Autoři: Nate French
Rok vydání: 2010
Sdílej: Facebook

Diskuse ke hře

had

TURNAJ ÚNOR 2013 Journey Along the Anduin - solo - deck 1x core set

Počátek turnaje : 1.2.2013
Ukončení turnaje: 26. 2. 2013 – úterý!!!
Vyhodnocení vč. zaslání decklistů 1. tří hráčů: 28.2.2013

Journey along the Anduin
Difficulty level: 4

Card pool: omezený (pouze 1x core set)
Formát: tři hry. Pořadí podle průměrného skóre ze tří po sobě jdoucích her. Pokud je 1 ze 3 her prohra, průměr se násobí 1,5x. Pokud je 2 ze 3 her prohra, skóre z vítězné hry se násobí 2x.

Celkem karet v tomto questu - 47 + 3 questové
Enemy: 20 43% Location: 13 28%
Treachery: 14 30% Objective: 0 0%
Shadow: 15 32%

Turnaj bude uspořádán ve hře solo K celkovému výsledku je potřeba u každého questu uvést hrdiny, skóre, konečnou hodnotu threatu, cenu zabitých či zahozených hrdinů, počet zranění na všech hrdinech, počet vítězných bodů, počet odehraných kol (bez kola, v němž se quest dohrál), krátký popis jednotlivých her. Příklad uveden u vlákna TURNAJ LEDEN 2013.

Bude se hrát podle oficiálních pravidel (faq 1.3) - ke stažení na FFG - pro core set zejm. tyto úpravy - Beravor - akce pouze jednou za kolo, Protector of Lorien - na zvýšení vůle a obrany lze použít max. 3 karty

Pokud někdo zjistí, že udělal nějakou chybu (zapomněl na nějaké pravidlo či vyhodnocení efektu nějaké karty), přičemž turnajový zápis již bude existovat, dotyčný svou chybu uvede přímo do fóra, předchozí zápis bude neplatný a lze hrát nové tři hry a vytvořit nový zápis. V turnaji bude samozřejmě každý sám sobě rozhodčím a předpokládá se čestná hra. Pokud v průběhu turnaje někdo dalšímí hrami zlepší svůj výsledek, nahradí původní /dá mi o tom vědět, protože tento zápis zůstane umístěn a neposune se dopředu ve vlákně/ či učiní nový zápis.


Konečné výsledky:

1. Dvoiz 99,33
2. Shaddy 102
3. masonoš 108,33
4. Sifonides 137
31.1.2013 10:27:31 | Upraveno autorem (porovnej)

Výsledek
Hrdinové: Beravor, Theodred, Éowyn

Výsledek 1. hry: 101
Konečný threat: 33
Hodnota všech zabitých hrdinů: 0
Zranění na zbývajících hrdinech: 2
Vítezné body: 14
Počet kol: 8

Výsledek 2. hry: 95
Konečný threat: 26
Hodnota všech zabitých hrdinů: 0
Zranění na zbývajících hrdinech: 3
Vítezné body: 14
Počet kol: 8

Výsledek 3. hry: 129
Konečný threat: 27
Hodnota všech zabitých hrdinů: 0
Zranění na zbývajících hrdinech: 0
Vítezné body: 8
Počet kol: 11

Celkový výsledek: 108,33

Odehráno celkem šest her. Předtím jsem ještě zkoušel pár her místo Beravor Thalina kvůli vránám a dobrému kombu s Longbeardem a Spearmanem, ale nešlo to úplně podle mých představ - červená sice dobrá na trolla, ale zoufalá ve druhém stage, kde chyběl card draw a možnost pořádně zaquestovat. Na druhou stranu s Gimlim, kterého zde, jak pozoruji, hraje dost lidí, by červená fungovala zřejmě o trochu lépe.

První hra super první ruka: 2x Sneak a Steward, Gandalf se dostavil vzápětí. Ovšem hned na mě skočili Wargové, musel jsem na ně využít jeden Sneak, pak přišel March Adder, toho jsem nechal být. Se zmiňovanou výbavou nebyl problém dostat se přes trolla a ve druhém stage jsem si říkal, že půjdu na skóre kolem 70, jenže během ambushe mi tam skočili další Troll, Beastmaster a ještě něco. Patlal jsem se s nima dost dlouho, nejvíc mě pak vytočilo, když jsem chytil jako trollův shadow efekt rušičku obrany - zrovna, když jsem chtěl bránícího Gandalfa odtapnout přes Ever Vigilant a použít do útoku. Bylo to však jen drobné zdržení, se Stewardem od prvního kola jsem měl solidní armádu.

