Pán prstenů: Karetní hra

xxxxxxxxxo hodnoceno 598x (Seznam vlastníků)

Pán prstenů: Karetní hra - obrázek

Hru mám Hru chci
Hodnocení:
Počet hráčů: 1 - 2
Doporučený věk: od 14 let
Herní doba: 90 min
Herní svět: Fantasy
Herní kategorie: karetní hra, kooperativní, sběratelská
Čeština: ke stažení
Vydavatelé: ADC Blackfire Entertainment
Edge Entertainment
Fantasy Flight Games
Galakta
Heidelberger Spieleverlag
Stratelibri
Autoři: Nate French
Rok vydání: 2010
Sdílej: Facebook

Diskuse ke hře

Turnaj ÚNOR 2013 - diskuze, tipy, dotazy atp.

Ahoj,

uz to pred tim padlo, ze by mozna bylo dobre uplne nezaplacat ty vlakna s vysledky diskuzi o vsem moznem, tak zakladam jeste jedno.

Davejte sem vse, o co se budete chtit podelit nebo na co se budete chtit zeptat v souvislosti s turnajovym hranim.
11.2.2013 22:54:48

Goblin Sniper & Son of Arnor
Hned se podelim o jednu situaci, je spise teoreticka, protoze jsem na ni nemel potrebny zdroj, ale trochu jsem vahal, zda by to tak bylo korektne zahrane a neprisel jsem na nic, co by tomu vadilo

Pri encounter fazi jsem mel ve staging nejakeho nepritele a Goblin Snipera, takze jsem ho nemohl dostat ze stagingu.
Nicmene jsem mel v ruce Sneak a Son of Arnor. Zahranim Sneaku po utocich nepratel bych mohl Goblin Snipera dostat do stretnuti, nedostal by Shadow kartu ani by neutocil a ja bych na nej mohl utocit.

V ten moment, kdyz jsem to mel pred sebou, jsem si nebyl jisty, jestli to lze takto udelat. Ale ted mi prijde jasne, ze v tom neni problem, protoze schopnost Goblin Snipera se vztahuje pouze na encounter fazi.

11.2.2013 23:07:42

zapeklita situace
Jak byste resili tuto situaci v prvnim kole Anduinu?

faze: quest, prave byly otoceny karty

staging: Dol Guldur Orcs, Hill Troll, Eastern Crows, Brown Lands (t.j. threat 9)
ve hre - nepouzite: Beravor (1 zdroj)
ve hre - pouzite na quest: Theodred (2 zdroje), Eowyn (1 zdroj) (t.j. willpower 5)
threat: 27

v ruce: Sneak Attack, Gandalf, Son of Arnor, Wandering Took, Snowbourn Scout, Daughter of the Nimrodel, Northern Tracker

11.2.2013 23:18:59

Zapeklita situace + Otázka na Theodreda
Fúúha. Cez Sneak Gandalf zabíja Orcov, Snowbourn Scout bráni a Beravor zabíja vrany a Gandalf bráni Trolla? A uvidíme, čo prinesie ďalšie kolo? :-)

Iná vec mi však udrela do očí: Theodred, keď ide na quest, môže dať zdroj sám sebe? Lebo ja som doteraz hral, že nie. Že len kolegovi môže. V CZ verzii je totižto súčasťou textu karty slovíčko "také" (...vyber hrdinu, který se také účastní úkolu...), ktoré ma k tomuto kroku akosi viedlo. Ale teraz pozerám tu zavesený preklad kariet a v ENG originále takéto slovíčko nieje.

12.2.2013 08:05:12

Sifonides
Jj Theodred může dát zdroj i sám sobě. (Unofficial FAQ 6.1)

12.2.2013 08:34:16

zapeklita situace
Líznout dvě karty přes Beravor. Gandalfem přes Sneak zabít Orcs. Odhodit jednu kartu na ruce pro Eowyn (Daughter nebo to co přišlo od Beravor). Ohrožení na začátku dalšího kola bude 29. V tom vyložit Syna (když nic užitečného nepřijde), jím přitáhnout Vrány. Na quest poslat Thea a Eowyn, žeton pro ni, aby mohl být vyložený kolo na to Tracker. Bude i na Gandalfa, který zraní zlobra a bude bránit. Syn, Tracker, Beravor a Theo ho dodělají. To je však jenom nástin, záleží co přijde do ruky a co do stagingu:)

edit: Teď jsem si všiml, že na Syna v dalším kole nebude, jeden zdroj sežere Sneak. A situace bude trochu komplikovanější:) Asi vyložit Zvěda a Tooka v dalším kole.

ad Goblin Sniper:
Řešení přes Syna Arnoru vypadá moc pěkně, dobrý nápad.

12.2.2013 12:08:12 | Upraveno autorem (porovnej)

had

to Stepan
Druhou cast questu hrajes vetsinou za dve kola, ne za jedno.

22.2.2013 12:11:39

had
Omlouvám se za špatný topic. Každopádně gratulace. Ještě dotaz hraješ s Glorfindelem jeho koně a ten netapovací attachment?

22.2.2013 12:30:30

had

Stepan
Jasne.