Druhou hru si tolik nevybavuju, vím jen, že jsem měl zase od začátku Steward, což je výrazné ulehčení. Jinak velmi podobný průběh, v Ambushi zase vyskočil druhý troll, ale síla nepřátel celkově o něco menší, jen dvoje vrány a nějací skřeti. Abych nemusel čekat další kolo kvůli engagement limitu, trapně jsem sestřelil jedny vrány Gandalfem. K dobrému výsledku mi taky pomohly dvě bodované lokace.

Třetí hra vypadala beznadějně: první encounter goblini, pak hned druhý troll, na ruce nic moc, jen Gandalf, ale Sneak a Steward nikde. Štěstí v neštěstí byly Banks of Anduin, které jsem úspěšně protáčel a vyšachoval tak méně příjemné encounters. Zklidnil jsem hru, Gandalfem jsem nestřílel, ale snížil threat, aby si trollové ještě počkali (spolu s nimi také Beastmaster, který pak půlku hry strávil v síti), a pustil se do mohutného lízání. Až někdy v pátém kole jsem se prolízal k Stewardovi a měl jsem konečně z čeho platit ty mraky karet na ruce. S trolly vypomohl jako vždy Sneaknutý Gandalf s Ever Vigilant. Druhý stage jsem díky Faramirovi a moři alíků proběhl během dvou kol, Ambush bez větších problémů. Povedlo se mi dolízat celý balík, protože téměř od začátku jsem lízal 4 karty za kolo přes Beravor a Gleowina.

Edit: původně jsem tady uvedl u třetí hry threat 17 a 12 kol, opravuji na threat 27 a 11 kol. V posledním kole nastala situace, že ve stagingu zůstali dva Goblin Snipeři. Spočítal jsem si, že mám dvě možnosti, které vyjdou bodově úplně stejně: buď jednoho sestřelit Gandalfem, vzít si k sobě druhého a skončit tak v 11 kole, nebo si je vzít jednoho po druhém a pomocí Gandalfa a Greetings jen snížit threat. Druhá možnost mi přišla jaksi víc cool, ale teď koukám do FAQ, že když jsou ve stagingu dva Snipeři, nelze engagnout ani jednoho. Opravuji tedy na první možnost. Nechť mi kolegové hráči odpustí tyto podezřelé čachry. :)

3.2.2013 01:02:32 | Upraveno autorem (porovnej)

masonos
To si docela frajer. Já teď dal do kupy pěkný balík ale v žádném případě nejsem schopen do dát do 10 kol. Používám nového GAndalfa, nebo skvělého Asfalotha, ale urychlit to nedokážu. Chtěl bych to vidět na vlastní oči - ne že bych ti nevěřil ale zajímalo by mě to. Pravda je, že moc neriskuji a hraju to na jistotu. Třeba nějak nechápu, přes co zabíjíš toho Trolla, nebo dokonce dva (respektive jak se bráníš) a pokaždé máš tak nízký threat na konci. Jinak steward je ultimátní, ale ty ho můžeš použít vlastně až ve třetím kole. Samozřejmě hlavně gratuluji. Mám evidentně co dělat.

3.2.2013 14:02:07 | Upraveno autorem (porovnej)

Stepan
Z free balíkem to pod deset kol jít určitě musí, a to silně. Uvidíš, že to tam za chvíli padne. :) Řekl bych však, že na tento quest je lepší starý Gandalf.
Postup zabíjení trolla jsem stručně zmínil, ale dělám to zhruba tak: Sneaknu nebo vyložím přímo z ruky Gandalfa, dám 4 pecky do trolla, pak trolla bráním Gandalfem, odtapnu ho pomocí Ever Vigilant a ještě s ním zaútočím, např. společně s Beravor a dvěma alíkama se silou jedna, to je dohromady síla 8 a je po trollovi během jednoho kola. Pokud jsem Gandalfa sneakoval, mám ho k dispozici v dalším kole k vyložení z ruky, takže to zopakuji na dalšího trolla. Pokud nemám znovu Ever Vigilant, což většinou nemám, buď se pokusím složit silnější útok (např. přidá se Theodred a Northern Tracker, nebo použiju For Gondor!), nebo trolla nezabiju a v dalším kole na něj hodím síť, aby zatím neotravoval. Gandalf je podlě mě zdaleka nejlepší zbraň proti trollovi, kterou určitě budu využívat i ve free balíku. Jen musí přijít, pokud náhodou nepřijde, je tu Beravor, která se k němu prolízá. Nízký threat na konci mám také pro to, že si ho snížím přes Greeting. Stewarda mohu použít již ve druhém kole, tj. hned, jak jej vyložím.

3.2.2013 14:48:05

Výsledek
Hrdinové: Thalin, Théodred, Éowyn

Výsledek 1. hry: 96
Konečný threat: 38
Hodnota všech zabitých hrdinů: 0
Zranění na zbývajících hrdinech: 2
Vítezné body: 14 (2× Obr, Zmije, Kosatcová pole)
Počet kol: 7

Výsledek 2. hry: 87
Konečný threat: 31
Hodnota všech zabitých hrdinů: 0
Zranění na zbývajících hrdinech: 0
Vítezné body: 4 (Obr)
Počet kol: 6

Výsledek 3. hry: 115
Konečný threat: 32
Hodnota všech zabitých hrdinů: 0
Zranění na zbývajících hrdinech: 7
Vítezné body: 14 (2× Obr, 2× Kosatcová pole)
Počet kol: 9

Celkový výsledek: 99,33

Popis 1. hry:
V setupu se otočily Břehy Anduiny a v prvním kole k nim přibyl Střelec ze zálohy. Ve druhém kole jsem vyložil Správce Gondoru na Éowyn a Gléowina odhozeného kolo předtím a vytaženého přes Stát a bojovat. Před přitáhnutím zlobra se protočily Břehy. Zlobr byl zabit v jednom kole díky Gandalfovi a zrušení útoku přes Parádu. Na začátku Plavby se objevila zmije, která v dalším kole umřela i za pomoci další Parády. Na postup jsem vyložil Stopaře ze Severu a Faramira. Ten zajistil rychlý posun i přes zlobra v oblasti odhalení, který tak ve finální etapě přidal ohrožení přes Zvěda. Ke zlobrovi přibyl ještě Střelec ze zálohy. Zlobra v dalším kole bránil Faramir a zabít ho pomohl Gandalf.

Popis 2. hry:
Ohrožení hned od začátku bylo 29 díky zradě Pronásledováni stínem. Vyložil jsem Zvěda a ostatní poslal na úkol. Přišla neškodná zrada, a tak přibylo 5 žetonů postupu. Kolo na to přišla další neškodná zrada, a tak Éowyn přidala další 3 žetony. Zlobr byl zabit díky Parádě a Gandalfovi vyloženému přes Zákeřný útok. To vše znamenalo, že jsem se na Plavbu vydal už v druhém kole. Vyložil jsem Stopaře ze Severu a o chvíli později i Faramira. V jednu chvíli pomohl Gandalf, když zabil Střelce ze zálohy a bránil a útočil na Gobliny. S finálním postupem pomohl další Gandalf. Na poslední etapě čekaly protočené Břehy Anduiny a s nimi Goblini, které bránil Famamir, zabiti byly Gandalfem připraveným přes Stále ostražití.

Popis 3. hry:
V setupu přišla zrada bez efektu. V prvním kole ale přibyl druhý zlobr. Následně Kosatcová pole, do kterých jsem zavítal. Další kolo se je ale nedařilo projít, jelikož přišly Hnědé Země. Tak jsem snížil ohrožení přes Galadhrim, aby se do mě nepustili zlobři. Další kolo jsem vyložil Faramira a Medděda, abych se zbavil K. Polí a Hnědých Zemí. Pak jsem dal ještě kolo na přípravu a posléze vyložil Gandalfa na prvního zlobra, jemuž jsem zrušil útok přes Parádu. Gandalf dával 4 zranění druhému čekajícímu zlobrovi. Ten dostal taky Parádu a umřel kolo po prvním zlobrovi. V té době přišel i Gléowine, který zajistil dostatek karet na Plavbu. Tam mě mírně zbrzdil Východní zářez. K němu se otočili Vrrci, které ale Thalin, který měl již od začátku Nečekanou Odvahu a mohl tak být vyhlášen obráncem pro Rychlou ránu, zabil. V jednom kole mi pak přišli dva Střelci ze zálohy. Jednoho jsem si hned přitáhl přes Zákeřný útok a Syna Arnoru. Ten pak mohl přitáhnout i druhého Střelce. V poslední etapě na mě čekal právě tento přitažený Střelec, Goblini a Sktřeti z Dol Gulduru. Dva z nich jsem zkusil bez obrany (zrušení stínu na ruce trochu jistilo situaci) a na stole jsem tak měl dosatek útočníků na jejich zabití.

S tímto balíkem jsem odehrál pouze tyto 3 hry. Je s ním zábava. Thalin je zde skvělý prvek díky Vranám a možnosti využívat karet červené sféry. Zápis s Beravor, Théodredem a Éowyn je v odkazu na původní podobu příspěvku.