22.2.2013 13:26:43

Faramir
Druhou cast lze hrat za 1 kolo, pokud mas napr. Faramira, nekolik levnych spojencu s willpower 1-2 a Eowyn+Celebrian Stone.

A samozrejme si nesmis otocit encounter jako Brown Lands.

22.2.2013 16:31:23

AproX turnajový výsledek
Moc krásný výsledek (obvzláště ve druhé hře). Gratuluju.
Můžu se jen zeptat jak jsi ve třetí hře zabil hned zlobra? Medděd Ti dá +8 do útoku a Gimli +2. Na trolla potřebuješ 12. Karta Stále ostražití Ti nijak nepomůže. Dvakrát na jednoho nepřítele v jednom kole útočit nemůžeš.

26.2.2013 13:29:49

re skore
ahh mas pravdu, ja to hral spatne :(, v tom pripade se mi ta hra pocita asi jako prohra. Omlouvam se ja si poradne nepamatuju navod a dekuji, ze jsi me opravil. v tom pripade mam skore 135.

26.2.2013 20:33:44

had

re score
Prosim oprav svuj prispevek v turnaj. vlaknu.

27.2.2013 08:44:30

celkove zkusenosti
Celkem jsem odehral 46 her.

25 her pouze s baliky z 1 core setu (4 ruzne varianty hrdinu), z toho:
- 17 vyher
- 8 proher

9 her s baliky z vice core setu (vsechno stejni hrdinove), z toho:
- 4 vyhry
- 5 proher

12 her s baliky ze vsech karet (2 ruzne varianty hrdinu, karty z adv. packu po Redhorn Gate), z toho:
- 8 vyher
- 4 prohry

Moje nejspolehlivejsi sestava hrdinu - Eowyn, Dunhere, Theodred, z 8 her jsem neprohral zadnou (pouzity 3 ruzne baliky).

Nejoblibenejsi hrdinove:
Dunhere (obzvlast v kombinaci s Unexpected Courage a Dunedain Mark)
Thalin (sestrelujici vrany, nez vyvolaji dalsi kartu)

Celkove mi tento quest, co se celkoveho uhraneho skore tyce, prijde dost o nahode - je velky rozdil, jestli si otocite treachery bez efektu nebo napr. druheho trolla nebo zmiji.

27.2.2013 22:16:57

Shaddy
super úspešnosť, gratulujem :)

Veľmi náhodný quest súhlasím, mňa to odstavilo úplne. Pár prvých hier som skúšala ako na trolla a časom mi to nerobilo problém poraziť s čímkoľvek čo som mala k dispozícii (i keď občas na úkor vyššieho threatu), ale nedarilo sa mi splaviť rieku :( Jedna smolná karta alebo vrany a staging bol hneď plný...
Cez víkend som nahradila Tactics za Leadership a to bolo úplne o inom. Menej bojových kariet ale alíci oveľa vhodnejší na tento quest, o Ever Vigilant a sneaku ani nehovorím :) Mala som threat 15, na rieke staging skoro prázdny a potom prišla dcérka a zmietla karty zo stola :) stáva sa, tak snáď nabudúce, potom sa pochválim s výsledkami, aj keď som už mimo turnaja

27.2.2013 22:42:27

had

to Dvoiz - Gléowine
Zaujala mě Gléowine v tvém balíku. Předpokládám, žes ji hrál přes Sneak a pak eventuálně dával Ever Vigilant. Vyplatí se tahle kombinace?

28.2.2013 20:48:16

Gleowine
taky ho obcas pouzivam ve spirit/leadership a hraju pres Stand and Fight, dobirani 1 karty navic za kolo je uzitecne

Ever Vigilant jsem na nej nikdy nepouzil, to mi neprislo jako vyhodne

edit: prepsal jsem se, taky ho nehraju pres Sneak, ale pres Stand and Fight (po odhozeni pres Eowyn)

28.2.2013 21:27:05 | Upraveno autorem (porovnej)

had - Gleowine
Přes Sneak ho nehraju. Hraju ho přes Stand and Fight. Přijde mi, že se to vyplatí. Stand and Fight je v základu 3×, Gléowine 2× takže je vcelku šance, že se to sejde. Gléowine jde do discardu přes Éowyn zpravidla hned co přijde. Občas si takhle do balíků některé ally přidávám, když nehraju jejich sféru. Na Dol Guldur, kde momentálně zkouším balík, kde také nemám zelenou sféru, přidávám třeba ještě jednu nebo dvě lečící Dcery a nebo Kovkopa na zbavení se pavučiny, ten se tam určitě vyplatí vyložit i přes Sneak.

28.2.2013 21:42:59

had

Dvoiz
Dík. Stand and Fight jsem hrával právě jen v Dol Gulduru, abych mohl použít alíky, když jsem měl hrdinu jako prisonera. Už je to delší dobu, takže jsem pozapomněl, ale v poznámkách jsem si to dohledal.

28.2.2013 22:58:43 | Upraveno autorem (porovnej)

Vybíráme z Bazaru

Swordcrafters + expansion
Swordcrafters + expansion
Akt. cena: 849 Kč
Končí za: 12 dnů

Nejnovější otázky

další >>

Velké herní akce

Kalendář všech akcí >>

Offcanvas