5.2.2013 23:03:27 | Upraveno autorem (porovnej)

Eowyn, Dunhere, Theodred
Výsledek 1. hry: 123
Konecný threat: 36
Hodnota všech zabitých hrdinu: 0
Zranení na zbývajících hrdinech: 4
Vítezné body: 7 (Hill Troll, Marsh Adder)
Pocet kol: 9

Na setup jsem si otocil Necromancer's Pass, coz moc nepotesi. O 2 karty jsem prijit nechtel, tak jsem moc nepostupoval na questu. Zahral jsem Scouta, abych tam dal 1 postup s tim, ze ho necham zabit, abych ho pres Stand and Fight zahral znovu a mohl se tak Necromancer's Pass zbavit. Na encounter prisla dalsi lokace. Na druhy encounter jsem si otocil Marsh Adder. Nastesti dalsi kola ke mne byla celkem milostiva a podarilo se mi poskladat celkem slusnou armadu spojencu, takze ve 4. kole jsem mohl vytahnout trolla a i s pomoci Gandalfa ho na jeden utok zabit. Bez vetsich potizi jsem se prokousal Anduin Passage, az tesne pred koncem prisla neprijemna kombinace East Bight a Brown Lands, coz me trochu zdrzelo. Gandalfem jsem dobral karty a pomohl pri questovani a na zaver tak byl vybaven celkem bezpecnou rukou - Hasty Stroke, Stand and Fight, Test of Will a Dwarven Tomb. Nic uz jsem z toho ani nepotreboval a bez problemu zabil posledniho Beastmastera.

Výsledek 2. hry: 161
Konecný threat: 41
Hodnota všech zabitých hrdinu: 0
Zranení na zbývajících hrdinech: 5
Vítezné body: 15 (2xHill Troll, Marsh Adder, Chieftan Ufthak)
Pocet kol: 13

Startovni ruka i po vymene nebyla nic moc, zachranil me nizky startovni threat. V 5. kole jsem konecne dostal Gandalfa a tak jsem si i diky Ever Vigilant bez vetsich potizi poradil s trollem. Putovani pres Anduin Passage slo celkem dobre, byt jsem byl 2x pribrzden Brown Lands, nastesti pomohl Northern Tracker (mel jsem vycestovano do jine lokace). Na konec me cekal hodne narocny boj - otocil jsem si trolla, Ufthaka, Beastmastera a Misty Mountain Goblins. To jsem vubec necekal a trvalo mi 3 kola se s nimi vyporadat. Rozhodujici bylo, ze se mi podarilo prezit bez vetsich ztrat prvni kolo utoku - Gobliny jsem nechal nebranene, obetoval jsem Scouta. Pres Ever Vigilant jsem postavil Northern Trackera, ktery branil trolla, takze nenarostl moc threat. Hned jsem ho potom vratil do hry pres Stand and Fight, aby mohl branit i Ufthaka. Nasledne jsem utokem 2x Son of Arnor a Dunhere zlikvidoval Beastmastera. V dalsim kole jsem i diky zahrani Orc Slayera zabil trolla a Gobliny. Ufthak zustal na posledni kolo.

Výsledek 3. hry: 101
Konecný threat: 26
Hodnota všech zabitých hrdinu: 8 (Theodred)
Zranení na zbývajících hrdinech: 4
Vítezné body: 7 (Hill Troll, Gladden Fields)
Pocet kol: 7

Stastny setup - otocil jsem si trolla. Lizl jsem si taky dobre - Gandalf, Sneak a Ever Vigilant. Nechtel jsem to uspechat, nez se vydam na Anduin Passage, tak jsem pockal az do 4. kola, kdy jsem zabil trolla. Podarilo se mi dale postupovat celkem rychle, hlavne diky Faramirovi a pomohl i Gandalf. Bohuzel Theodred odskakal 2x Necromancer's Reach, ale i tak jsem se dostal na posledni cast. Mel jsem proti sobe 2x vrany, Wolf Ridera a Misty Mountain Goblins, ktere jsem postupne vyridil. Mit v ruce Test of Will, abych zachranil Theodreda, tak jsem to mohl dohrat o kolo driv za 85.

Celkovy vysledek: 128

Uz mi Anduin pomalu leze krkem :)
Vyzkousel jsem ruzne varianty baliku a toto je zatim nejlepsi vysledek.
Hral jsem jeste sestavy Eowyn+Gimli+Theodred (nejvetsi vykyvy ve vysledcich, hlavne problem je celkem vysoky pocatecni threat a obcas hra konci, jeste nez zacala napr. diky Pursued by Shadow na setup), Dunhere+Thalin+Theodred (moje nejoblibenejsi sestava hrdinu, bohuzel zaostava na willpower a tak i pres velke % uspesnosti nejsou vysledky o moc lepsi, vetsinou jsou vysledky v rozmezi 120-170).
Celkove mam pocit, ze Anduin neni tezky, ale je hodne o stesti. Pokud prijde opravdu spatna karta nebo kombinace karet na encounter, tak s tim obcas nejde delat nic.

8.2.2013 09:13:14

Nový výsledek
První výsledek (Gimli, Théodred, Éowyn) nahrazen za nový (Beravor, Théodred, Éowyn) v původním příspěvku.

10.2.2013 15:55:03

had

Dvoiz
Blahopreji. Z prispevku neni zrejme, jak presne si ve 3. hre prosel 2. cast o 16 resourcech najednou s Eowyn a dvemi Protectory. Zrejme si mel k tomu jeste neco - pouze upozornuji, ze tato kombinace da max. vuli 11.

10.2.2013 20:32:19 | Upraveno autorem (porovnej)

had
Díky. V případě druhé i třetí hry k tomu bylo ještě pár spojenců. Nabitou Éowyn myslím jednu Přízeň paní a Celebriánin kámen. Dále pomohlo odhození karty pro Éowyn a tří karet za každého Ochránce Lórienu (jeden na Beravor).

10.2.2013 20:38:43

Dvoiz
Pripájam sa ku gratulácii k super výsledku!
Chcel by som sa opýtať, čo znamená: "Dále pomohlo odhození karty pro Éowyn a tří karet za každého Ochránce Lórienu (jeden na Beravor)."? Teda hlavne tá druhá časť, Éowyn mi je jasná, ale ďalej som akosi "v lese" :-).
Vďaka!

11.2.2013 10:24:08

Sifonides
S doplňkem (attachment) Ochránce Lórienu (Protector of Lorien C70) můžeš odhazovat karty pro přidání síly vůle nebo obrany hrdinovi do konce fáze. Na kartě samotné není žádné omezení. Oficiální text má však dle aktuálních FAQ (http://www.fantasyflightgames.com/ffg_content/lotr-lcg/support/LOTR_FAQ_1.3.pdf) znít: “Action: Discard a card from your hand
to give attached hero +1 (ikonka obrany) or +1 (ikonka síly vůle) until the end of the
phase. Limit 3 times per phase.”

Tzn. že každému, kdo má tento doplňek (není unikátní, můžeš jich mít více, v core setu jsou dva), můžeš odhozením karet zvýšit sílu vůle až o 3. Dokonce by ani neměl být problém dát dva tyto doplňky na jednoho hrdinu a dát mu tak až +6. Plus jednu další kartu můžeš dávat Éowyn, jak víš. Takže klidně až +7 síly vůle.

11.2.2013 10:58:12

karty (Dvoiz aj ostatní)
Ľudia kde beriete toľko kariet na odhadzovanie... ja keď mám odhodiť nejakú pri queste za Eowyn, tak keď mám pekné veci na ruke, čo sa môžu zísť, je to vskutku dilema :) (a to nehovorím o cestovaní, kde musím dve náhodné zahodiť, tuším je to Necromancer's Pass)
Po 5-6 kolách už pomaly nemám s čím hrať, nieto ešte zahadzovať a na tomto queste mi to príde celkom problém. Niečo robím zle? Alebo "musím" zobrať Beravor aby som aj ja mala dosť kariet na ruke?

11.2.2013 14:21:00

Vidriel
Je to tak, bez Beravor opravdu není téměř co odhazovat (alespoň v core setu). S jinými balíky se mi taky hodně těžce vybírá karta na odhození, když chci posilovat Éowyne. Ale když Beravor máš a přidá se k tomu ještě Gléowine, tak je karet kopa, a výběr je daleko snažší a zbývá klidně i na Ochránce Lórienu.

11.2.2013 14:50:46

had

Resume
Zkratka a dobre. S jednim CS diky omezenemu poctu kvalitnich karet v jednotlivych sferach/a absenci songu/ musis hrat tri sfery.
U tohoto guestu musis start. threat drzet co nejvic pod 30 (troll) a tak je jedinou rozumnou kombinaci prave a jen Beravor (zajisti karty do zacatku karty), Theodred (ten zdroje) a Eowyn (vule).
to Vidriel - zkus Valiant Sacrifice, ten take nejake karty prida.

11.2.2013 15:19:21 | Upraveno autorem (porovnej)

@had
Dovolil bych si nesouhlasit, co se tvych zaveru ohledne jedine rozumne kombinace tyka.

Sam ted uvedenou kombinaci zkousim a pravdepodobne bude nejlepsi, co se skore tyka (dal jsem dnes hru za 82). Ale vyzkousel jsem nekolik ruznych kombinaci a osvedcily se mi ruzne kombinace. Napr. se sestavou Eowyn, Dunhere a Theodred (2 sfery) jsem Anduin jeste neprohral. Dalsi moznosti viz. take muj prispevek nize.

Z nejakeho duvodu je Lore mou nejmene oblibenou sferou, asi mi mechanika manipulace s kartami nejmene tematicky sedi, prestoze je obecne velmi efektivni. Nejradeji pouzivam tactics sferu, ale ta je zde bohuzel jedna z tech slabsich :(

11.2.2013 19:48:43

"Nie je dôležité vyhrať, ale zúčastniť sa" part 2
Tak konečne sa po mnohých pokusoch aj mne podarilo Anduinu úspešne splaviť 3x za sebou. Výsledok bodovo síce nič moc, ale mňa hreje :-). Podarilo sa tak za účasti:

Éowyn, Gimli, Théodred

Výsledok 1. hry: 157
Konecný threat: 24
Hodnota všetkých zabitých hrdinov: 19
Zranenie na ostávajúcich hrdinoch: 2
Vítezné body: 8 (2x Troll)
Počet kôl: 12

Na začiatku mám na ruke 2x Gandalf a 1x Sneak Attack, v 1.kole prichádza aj Správca Gondoru, na vyrovnanie síl v 2.kole prichádza Trollovi na pomoc jeho kamarát a tak sa pasujem s dvoma naraz. Najmä vďaka Gandalfovi (jedno kolo cez Sneak, druhé naostro) a Gimlimu (najprv ako obránca, v ďalšom kole ako vytunovaný útočník) sa mi ich darí zdolať. Druhého Gandalfa sa mi darí ušetriť na ruke, stojí ma to však mnohopočetné zranenia. Do bojov vstupuje až na konci plavby, keď pomáha s questom a jeho schopnosť využívam na líznutie kariet, čo sa na konci ukáže ako víťazný krok (Medded). Počas prepadu na brehu totiž okrem 1 lokácie prichádza Jazdec na vlku a s ním v nápore zrada udelujúca smrtelné rany Gimlimu aj Theodredovi. Hru ukončujem Meddedovou pomstou s jediným životom na Éowyn.

Výsledok 2. hry: 143
Konecný threat: 33
Hodnota všetkých zabitých hrdinov: 0
Zranenie na ostávajúcich hrdinoch: 8
Vítezné body: 18 (2xTroll, Ufthak, Zmija, Kosatcové pole)
Počet kôl: 12

Na ruke Gandalf a Sneak Attack, v 2.kole prichádza Správca Gondoru. Neskôr prišiel aj druhý Gandalf, ale vďaka Necromancers Pass nedostal šancu vstúpiť do hry. Obra zdoláva Gandalf + Gimli (opäť ho nechávam vytuniť). Z nepriateľského tábora mi po väčšinu hry prichádzajú nepríjemné lokácie a zrady (z letargie ma na chvílu vytrhne len Zmija) a mám trošku problém s postupom v queste. Darí sa mi však vďaka tomu zhromaždiť nadštandartne početnú armádu spojencov. Pred prepadom mám vyčistenú oblasť odhalenia, no nepriateľ pozbiera všetky sily: prichádza Ufthak + Vrany a v nápore druhý Troll. Armáda ma zbavuje vrán a Trollovi udeluje 8 rán, v ďalšom kole mu ranu istoty zasadí Gondorský kopijník skôr, než zaútočí. Zaútočiť už nestihne vďaka Paráde (Feint) ani Ufthak.

Výsledok 3. hry: 112
Konecný threat: 31
Hodnota všetkých zabitých hrdinov: 0
Zranenie na ostávajúcich hrdinoch: 8
Vítezné body: 7 (Troll, Kosatcové pole)
Počet kôl: 8

Na ruke Gandalf, Paráda, Nečekaná odvaha, postupne však prichádzajú aj druhý Gandalf, Trpasličí sekyra, Zbroj a Celebrianin kámen. Na rozjazd prichádza len Troll (s ním neškodná zrada a Východní zářez), ktorého nechám pár kôl čakať, kým sa trochu posilním. V boji ho bránim Gimlim (Gandalf znižuje ohrozenie a účastní sa questu) a Theodred so spojencami mu udeluje 2 rany. V ďalšom kole vďaka Paráde neútočí a Gimli (už aj so Sekerou) s Theodredom ho dorazia. Anduinu splavujem za dva kolá (pomáha druhý Gandalf, ktorý zároveň opäť znižuje ohrozenie). Počas prepadu prichádzajú len dve zrady (jedna +2 ohrozenie, druhá 1 zranenie vyčerpaným hrdinom), z fázy odhalenia mi tak ostávajú len Vrrci, ktorým našťastie prichádza tieň a Gimli z nich môže urobiť perkelt.

Celkový výsledok: 137

Uznávam, že mnou praktizované zvyšovanie útoku Gimliho cez bránenie Trolla je dosť veľký hazard (stačí karta tieňa zvyšujúca útok a je koniec), s inou kombináciou hrdinov som však mal zatiaľ úspešnosť menšiu.

13.2.2013 13:33:19

Opět nový výsledek
Druhý výsledek 100 (Beravor, Théodred, Éowyn) nahrazen za nový 99,33 (Thalin, Théodred, Éowyn) v původním příspěvku. Sice jen malinké zlepšení, ale jsem pod stovkou a chci se podělit o zkušenosti s novým balíkem:)
pozn. první výsledek byl 126,67 (Gimli, Théodred, Éowyn).

15.2.2013 17:55:06

Beravor, Theodred, Eowyn
Tak asi posledni vysledek s 1xCore. Po 4 sadach se mi podarilo konecne zahrat 2 ze 3 her pod 100.
Nejlepsi vysledek v 1 hre s timto balikem byl 82 (z jine sady 3 her).

Výsledek 1. hry: 116
Konecný threat: 30
Hodnota všech zabitých hrdinu: 0
Zranení na zbývajících hrdinech: 0
Vítezné body: 14 (Hill Troll, Chieftan Ufthak, 2xGladden Fields)
Pocet kol: 10

Vymenil jsem startovni karty, ale i ty dalsi za moc nestaly. Mel jsem Sneak, ale to bylo tak vsechno. Na setup jsem mel Ufthaka. Nastesti encountery byly celkem bez problemu (neskodne treachery a lokace), ale porad nic moc v ruce, tak jsem snizil threat pres Galadhrim's Greeting. Nakonec jsem postavil dostatecne velkou armadu, vytahl trolla pres Son of Arnor a dal mu Forest Snare a bez problemu ho zabil. S tim, co jsem mel, jsem proquestoval Anduin Passage za 1 kolo. Ale uz moc nezbylo na boj, navic jsem mel porad ve stagingu Ufthaka a jeste na Ambush otoceneho Beastmastera, takze jsem s nimi obema ani kvuli nizkemu threatu nemohl hned bojovat.

Výsledek 2. hry: 92
Konecný threat: 37
Hodnota všech zabitých hrdinu: 0
Zranení na zbývajících hrdinech: 2
Vítezné body: 7 (Hill Troll, Gladden Fields)
Pocet kol: 6

Od zacatku jsem mel Stewarda a hned se hralo jinak. S trollem jsem se dokazal vyporadat v 5. kole i bez Gandalfa. Bojoval jsem s nim uz od 3. kola, nasledne jsem na nej hodil sit a pomoci houfu mensich spojencu jsem ho utloukl. Anduin Passage se mi diky stesti podarilo projit na 1 kolo - otocil jsem East Bight a Driven by Shadow, s pomoci Faramira mi chybel 1 postup a tak jsem to riskl a odhodil kartu na Eowyn. Ve stagingu jsem nic nemel a na Ambush jsem si otocil jen 2 lokace, takze nakonec velmi snadna vyhra.

Výsledek 3. hry: 98
Konecný threat: 28
Hodnota všech zabitých hrdinu: 0
Zranení na zbývajících hrdinech: 1
Vítezné body: 11 (2xHill Troll, Gladden Fields)
Pocet kol: 8

Na setup jsem si otocil Brown Lands, ale scout v ruce to hned resil. Troll jednou zautocil, ale v dalsim kole jsem na nej hodil sit a v 5. kole jsem se ho zbavil. Bez Faramira nejde Anduin Passage na 1 kolo, potreboval jsem 2. K Sniperovi ve stagingu jsem si na Ambush otocil i druheho trolla, takze vyporadat se s nimi mi trvalo jeste dalsi kolo. Opet se ukazalo, ze mit Stewarda v ruce od zacatku hru urychli.


Celkovy vysledek: 102

20.2.2013 22:54:11

Gloin, Eowyn, Gimli
Po tydnu ruznych pokusu se mi konecne podarilo zahrat tri po sobe jdouci hry a vysledek neni vubec zly.

1. hra - 111
2. hra - 69
3. hra - X
prumerne skore - 135

skore (1)
kola: 70
ohrozeni: 35
v.b.: -8
zabiti: 9
zraneni: 5

Z prvni hry jsem si moc podrobny popis neudelal, bylo to moje 1. viteztvi s touto sestavou a nepocital jsem, ze by se mohlo zapocitat do meho cel. skore. Hra ze zacatku nevypadala moc dobre prisli mi vrrci, kteri me trapili nekolik kol. Stesti jsem mel akorat v prostredni casti, kdy se mi objevilo par neskodnych karet. Konec nebyl uplne jednoduchy kvuli jedne shadow card mi skreti zabili Gloina, ale i tak jsem ustal a porazil je.

skore (2)
kola: 30
ohrozeni: 37
v.b.: -4
zabiti: 0
zraneni: 6

Setup zde byl velmi dobry, prisla neskodna zrada a v kartach jsem mel Gandalfa i zakerny utok. Na ukol se odkryli skreti z D. G., ktere jsem poslal bez obrany na Gimliho a ten je nasledne zabil. V dalsim kole se odkryla dalsi neskodna zrada, troll mi zabil obetniho beranka, cimz mi sice zvisil threat, ale okamzite jsem ho zabil s pomoci Gandalfa a Gimliho a okamzite jsem postoupil do dalsiho ukolu. V dalsim kole mi prisli vrrci a lokace. Posledni kolo jsem si povolal Gandalfa a zabil jim vrrky. Na ukol jsem poslal vsechny az na gimliho a vyplatilo se, objevila se jen zrada a lokace, ukol byl dokoncen, na 3. se odkryla zase jen lokace a zrada.

Ve 3. hre nastala chyba, proto jsem ji zapocitavam jako prohru.

26.2.2013 11:02:43 | Upraveno autorem (porovnej)

had

Ukončení turnaje
Turnaj je ukončen s výsledky viz. shora. Prosím první tři hráče konečného pořadí o zveřejnění decklistů.

Dále prosím hráče AproXe o opravu svého příspěvku, tak aby korespondoval s pravidly turnaje - jinak nemůže být zařazen do konečného pořadí.

27.2.2013 16:16:46

Beravor, Theodred, Eowyn - balik
Ally (25)
2x Faramir
2x Longbeard Orc Slayer
3x Snowbourn Scout
2x Son of Arnor
2x Daughter of Nimrodel
2x Erebor Hammersmith
1x Gleowine
1x Henamarth Riversong
3x Gandalf
3x Lorien Guide
2x Northern Tracker
2x Wandering Took

Attachment (6)
1x Celebrain's Stone
2x Steward of Gondor
2x Forest Snare
1x Unexpected Courage

Event (19)
2x Ever Vigilant
2x For Gondor!
2x Sneak Attack
2x Radagast's Cunning
2x Secret Paths
2x A Test of Will
1x Dwarven Tomb
2x Hasty Stroke
2x Stand and Fight
2x The Galadhrim's Greeting

27.2.2013 21:27:50

Thalin, Théodred, Éowyn - balík
Taktika (červená):
1× Medděd (C31)
3× Gondorský kopiník (C29)
2× Zkušený sekerník (C28)
1× Gondorský roh (C42)
2× Paráda (C34)
2× Rychlý úder (C35)
1× Rychlá rána (C37)

Velení (fialová):
2× Faramir (C14)
2× Syn Arnoru (C15)
3× Zvěd od Sněžné (C16)
2× Správce Gondoru (C26)
1× Celebríanin kámen (C27)
2× Zákeřný útok (C23)
2× Stále ostražití (C20)
2× Stateční oběť (C24)

Duch (modrá):
2× Stopař ze Severu (C45)
2× Tulák Bral (C43)
1× Nečekaná odvaha (C57)
2× Přízeň Paní (C55)
3× Stát a bojovat (C51)
2× Uvítání Galadhrim (C46)
2× Ukvapený úder (C48)
2× Zkouška vůle (C50)
1× Trpasličí hrobka (C53)

Vědění (zelená):
2× Gléowine (C62)

Neutrální (šedá):
3× Gandalf (C73)

28.2.2013 15:45:01

deck (50)
Hero (3)
Beravor (Core) x1
Eowyn (Core) x1
Theodred (Core) x1

Ally (24)
Beorn (Core) x1
Daughter of the Nimrodel (Core) x1
Erebor Hammersmith (Core) x2
Faramir (Core) x2
Gandalf (Core) x3
Gleowine (Core) x2
Guard of the Citadel (Core) x3
Henamarth Riversong (Core) x1
Northern Tracker (Core) x2
Silverlode Archer (Core) x2
Snowbourn Scout (Core) x3
Wandering Took (Core) x2

Attachment (8)
Celebrian's Stone (Core) x1
Forest Snare (Core) x2
Protector of Lorien (Core) x2
Steward of Gondor (Core) x2
Unexpected Courage (Core) x1

Event (18)
A Test of Will (Core) x2
Ever Vigilant (Core) x2
For Gondor! (Core) x2
Hasty Stroke (Core) x2
Radagast's Cunning (Core) x2
Secret Paths (Core) x2

28.2.2013 22:45:29

Vybíráme z Bazaru

dominion
dominion
Akt. cena: 749 Kč
Končí za: 6 dnů

Nejnovější otázky

další >>

Velké herní akce

Kalendář všech akcí >>

Offcanvas